UudisedApple

Apple’i uus iMac lauaarvuti tuleb 4K ekraaniga ja parema protsessoriga

0

Apple otsustas muuta väiksemate iMac arvutite ekraanid teravamaks. Lisaks sellele et uus Apple’i  21.5-tollise iMac’i uus mudel tuleb koos 4K ekraaniga, on sellel veel uuendusi.

Uusimal iMac’il on lisaks kiirem protsessor, kiiremat RAM mäumoodulid ja parem graafika.

4k imac 2 aa

Suurimaks uuenduseks on muidugi ekraan, mis on 4 korda teravam kui varasem 1080p Full HD ekraan.

Apple’i sõnul võib uue iMac’i 4K ekraan olla tegelikkuses ilusam kui suurema 5K ekraaniga iMac’i ekraan, sest uuel 4k ekraanil on 20% rohkem värve, mistõttu on ekraanil olev pilt täpsem ja värvid õigemad.

Juba kaks aastat pole 21,5-tolliste ekraanidega iMac’ide tootevalikut uuendatud. Uus iMac tuleb palju võimsama Intel’i Broadwell protsessoriga.Vanemal mudelil oli sees kahetuumaline Intel Core i5 protsessor, mis töötas taktsagedusel 1,6Ghz, siis uut mudelit hoiab töös uuem i5 protsessor, mille taktsagedus on 3,1 Ghz.

Uuemate protsessorite tulek iMac’ile tähendab ka seda, et võimsamatel mudelitel on Inteli Iris Pro graafikakiip, et kasutaja saaks nautida paremat 4K pilti, kui baasversiooniga. Varasema 8GB 1600MHz LPDDR3 mälumoodulite asemel on uuemal arvutil 8GB 1867MHz LPDDR3 kiirem mäli, mida saab uuendada kuni 16-gigabaidini.

Välimus on uuel iMac’il ikka sama. Arvuti on ehitatud alumiiniumist ja näeb sama stiilne välja.

4k imac 3 bb

iMac’iga kaasatulevad hiir ja klaviatuur on saanud väikese facelift’i ja on töökindlamad ja ilusamad, sõnas Apple.

Lisaks komplektis olevale hiirele ja klaviatuurile on saadaval veelgi suurema hinnanumbriga parem puuteplaat, mille sarnaseid oleme kõik näinud varem sülearvutites.

apple imac uus klaviatuur jpt asohtuia6h5uia4eh6uira6gpabu946ynb8aoy6ba475nb4n76wn86w

 

 

 

Uus 21,5-tollise ekraaniga iMac lauaarvuti sobib suurepäraselt pikslisõpradele, kellel pole laual palju ruumi või nad ei soovi olemasolevat ruumi liialt raisata. Lisaks meeldib uus iMac paljudele sellepärast, et see tuleb soodsama hinnaga kui natuke vanem 27-tollise 5K ekraaniga mudel.

4k imac 5 gg

Uue iMac’i hinnaks saab tootja sõnul üsnagi soodsad  1400 eurot ja samasuguste tehniliste näitajatega 1080p Full HD ekraaniga mudel hakkab maksma umbes 1000 eurot.

Nendele, kellel on kodus olemas vanem 21,5-tollise ekraaniga iMac arvuti, siis tasub uuendamine ennast kindlasti ära, sest uus iMac on poole võimsam ja neli korda parema ekraaniga.

Allikas: Apple

 

4k imac 1 dd

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Canoni uus EOS M10 hübriidkaamera tuleb soodsa hinna ja parema protsessoriga

Eelmine lugu

Apple’i iMovie ja Final Cut Pro X programmid iMac’ile saavad 4K videomonteerimise toe

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised