Connect with us

Apple

Canoni uus EOS M10 hübriidkaamera tuleb soodsa hinna ja parema protsessoriga

Avaldatud:

Lõpus avalikustas tuntud kaameratootja Canon enda uue M10 hübriidkaamera, mis on suunatud tavakasutajatele. Tehniliste näitajate poolest sarnaneb M10 kaamera üsna palju vanemale M2-le, aga uuel mudelil on Digic 6 pildiprotsessor, mis on ka kallimal EOS M3 hübriidkaameral. M10-l on sama pildisensor nagu vanemal mudelil – sensor on APS-C CMOS tüüp ning sellel  on 18 megapikslit.

Ühenduvuse poolelt on kaameral NFC ja WiFi tugi piltide jagamiseks ning kaamera juhtimiseks nutitelefoniga.          

EOS M10_Technical_Alina_03

Olulisemate näitajate hulgast on M10-l 4.6 kaadrit sekundis sarivõte ja Hübriid CMOS AF II (49-punktiga) autofookus. Videosalvestamise võimekus on uuel kaameral sama – see suudab salvestada 1080p Full HD videot  24, 25 ja 30 kaadrit sekundis ning 720p HD videot on võimalik selle kaameraga salvestada 50 või 60 kaadrit sekundis.

Tootja sõnul on just uue M10 kaameraga videosalvestamine suurepärane, sest pööratava ekraaniga saab videot salvestada iga nurga alt ning reaalajas toimiv autofookus fokusseerib videosalvestuse ajal ise. Tihti on selliste kaamerate või peegelkaameratega vaja video ajal fokusseerimiseks teha seda manuaalselt (fookuserõngast keerates) või vajutades tihti päästikunupule erinevate objektide kauguste muutumise korral.

Video ajal saab muidugi muuta ise ISO väärtust ja säriaega, et saavutada võimalikult professionaalne videomaterjal.    

EOS M10_Technical_Holly_02

Pildistamist hõlbustavad kaameral olev kallutatav 3-tolline LCD ekraan ning välklamp, mille suunda saab ise sõrmega muuta.

Canoni uus EOS M10 hübriidkaamera jõuab lähikuudel poelettidele umbes 600-eurose hinnalipikuga. 600-eurose hinna sees on komplektis kaasas ka 15-45mm f3.5-6.3 objektiiv, et kohe saaks pildistama hakata. Kaamaerat saab peatselt lisaks mustale värvitoonile soetada ka stiilses valges värvitoonis.

Allikas: Canon

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple kaalub MagSafe-USB adapteri valmistamist

Avaldatud:

Erinevad üleminekud/adapterid on uute MacBook Pro ja MacBooki kasutajate kurb reaalsus. Kuna kõikide pesade (välja arvatud USB-C ja kõrvaklapipesa) eemaldamine viis endaga kaasa ka mugava MagSafe pesa ja laadija, mis ühenduvad magneetilist – seetõttu on kaablit väga mugav arvutiga ühendada ja pärast lahti saada ilma arvutit kahjustamata. Apple tundub töötavat uue väikse adapteri kallal, mille saab pista arvuti USB-C pessa ning selle külge saab kinnitada tavalise MagSafe laadimiskaabli.

Tegu on hetkel vaid Apple’i uue patendiga, kuigi tundub võimalik, et selline adapter tehakse valmis ka päriselt, arvestades kasutajate pahameelt MagSafe’i puudumise osas. Kui Apple ka sellist adapterit müügile ei too, siis muretseda pole vaja, kuna mitmed teised lisatarvikutele spetsialiseerunud tootjad on juba müügile toonud samasugused adapterid.

Selline näeks lahendus välja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: