Uudised

Dell esitles IoT toetavat Edge 5000 gateway’d

0

Edge Gateway 5000 seeria pakub spetsiaalse gateway abil rohkelt võimsust analüütilisteks tegevusteks ja laiendatud I/O võimalusi koos võimekusega töötada äärmuslikes tingimustes.

Dell Edge Gateway lisab eri valdkondade IoT tootevalikusse lisaväärtust, sisaldades värskelt uuendatud Dell Statistica edasiarendatud analüütilist võimekust, riistvara, digitaalseid teenuseid ja haldustarkvara.

Dell teavitas uue Edge Gateway 5000 seeria turule toomisest, mis on spetsiaalselt valmistatud ehitus- ja tööstussektori automatiseerimiseks. Edge Gateway 5000 lubab koos Delli andmeanalüüsi võimekusega ettevõtetele suuremat võimsust võrreldes hetke kulukate ja kallite IoT lahendustele, pakkudes laiendatud sisend- ja väljundliideseid ning omades laia töötemperatuuride vahemikku.

IoT peamine eesmärk on õigete otsuste tegemine sensorite poolt saadavate andmete abil. Siiski tekitab IoT seadmete poolt toodetav andmete hulk omaette probleeme. Harbor Research hinnangul tekitavad 2020. aastal targad süsteemid rohkem kui 194 petabaiti andmeid. Sellise detsentraliseeritud, lokaliseeritud andmete puhas maht ja haldamise komplekssus võib traditsioonilised keskkonnad ja analüüsivahendid üle koormata. Edge analüüsimine, mida viiakse läbi mitmekülgsete gateway’de abil, aitavad sellise ülekoormusega võidelda, valides andmed, millele tuleb reageerida koheselt ning mida seejärel võib filtreerida ja salvestada.

Dell Edge Gateway asub andmete vastuvõtmiseks, kogumiseks, analüüsimiseks ja vahetuseks võrgu servas (seadmete ja sensorite läheduses) koos kohalike analüüsivahendite ja muu vahevaraga, edastades seejärel pilve või andmekeskusesse  ainult olulist teavet, minimeerides sellega andmemahu kasutust.

Tänu uuele
Dell Statistica andmeanalüüsile, laiendab Dell analüüsimist ka gateway vahendavale tarkvarale. See tähendab, et ettevõtted saavad laiendada pilves töötamise hüvesid oma võrgu servani, tagamaks läbinägelikku, kiiremat ning turvalisemat äri ja hoides samal ajal kokku kulusid pilvega suhtlemisel.

„Ettevõtetel on raske langetada parimaid otsuseid seoses suurte andmemahtude ja komplekssusega, mida tekitavad võrgus olevad rohked sensorid, sisseehitatud süsteemid ja ühendatud andmed,“ ütles Andy Rhodes, Delli IoT Ärilahenduste tegevdirektor. „Kuna rohkem andmeid töödeldakse reaalajas võrgu servas, siis saab gateway’st spämmifilter IoT tarvis.“

Delli IoT võimalustega tootevalik

Edge Gateway 5000 on uusim lisand Delli IoT võimalustega lahenduste ja teenuste tooteseerias, mis pakub klientidele valikut ja paindlikkust, et ehitada IoT ökosüsteem koos analüüsivõimalustega, pilves asuva andmekeskusega ja turvalisuse parendamiseks ning komplekssuse vähendamiseks pakutavate Delli maailmatasemel halduslahendustega. Gateway on saadaval seadmete tootjatele (OEM), et seda oma toodetes rakendada või ehituse ja tehaste automatiseerimisklientidele, et kasutada seda IoT strateegias, kuhu võivad kuuluda andmekeskuste lahendused, edasiarendatud analüüsimis- ja digitaalteenused. Lisaks võivad kliendid kasutada Delli ülemaailmset võrgustikku, usaldusväärseid turvavalikuid ja Delli kliendituge, mille hulka kuulub ka ProSupport , mis tagab riistvaratoe läbi terve toote elutsükli, aidates klientidel minimeerida hooldustele kuluvat aega. 

Näiteks ELM Energy kasutab juba Delli gateway’sid, et tuleviku tehnoloogiaga tulekuks valmis olla. ELM FieldSight Controller automatiseerib otsuste struktuuri, mis teeb valikuid erinevate energiaallikate vahel, nagu päike, tuul, varugeneraatorid ning püsivõrgust pärinev elekter. Süsteem aitab klientidel valida tööks kõige efektiivsemat aega, et vahendada üleliigne energia tagasi avatud turule.

„Tehnoloogia abil on ELM Energy ja Dell võimelised tagama reaalajas otsuste langetamise, tagades sellega energia tootmise ja taastuvenergia tasakaalustatuse ja optimeerimise,“ ütles James Richmond, ELM Energy president. „Näiteks kui toodetav taaskasutatav energia ületab vajaminevat kogust, siis on meie tehnoloogia võimeline automaatselt otsustama, kas üleliigne energia tuleks saata tagasi võrku või hoiustada hilisemaks kasutuseks, kui taaskasutatav energia ei ole saadaval. Uus Dell Edge Gateway 5000 seeria on ideaalne platvorm meie FieldSight Edge tarkvarale, et pakkuda erinevaid funktsioone allika läheduses.“

Dell Edge Gateway 5000 seeria tugevate külgede hulka kuuluvad:

Võimalus paigutada seinale ja tegutseda ekstreemse temperatuuriga kohtades, näiteks katlaruumides.

Laienenud I/O struktuur, mis on arendatud ühendamaks internetti nii vanu legacy seeria ühendusi (RS-422/485, CAN-bus) kui kaasaegseid juhtmevabasid võrke (Wi-Fi, 802.15.4 võrk) ja millel on laiendused tulevaste lahenduste jaoks.

Valik toetatavaid operatsioonisüsteeme – Ubuntu, Wind River Linux, Windows 10 IoT Enterprise.

Turvapõhimõtted, mille hulka kuulub TPM, turvaline alglaadimine ja BIOS’i tasemel portide sulgemine.

Hallatavus Dell Command Monitoriga Linuxi ja Cloud Client Manageri tarvis.

Dell teeb koostööd uuenduslike sõltumatute tarkvara müüjate ning süsteemiintegraatoritega

konkursi Dell IoT Gateway’dele arendatud uuenduslikele IoT lahendustele. Võistlus on avatud äriettevõtetele ja lahendusi võib arendada igas valdkonnas. Taotluste tähtaeg on 31. märts 2016.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Sony Xperia Z5 nutitelefoni arvustus

Eelmine lugu

Elion sulgeb peatselt Hot.ee meiliteenuse

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised