UudisedCanonApple

Canon avalikustas 120-megapiksliga peegelkaamera ja 8K videokaamera

0

Koos eilse Canoni 250-megapikslise pildisensori uudisega avalikustas Canon ka ainult Jaapani meediale uudise, et varsti saabub müügile Canoni 120- megapikslise täiskaadersensoriga profi-peegelkaamera, 8K videosalvestusega Canoni Cinema seeria professionaalide videokaamera ning selle videokaamera juurde 8K monitor pildi nägemiseks.

Canoni 8K resolutsiooniga videokaamera

Canon 8k videokaamera

Canoni “kinoseeria” 8K videoga vahetatavate objektiividega kaameras on 35-millimeetrise suurusega sensor, millega saab jäädvustada kuni 60 k/s kaadrisagedusega 8K videot, mis tootja sõnul on kõige mõistlikum lõplikult arvutis salvestada 4K videona, et saaks ilma kvaliteedi halvenemiseta videos digitaalselt sisse ja välja suumida. Arvatakse, et Canoni uus videokaamera suudab salvestada ka Raw videot, mis on eriti kasulik värvikorrektsiooniks järeltöötluses. Kuna kaameral on Canoni EF objektiiviühendus, siis sobivad kaamerale üsna mitmed 8K salvestusvalmis objektiivid, mille koguarv on umbes 80 tükki.

Canoni 8K videokaamerale mõeldud monitor

Canoni 8K videokaamerale mõeldud monitor

Canoni üliterav 8K reolutsiooniga monitor on hetkel arendusjärgus, aga tootja sõnul sobib see suurepäraselt uue 8K videokaameraga kokku, sest värvid on väga kirkad ning dünaamiline ulatus on väga suur. Canoni sõnul on monitor mille pikslite arv tolli kohta 300, nii terava pildikvaliteediga, et inimsilm ei suuda kõike seda pildist tulevat ilu töödelda.

Canoni 12-megapikslise sensoriga peegelkaamera

Canoni 120- megapikslise sensoriga peegelkaamera

Canoni uus teadmatu nimega peegelkaamera on välimuselt ja suuruselt täpselt samasugune nagu Canoni 5D peegelkaameraseeria ainukese vahega, et sellel kaameral on südameks umbes 120-megapikslise pildisuurusega sensor. Mina ei suudaks välja mõelda inimest, kellele ei tuleks suurem megapikslitearv kasuks ära Suurem megapikslite arv on eelkõige kasulik järeltöötluses pildi lõikamiseks, sest suurema pildi resolutsiooniga läheb sisse- suumides vähem märgatavat kvaliteeti kaduma. Lisaks lubab suurem pildi resolutsioon veel suuremaid ülitervaid fotosid välja printida ja panna seinale.

 

 

Canoni uute “vidinate” hinda ega müükituleku hetke ei tea hetkel keegi. Arvatakse, et uudistajad saavad uutele Canoni toodetele oma näpud külge ajada juba NAB 2016 või 2017 videomessil.

 

 

 

 

Allikas: Nofilmschool, Canon, Cameraegg

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Google hakkab YouTube’is kasutama blokeerimatuid reklaame

Eelmine lugu

AdBlock avalikustas enda reklaamivaba veebilahitseja nutiseadmetele

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised