UudisedEesti

Ameerikas pakuvad juba kõik mobiilsideoperaatorid WiFi kõnede võimalust, millal Eesti järgi jõuab?

0

Üks Ameerika Ühendriikide suurimaid mobiilsideoperaatoreid Verizon plaanib juba sel nädalal teha koduturul klientidele saadavaks WiFi kõned. Eestis kuulutas sarnase teenuse välja Tele2 ning eestlastel on plaanis võimalus tuua kasutajateni järgmisel aastal.

Verizon toob 8. detsembril lagedale võimaluse, mis lubab Samsung Galaxy S6 ja S6 Edge kasutajatel teha tavapäraseid telefonikõnesid, aga WiFi võrgus, et saaks telefonikõnesid teha ka seal, kus puudub mobiililevi.

Võimalus hakkab lähikuudel jõudma ka teiste Samsungi mudeliteni, aga iPhone’i kasutajad peavad kannatama kuni järgmise aastani.

Mõlemad pildil olevad telefonid toetavad VoWiFit

Mõlemad pildil olevad telefonid toetavad VoWiFit

Verizon on tegelikult Ameerika mobiilsideoperaatoritest viimane, kes WiFi kõned kasutusele võttis. Näiteks teised mobiilsideoperaatorid nagu AT&T, T-Mobile ja Sprint kasutajatele on võimalus juba varem saadaval olnud. AT&T tegi WiFi kõned esialgu saadavaks vaid iPhone’idele.

WiFi kõned on sobilikud neile, kelle pole kodus piisavat mobiililevi või soovivad reisides vabaneda kallitest rändlustasudest. Lisaks on WiFi kõnel parem kvaliteet kui tavakõnel. Kui sattuda näiteks koduõuele, kus on levi, siis ühendub telefon ise tavavõrku, kus signaal jälle olemas on.

Nüüd on vaja veel ootama jääda, et ka Tele2 muudaks WiFi kõned järgmisel aastal Eestis kättesaadavaks, mida on ettevõte katsetanud juba mitmeid kuid.

Millal Eestisse jõuab?

Eesti“Hetkel on turul liikumas vaid üksikud VoWifi toega telefonimudelid (iPhone 6, Samsung S6), mis on kliendile hinnalt kallid valikud. Seetõttu on praegu ka klientide huvi antud teenuse vastu madal. Elisa plaanib VoWifi kõneteenust testida 2016. aastal ning klientideni plaanime teenuse tuua siis, kui piisav hulk telefone võimaldab klientidel uut teenust reaalselt kasutada,” teatas Elisa võrgujuht Andrus Kaarelson.

“Plaanime lansseerida VoWifi 2016. aasta teisel poolel. Hetkel tegeleme Wifi-kõnede tehnoloogilise funktsionaalsuse testimisega. Meie oleksime Wifi-kõnede kommertskasutusse viimisega valmis isegi varem, aga peame tegema koostööd telefonitootjatega, et nende telefonid jõuaksid uutele kõnetehnoloogiatele järele. Hetkel on mudelite arv, mis Wifi-kõnesid toetab, veel väga väike. Üheks vähestest näidetest, mille tarkvara Wifi-kõnesid toetab, on Samsung Galaxy S6. Tegeleme hetkel sellega, et näiteks ka Apple’i, LG ja Sony telefonid vajaliku tarkvarauuendusega välja tuleksid,” teatas Tele2 pressiesindaja Egle Merbach.

“Huvi VoWifi vastu on suur, kuna see on lihtne ja soodne viis suurendada siselevi. Wifi-kõnede eeliseks on automaatne handover 4G võrku, kui traadita interneti levialast mobiilside levialasse liikuda,” täpsustas Merbach

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Apple alustas uue Apple TV arendamist, kuid müügile jõuab see alles järgmise aasta sügisel

Eelmine lugu

Prantsusmaa ametivõimud soovivad WiFi kasutust piirata ja sotsiaalvõrgustikes rohkem “nuhkida”

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised