UudisedEesti

UURING: Ülemiste City ettevõtted toodavad pea kolmandiku Eesti IT-sektori ekspordist

0

Ettevõtluskõrgkooli Mainor läbiviidud uuringust selgub, et Ülemiste City ärilinnakus luuakse 21% Eesti info- ja IT sektori lisandväärtusest ning 29% valdkonna teenuste ekspordist.

“Uuringutulemused näitavad, et Ülemiste City linnakusse on koondunud Eesti keskmisest efektiivsemad ja IT-valdkonna eksporti juhtivad ettevõtted,” ütles linnakut arendava Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak.

Uuringu kohaselt on Ülemiste Citys asuvate ettevõtete töötajate keskmine palk Eesti keskmisest 1,5 korda kõrgem ning firmade kogukäive ületab miljardit eurot.

“Ülemiste City ettevõtete töötajate arvu, müügitulu, puhaskasumi ning loodud lisandväärtuse suhe näitab, et siinsed ettevõtted tegutsevad märksa efektiivsemalt kui Eesti ettevõtted keskmiselt,” kommenteeris uuringu üks juhtidest, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor dotsent Tauno Õunapuu.

“See võib olla ka põhjuseks, miks Ülemiste City ettevõtted suudavad maksta kõrgemaid palku. Tegevus on efektiivsem ja iga töötunniga luuakse rohkem väärtust,” lisas Õunapuu.

Analüüsi viisid läbi Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor õppejõud ja üliõpilased. Uuringus kasutati avalikult kättesaadavaid ettevõtete majandustegevuse andmeid.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Tele2 tegevjuht ja tehnoloogiadirektor: 2016. aasta on toonud virtuaal- ja liitreaalsuse läbimurde ja palju muud

Eelmine lugu

TOP 5: taskukohased robotid, mis sobivad lapsele jõulukingiks

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised