Connect with us

Uudised

Dell esitles IoT toetavat Edge 5000 gateway’d

Avaldatud:

Edge Gateway 5000 seeria pakub spetsiaalse gateway abil rohkelt võimsust analüütilisteks tegevusteks ja laiendatud I/O võimalusi koos võimekusega töötada äärmuslikes tingimustes.

Dell Edge Gateway lisab eri valdkondade IoT tootevalikusse lisaväärtust, sisaldades värskelt uuendatud Dell Statistica edasiarendatud analüütilist võimekust, riistvara, digitaalseid teenuseid ja haldustarkvara.

Dell teavitas uue Edge Gateway 5000 seeria turule toomisest, mis on spetsiaalselt valmistatud ehitus- ja tööstussektori automatiseerimiseks. Edge Gateway 5000 lubab koos Delli andmeanalüüsi võimekusega ettevõtetele suuremat võimsust võrreldes hetke kulukate ja kallite IoT lahendustele, pakkudes laiendatud sisend- ja väljundliideseid ning omades laia töötemperatuuride vahemikku.

IoT peamine eesmärk on õigete otsuste tegemine sensorite poolt saadavate andmete abil. Siiski tekitab IoT seadmete poolt toodetav andmete hulk omaette probleeme. Harbor Research hinnangul tekitavad 2020. aastal targad süsteemid rohkem kui 194 petabaiti andmeid. Sellise detsentraliseeritud, lokaliseeritud andmete puhas maht ja haldamise komplekssus võib traditsioonilised keskkonnad ja analüüsivahendid üle koormata. Edge analüüsimine, mida viiakse läbi mitmekülgsete gateway’de abil, aitavad sellise ülekoormusega võidelda, valides andmed, millele tuleb reageerida koheselt ning mida seejärel võib filtreerida ja salvestada.

Dell Edge Gateway asub andmete vastuvõtmiseks, kogumiseks, analüüsimiseks ja vahetuseks võrgu servas (seadmete ja sensorite läheduses) koos kohalike analüüsivahendite ja muu vahevaraga, edastades seejärel pilve või andmekeskusesse  ainult olulist teavet, minimeerides sellega andmemahu kasutust.

Tänu uuele
Dell Statistica andmeanalüüsile, laiendab Dell analüüsimist ka gateway vahendavale tarkvarale. See tähendab, et ettevõtted saavad laiendada pilves töötamise hüvesid oma võrgu servani, tagamaks läbinägelikku, kiiremat ning turvalisemat äri ja hoides samal ajal kokku kulusid pilvega suhtlemisel.

„Ettevõtetel on raske langetada parimaid otsuseid seoses suurte andmemahtude ja komplekssusega, mida tekitavad võrgus olevad rohked sensorid, sisseehitatud süsteemid ja ühendatud andmed,“ ütles Andy Rhodes, Delli IoT Ärilahenduste tegevdirektor. „Kuna rohkem andmeid töödeldakse reaalajas võrgu servas, siis saab gateway’st spämmifilter IoT tarvis.“

Delli IoT võimalustega tootevalik

Edge Gateway 5000 on uusim lisand Delli IoT võimalustega lahenduste ja teenuste tooteseerias, mis pakub klientidele valikut ja paindlikkust, et ehitada IoT ökosüsteem koos analüüsivõimalustega, pilves asuva andmekeskusega ja turvalisuse parendamiseks ning komplekssuse vähendamiseks pakutavate Delli maailmatasemel halduslahendustega. Gateway on saadaval seadmete tootjatele (OEM), et seda oma toodetes rakendada või ehituse ja tehaste automatiseerimisklientidele, et kasutada seda IoT strateegias, kuhu võivad kuuluda andmekeskuste lahendused, edasiarendatud analüüsimis- ja digitaalteenused. Lisaks võivad kliendid kasutada Delli ülemaailmset võrgustikku, usaldusväärseid turvavalikuid ja Delli kliendituge, mille hulka kuulub ka ProSupport , mis tagab riistvaratoe läbi terve toote elutsükli, aidates klientidel minimeerida hooldustele kuluvat aega. 

Näiteks ELM Energy kasutab juba Delli gateway’sid, et tuleviku tehnoloogiaga tulekuks valmis olla. ELM FieldSight Controller automatiseerib otsuste struktuuri, mis teeb valikuid erinevate energiaallikate vahel, nagu päike, tuul, varugeneraatorid ning püsivõrgust pärinev elekter. Süsteem aitab klientidel valida tööks kõige efektiivsemat aega, et vahendada üleliigne energia tagasi avatud turule.

„Tehnoloogia abil on ELM Energy ja Dell võimelised tagama reaalajas otsuste langetamise, tagades sellega energia tootmise ja taastuvenergia tasakaalustatuse ja optimeerimise,“ ütles James Richmond, ELM Energy president. „Näiteks kui toodetav taaskasutatav energia ületab vajaminevat kogust, siis on meie tehnoloogia võimeline automaatselt otsustama, kas üleliigne energia tuleks saata tagasi võrku või hoiustada hilisemaks kasutuseks, kui taaskasutatav energia ei ole saadaval. Uus Dell Edge Gateway 5000 seeria on ideaalne platvorm meie FieldSight Edge tarkvarale, et pakkuda erinevaid funktsioone allika läheduses.“

Dell Edge Gateway 5000 seeria tugevate külgede hulka kuuluvad:

Võimalus paigutada seinale ja tegutseda ekstreemse temperatuuriga kohtades, näiteks katlaruumides.

Laienenud I/O struktuur, mis on arendatud ühendamaks internetti nii vanu legacy seeria ühendusi (RS-422/485, CAN-bus) kui kaasaegseid juhtmevabasid võrke (Wi-Fi, 802.15.4 võrk) ja millel on laiendused tulevaste lahenduste jaoks.

Valik toetatavaid operatsioonisüsteeme – Ubuntu, Wind River Linux, Windows 10 IoT Enterprise.

Turvapõhimõtted, mille hulka kuulub TPM, turvaline alglaadimine ja BIOS’i tasemel portide sulgemine.

Hallatavus Dell Command Monitoriga Linuxi ja Cloud Client Manageri tarvis.

Dell teeb koostööd uuenduslike sõltumatute tarkvara müüjate ning süsteemiintegraatoritega

konkursi Dell IoT Gateway’dele arendatud uuenduslikele IoT lahendustele. Võistlus on avatud äriettevõtetele ja lahendusi võib arendada igas valdkonnas. Taotluste tähtaeg on 31. märts 2016.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Netipisik

Praegu on .EU domeenidel erihind: 12€ 10ks aastaks

Avaldatud:

Domeenide registreerimist ja serveriteenuseid pakkuv Zone.ee pakub vahemikus 04.04.2018-13.04.2018 Euroopa Liidu .EU domeene 10-aastase registreeringu puhul erihinnaga 12€, mis on tavahinnast enam kui 6 korda soodsam (79,90€).

Tasub meeles pidada, et kampaaniahind kehtib ainult ülalmanitud ajavahemikus, 10 aastaks ning kehtib üksnes uute domeenide registreerimisel. Lisaks pakutakse virtuaalserverit esimeseks aastaks poole hinnaga.

Info kampaania kohta on leitav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Sisuturundus

Kas mobiiltelefonid jätavad fotokaamerad minevikku?

Avaldatud:

Kerged ja õhukesed, tipptasemel tehnikaga mobiiltelefonid kipuvad järjest rohkemate kasutajate jaoks asendama suhteliselt kohmakaid ja mõõtudelt suuremaid fotokaameraid. Viimaste aastate tehnilised arengud tekitavad küsimusi, kas üsna varsti jõuab kätte aeg, mil fotokaamerad on minevikku jääv tehnika? Juba nüüd võib ju öelda, et tavakasutajale piisab täiesti asjalikuma nutitelefoni kaamerast.

Talvepimeduse ja hämarate õhtute jäädvustamine

Võttes arvesse seda, kui palju on Eestis hämarat ja pimedat aega, siis tihtipeale on vaja pilte teha olukorras, kus valgus ei ole ideaalne. Uuematele mobiiltelefonidele lisatud võimsamad sensorid tähendavad, et ka kehva valgustusega oludes saab kätte kvaliteetse pildi.

Pimedas pildistades on eriti oluline stabiilsus, et pikka säriaega kasutades oleks tulemuseks soovitud pilt, mitte ebamäärane udukogu. Telefoniga pildistades aitab seda saavutada öörežiimi aktiveerimine ning telefoni kindel fikseerimine.

Lihtsalt käes hoidmine ei pruugi selge pildi saamiseks piisav olla, vaid telefon tuleks kuskile toetada ja kasutada viitega pildistamist. Kes teab, et ta pildistab pimedas väga palju, peaks valima optilise stabilisaatoriga telefoni, mis aitab pilti stabiliseerida. Seeläbi saada terav ning selge võte.

Võrreldes fotokaameraga, on telefonide nõrgaks küljeks kiire liikumise – tipptasemel esitust tegeva sportlase või metsas oma elu elav linnuke – pildistamine. Kuigi ka telefonide kaameratele on järjest lisatud erinevaid võimalusi, siis kui kasutaja pildistab tihti kiiret liikumist, tasub kaaluda fotokaamera ostmist.

Aku kestvus võib olla probleemiks

Veel üheks mobiiltelefonide nõrgaks küljeks on olnud aku kestvus. Kui telefoniga ainult pildistada, siis ei pruugi probleemi tekkida, ent kui samal ajal surfatakse ka internetis, helistatakse või kasutatakse rakendusi, tühjeneb aku hulga kiiremini kui fotokaameral.

Üheks lahenduseks on akupankade kasutamine, mis võib tunduda küll tüütuna, ent tõtt öelda ei pääse akudele mõtlemisest ka fotokaameraid kaasaskandvad professionaalsed fotograafid. Eriti märgatav on akupanga või lisaaku vajalikkus külma ilma korral, kus aku tühjeneb märgatavalt kiiremini.

Mobiiltelefoni kasutamine on kaamera kaasaskandmisest mugavam

Alates esimestest kaameravõimalusega mobiiltelefonidest on nende vaieldamatuks eeliseks olnud aga mugavus. Telefoniga pildistades ole vaja kaasas vedada mitte ühtegi lisavidinat ega mõelda sellele, kas laadija ning data kaabel kotti mahuvad. Kasutada saab tehnikat, mis juba nagunii taskus on.

Mobiiltelefoni vahendusel on ülikerge tehtud fotosid ka koheselt jagada, samas kui kaamera kasutamine tähendab fotode arvutisse laadimist, töötlemist ja alles seejärel teistele näitamist. Kuigi tehakse kaameraid, kust saab foto otse pilve laadida, ei ole need siiski sedavõrd tavapärased kui nutitelefonid.

Tänu rakendustele on ka piltide telefonis töötlemine võrdlemisi lihtsaks muutunud. Enamike  rakenduste kasutamine ei nõua mingeid eelteadmisi ning vaid paari liigutusega saab suvalisest klõpsust tõeliselt professionaalse väljanägemisega foto.

Kui seda fotot soovitakse aga välja trükkida, et näiteks elutuppa seinale panna, siis võib telefoniga tehtud pildi kvaliteedist küll väheseks jääda. See on ka üheks põhjuseks, miks nutitelefon ei suuda praegusel ajal asendada professionaalset fotokaamerat. Kokkuvõtlikult võib öelda, et olulisi mälestusi jäädvustades tasub eelistada heal tasemel kaameraga professionaali, ent igapäevaseid pilte tehes piisab täiesti taskus olevast telefonist.

Vali telefon vastavalt tegelikele vajadustele

Inimesel, kelle jaoks on oluline võimalus ise pildistamise iga nüanssi kontrollida, tasub kaaluda pigem kaamera ostmist, mis pakub pildistamisel rohkem paindlikkust ning rohkem võimalusi.

Kui on aga kindel soov kasutada pildistamiseks ainult telefoni, siis on vaja ostes erilist tähelepanu pöörata just telefoni kaamerale ja jälgima seda, et seadeid saaks manuaalselt muuta.

Kuigi automaatrežiim on suureks abiks, siis tõsisemale pildistajale ainult sellest ei piisa. Võimalus säriaega, valgustundlikkust ja ava ise muuta, on hea pildi saamisel olulise tähtsusega. Seetõttu ei saa fotokaameraga tehtava pildiga võistlevat kvaliteeti oodata igalt telefonimudelilt.

Võimalik et mõne aasta pärast, kui telefonide kaamerad on veelgi rohkem fotokaameratele järgi jõudnud, on ka kõige odavamate mudelitega võimalik ilma liigselt vaeva nägemata teha  tipptasemel pilte. Seni tuleb aga mõelda sellele, miks sa pilte teed, mis nendega pärast pildistamist edasi saab ning seejärel valida hoolikalt sobiv telefonimudel või investeerida siiski korraliku fotokaamera soetamisse.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: