Connect with us

Apple

Canoni uus EOS M10 hübriidkaamera tuleb soodsa hinna ja parema protsessoriga

Avaldatud:

Lõpus avalikustas tuntud kaameratootja Canon enda uue M10 hübriidkaamera, mis on suunatud tavakasutajatele. Tehniliste näitajate poolest sarnaneb M10 kaamera üsna palju vanemale M2-le, aga uuel mudelil on Digic 6 pildiprotsessor, mis on ka kallimal EOS M3 hübriidkaameral. M10-l on sama pildisensor nagu vanemal mudelil – sensor on APS-C CMOS tüüp ning sellel  on 18 megapikslit.

Ühenduvuse poolelt on kaameral NFC ja WiFi tugi piltide jagamiseks ning kaamera juhtimiseks nutitelefoniga.          

EOS M10_Technical_Alina_03

Olulisemate näitajate hulgast on M10-l 4.6 kaadrit sekundis sarivõte ja Hübriid CMOS AF II (49-punktiga) autofookus. Videosalvestamise võimekus on uuel kaameral sama – see suudab salvestada 1080p Full HD videot  24, 25 ja 30 kaadrit sekundis ning 720p HD videot on võimalik selle kaameraga salvestada 50 või 60 kaadrit sekundis.

Tootja sõnul on just uue M10 kaameraga videosalvestamine suurepärane, sest pööratava ekraaniga saab videot salvestada iga nurga alt ning reaalajas toimiv autofookus fokusseerib videosalvestuse ajal ise. Tihti on selliste kaamerate või peegelkaameratega vaja video ajal fokusseerimiseks teha seda manuaalselt (fookuserõngast keerates) või vajutades tihti päästikunupule erinevate objektide kauguste muutumise korral.

Video ajal saab muidugi muuta ise ISO väärtust ja säriaega, et saavutada võimalikult professionaalne videomaterjal.    

EOS M10_Technical_Holly_02

Pildistamist hõlbustavad kaameral olev kallutatav 3-tolline LCD ekraan ning välklamp, mille suunda saab ise sõrmega muuta.

Canoni uus EOS M10 hübriidkaamera jõuab lähikuudel poelettidele umbes 600-eurose hinnalipikuga. 600-eurose hinna sees on komplektis kaasas ka 15-45mm f3.5-6.3 objektiiv, et kohe saaks pildistama hakata. Kaamaerat saab peatselt lisaks mustale värvitoonile soetada ka stiilses valges värvitoonis.

Allikas: Canon

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple kaalub MagSafe-USB adapteri valmistamist

Avaldatud:

Erinevad üleminekud/adapterid on uute MacBook Pro ja MacBooki kasutajate kurb reaalsus. Kuna kõikide pesade (välja arvatud USB-C ja kõrvaklapipesa) eemaldamine viis endaga kaasa ka mugava MagSafe pesa ja laadija, mis ühenduvad magneetilist – seetõttu on kaablit väga mugav arvutiga ühendada ja pärast lahti saada ilma arvutit kahjustamata. Apple tundub töötavat uue väikse adapteri kallal, mille saab pista arvuti USB-C pessa ning selle külge saab kinnitada tavalise MagSafe laadimiskaabli.

Tegu on hetkel vaid Apple’i uue patendiga, kuigi tundub võimalik, et selline adapter tehakse valmis ka päriselt, arvestades kasutajate pahameelt MagSafe’i puudumise osas. Kui Apple ka sellist adapterit müügile ei too, siis muretseda pole vaja, kuna mitmed teised lisatarvikutele spetsialiseerunud tootjad on juba müügile toonud samasugused adapterid.

Selline näeks lahendus välja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Uus Apple Mac Pro tuleb järgmisel aastal

Avaldatud:

Esimene ja eelmine professionaalidele suunatud Apple’i arvuti Mac Pro nägi ilmvalgust 2013. aastal. Kuigi riistvaralt saab arvuti olla päris võimas, ei saa seda eriti palju uuendada. Lisaks tuleb selle eest välja käia hinge hinda ja selle prügikasti kujuline disain on palju kriitikat tekitanud.

Apple on uudisorganisatsioonidele kinnitanud, et uuem Mac Pro on tulemas, kuid mitte sel aastal. Uus versioon saab palju modulaarsemaks, et seda oleks võimalik peale ostmist ka uuendada. Väidetavalt Apple hetkel just uue disaini kallal tööd teeb. Lisaks lubati koos uue Mac Pro-ga esitleda uut professionaalide monitori.

Apple’i esindaja tõi ka välja, et lauaarvutid moodustavad kõikidest Apple’i lauaarvutitest (Mac sõna sisaldavatest) vaid 20%. “Me palusime arendusmeeskonnal minna ja uuesti disainida midagi Mac Pro kasutajatele, kes soovivad rohkem laiendamis- ja uuendusvõimalusi tulevikus.”

Praegused, mitu aastat vanad Mac Pro mudelid polegi veel müügilt minemas, vaid tulevad uue hooga tagasi. Apple esitles parima hinna-ja-omaduste suhtega Mac Pro mudelit, millel on 8-tuumaline protsessor ja kaks AMD FirePo D700 graafikakarti. Selle masina hind on umbes 4000 eurot ning ka see on tulemas alles järgmisel aastal.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: TC

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: