Uudised

Prantsusmaa ametivõimud soovivad WiFi kasutust piirata ja sotsiaalvõrgustikes rohkem “nuhkida”

0

Prantsusmaa pealinnas Pariisis toimusid 13. novembril mitmed terrorirünnakud, mida keegi ei osanud ette näha. Prantsumaa politseiameti sõnul on neil plaanis kasutusele võtta uued turvameetmed, et sarnaseid rünnakuid enam ei korduks.

Esiteks on plaanis hädaolukordadel WiFi võrgud sulgeda, sest seal on raske kasutajaid tuvastada ning samuti soovitakse kogu riigis sulgeda privaatne veebilehitseja Tor.

Viimaseks on riigil soov saada Skype’ilt ja teistel sarnastelt ettevõtetelt koodid, et ametivõimud pääseksid võrgustikesse sisse, et luurata “kahtlaste inimeste” vestlusi.

Enne tuleva aasta jaanuari ei lähe uued turvameetmed Prantsusmaal kasutusele. Samuti on Ameerika Ühendriikidel plaanis hakata krüpteeritud võrgustike tegevust jälgima, kuigi ka ametivõimud saavad aru, et see muudab erinevad sotsiaalvõrgustikud vähem turvaliseks.

TorTor võrgustiku blokeerimine ei pruugi Prnatsusmaa ametivõimudel eriti hästi õnnestuda, sest Toril on väga palju erinevaid kasutajaid ning servereid üle maailma.

Samas tuleb täheldada, et Tori ei kasuta ainult terroristid, vaid seda kasutavad ka paljud ajakirjanikud ja tavainimesed, kes hindavad enda privaatsust.

Järgmisel aastal selgub, kui hästi on Prantsusmaa ametivõimudel õnnestunud Tori ja WiFi blokeerimine.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Ameerikas pakuvad juba kõik mobiilsideoperaatorid WiFi kõnede võimalust, millal Eesti järgi jõuab?

Eelmine lugu

Spotify võtab kokku aasta muusikas

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised