Connect with us

Apple

Apple väljastas tarkvaravärskendused iPhone’idele ja nutikellale

Avaldatud:

Siis, kui suvel kirjutasime Apple’i suurüritusel avalikustatud uutest tarkvaraversioonidest, tundus meeletult pika ajana oodata neid värskendusi mitu kuud. Nüüd on see aeg kätte jõudnud, mil Apple väljastas nutitelefonidele ja tahvelarvutitele iOS 10 operatsioonisüsteemi ning watchOS 3 Apple Watch nutikellale.

Loomulikult on uues operatsioonisüsteemis parandusi nii stabiilsuses kui jõudluses, aga ka rohkem väljapaistvamas osas – kommunikatsioonis. Näiteks sõnumiäpis Messages saab saata äsja ekraanil joonistatud pildikesi, ning erinevaid kleebiseid jms. Apple’i virtuaalassistent Siri sai kontrolli üle teiste äppide – näiteks saab vaid häälkäsklustega tellida taksot ning teha muid toiminguid, mis on seotud kolmandate osapoolte rakendustega. Kaardirakenduses Maps on lisatud funktsioone ja muudetud disaini. Uuendusi on ka muusikastriiimingu äpis Apple Music ning paljudes teistes kohtades.

Apple’i nutikelladele loodud uus operatsioonisüsteem watchOS 3 palju kardinaalseid uuendusi ei too, küll aga lisab kiirust ja samuti kasutusmugavust.

Üks platvorm on veel, millele väljastati tarkvarauuendus. Selleks on Apple TV ning uus tarkvaraversioon kannab nime tvOS10, mis väga palju uut ei too – aga lisab näiteks tumeda välimusega kujundused hilisõhtusteks filmivaatamisteks.

Uuendused peaksid kõigile kättesaadavaks muutuma lähiajal.

TechnoBuffalo hoiatas, et neil muutusid toimetuses mitme töötaja telefonid tänu iOS 10 uuendusele “telliskivideks”. Apple andis veidi hiljem teada, et viga on parandatud ning iTunesi kaudu saab telefoni taastada või kui see ei õnnestu, tuleks pöörduda Apple’i poole.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple kaalub MagSafe-USB adapteri valmistamist

Avaldatud:

Erinevad üleminekud/adapterid on uute MacBook Pro ja MacBooki kasutajate kurb reaalsus. Kuna kõikide pesade (välja arvatud USB-C ja kõrvaklapipesa) eemaldamine viis endaga kaasa ka mugava MagSafe pesa ja laadija, mis ühenduvad magneetilist – seetõttu on kaablit väga mugav arvutiga ühendada ja pärast lahti saada ilma arvutit kahjustamata. Apple tundub töötavat uue väikse adapteri kallal, mille saab pista arvuti USB-C pessa ning selle külge saab kinnitada tavalise MagSafe laadimiskaabli.

Tegu on hetkel vaid Apple’i uue patendiga, kuigi tundub võimalik, et selline adapter tehakse valmis ka päriselt, arvestades kasutajate pahameelt MagSafe’i puudumise osas. Kui Apple ka sellist adapterit müügile ei too, siis muretseda pole vaja, kuna mitmed teised lisatarvikutele spetsialiseerunud tootjad on juba müügile toonud samasugused adapterid.

Selline näeks lahendus välja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Uus Apple Mac Pro tuleb järgmisel aastal

Avaldatud:

Esimene ja eelmine professionaalidele suunatud Apple’i arvuti Mac Pro nägi ilmvalgust 2013. aastal. Kuigi riistvaralt saab arvuti olla päris võimas, ei saa seda eriti palju uuendada. Lisaks tuleb selle eest välja käia hinge hinda ja selle prügikasti kujuline disain on palju kriitikat tekitanud.

Apple on uudisorganisatsioonidele kinnitanud, et uuem Mac Pro on tulemas, kuid mitte sel aastal. Uus versioon saab palju modulaarsemaks, et seda oleks võimalik peale ostmist ka uuendada. Väidetavalt Apple hetkel just uue disaini kallal tööd teeb. Lisaks lubati koos uue Mac Pro-ga esitleda uut professionaalide monitori.

Apple’i esindaja tõi ka välja, et lauaarvutid moodustavad kõikidest Apple’i lauaarvutitest (Mac sõna sisaldavatest) vaid 20%. “Me palusime arendusmeeskonnal minna ja uuesti disainida midagi Mac Pro kasutajatele, kes soovivad rohkem laiendamis- ja uuendusvõimalusi tulevikus.”

Praegused, mitu aastat vanad Mac Pro mudelid polegi veel müügilt minemas, vaid tulevad uue hooga tagasi. Apple esitles parima hinna-ja-omaduste suhtega Mac Pro mudelit, millel on 8-tuumaline protsessor ja kaks AMD FirePo D700 graafikakarti. Selle masina hind on umbes 4000 eurot ning ka see on tulemas alles järgmisel aastal.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: TC

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: