Connect with us

Apple

Canon avalikustas 120-megapiksliga peegelkaamera ja 8K videokaamera

Avaldatud:

Koos eilse Canoni 250-megapikslise pildisensori uudisega avalikustas Canon ka ainult Jaapani meediale uudise, et varsti saabub müügile Canoni 120- megapikslise täiskaadersensoriga profi-peegelkaamera, 8K videosalvestusega Canoni Cinema seeria professionaalide videokaamera ning selle videokaamera juurde 8K monitor pildi nägemiseks.

Canoni 8K resolutsiooniga videokaamera

Canon 8k videokaamera

Canoni “kinoseeria” 8K videoga vahetatavate objektiividega kaameras on 35-millimeetrise suurusega sensor, millega saab jäädvustada kuni 60 k/s kaadrisagedusega 8K videot, mis tootja sõnul on kõige mõistlikum lõplikult arvutis salvestada 4K videona, et saaks ilma kvaliteedi halvenemiseta videos digitaalselt sisse ja välja suumida. Arvatakse, et Canoni uus videokaamera suudab salvestada ka Raw videot, mis on eriti kasulik värvikorrektsiooniks järeltöötluses. Kuna kaameral on Canoni EF objektiiviühendus, siis sobivad kaamerale üsna mitmed 8K salvestusvalmis objektiivid, mille koguarv on umbes 80 tükki.

Canoni 8K videokaamerale mõeldud monitor

Canoni 8K videokaamerale mõeldud monitor

Canoni üliterav 8K reolutsiooniga monitor on hetkel arendusjärgus, aga tootja sõnul sobib see suurepäraselt uue 8K videokaameraga kokku, sest värvid on väga kirkad ning dünaamiline ulatus on väga suur. Canoni sõnul on monitor mille pikslite arv tolli kohta 300, nii terava pildikvaliteediga, et inimsilm ei suuda kõike seda pildist tulevat ilu töödelda.

Canoni 12-megapikslise sensoriga peegelkaamera

Canoni 120- megapikslise sensoriga peegelkaamera

Canoni uus teadmatu nimega peegelkaamera on välimuselt ja suuruselt täpselt samasugune nagu Canoni 5D peegelkaameraseeria ainukese vahega, et sellel kaameral on südameks umbes 120-megapikslise pildisuurusega sensor. Mina ei suudaks välja mõelda inimest, kellele ei tuleks suurem megapikslitearv kasuks ära Suurem megapikslite arv on eelkõige kasulik järeltöötluses pildi lõikamiseks, sest suurema pildi resolutsiooniga läheb sisse- suumides vähem märgatavat kvaliteeti kaduma. Lisaks lubab suurem pildi resolutsioon veel suuremaid ülitervaid fotosid välja printida ja panna seinale.

 

 

Canoni uute “vidinate” hinda ega müükituleku hetke ei tea hetkel keegi. Arvatakse, et uudistajad saavad uutele Canoni toodetele oma näpud külge ajada juba NAB 2016 või 2017 videomessil.

 

 

 

 

Allikas: Nofilmschool, Canon, Cameraegg

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple kaalub MagSafe-USB adapteri valmistamist

Avaldatud:

Erinevad üleminekud/adapterid on uute MacBook Pro ja MacBooki kasutajate kurb reaalsus. Kuna kõikide pesade (välja arvatud USB-C ja kõrvaklapipesa) eemaldamine viis endaga kaasa ka mugava MagSafe pesa ja laadija, mis ühenduvad magneetilist – seetõttu on kaablit väga mugav arvutiga ühendada ja pärast lahti saada ilma arvutit kahjustamata. Apple tundub töötavat uue väikse adapteri kallal, mille saab pista arvuti USB-C pessa ning selle külge saab kinnitada tavalise MagSafe laadimiskaabli.

Tegu on hetkel vaid Apple’i uue patendiga, kuigi tundub võimalik, et selline adapter tehakse valmis ka päriselt, arvestades kasutajate pahameelt MagSafe’i puudumise osas. Kui Apple ka sellist adapterit müügile ei too, siis muretseda pole vaja, kuna mitmed teised lisatarvikutele spetsialiseerunud tootjad on juba müügile toonud samasugused adapterid.

Selline näeks lahendus välja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: