Connect with us

Uudised

Dell tutvustas uusi XPS-seeria seadmeid

Avaldatud:

Dell XPS muutus just paremaks – tutvustades esimest 15“ minimaalsete äärtega InfinityEdge ekraani ja paremat jõudlust maailma väikseimal 13-tollisel sülearvutil 

 • XPS 13 on seni maailma väikseim 13-tolline sülearvuti, millel on suurem jõudlus ja mis kasutab piirideta InfinityEdge ekraani, ning seda kõike 11-tollise arvuti kestas.
 • XPS tootevalikut täiendati uusima tehnoloogiaga, sealhulgas 6. põlvkonna Intel Core protsessoritega, et pakkuda parimat Windows 10 tuge.
 • Delli uusimad äriklassi lisavõimalused – sealhulgas sisseehitatud turvasüsteemid, täielik hallatavus ja dokkimislahendus ühe kaabli abil – on olemas kõigis kolmes uues XPS seadmes.

Dell avalikustas oma auhinnatud XPS seadmete uue tooteperekonna, mille hulgas on ultramobiilne XPS 13 ja jahmatavalt võimas XPS 15. Uuendatud valik jätkab XPS perekonna esmaklassilist taset, arendades parimaid sülearvuteid nii kujus kui funktsionaalsuses, kaasates kvaliteetseid 6. põlvkonna Intel Core protsessoreid ja jõudlikumat riistvara, mis on lisatud parema Windows 10 kasutuskogemuse tarvis.

„Alates 2015. aasta CES’ist, kui me avalikustasime maailma väikseima 13“ sülearvuti – XPS 13 koos ainulaadse InfinityEdge ekraaniga – pani maailm tähele meie uuendusi, mida keegi teine ei paku,“ ütles Frank Azor, Dell XPS tegevjuht. „Täna näitame oma pühendumust uuendustele ja disainile, tuues teieni kõige muljetavaldavama XPS seeria, mida nähtud,” lisas ta.

Uued XPS sülearvutid võivad oma tootegrupis kiidelda mitmete „esimeste“ ja „parimate“ omadustega, näiteks disaini, ekraanide, aku kestvuse ja veel palju muuga, säilitades traditsiooniliselt parima kasutuskogemuse. XPS 13 ja 15 tunnuseks on esmaklassilised ja ülikerged materjalid nagu süsinikkiud ja alumiinium, ning Corning® Gorilla® Glass NBT™ katteklaasiga saada olevad puuteekraaniga mudelid. Muljetavaldavad ekraanid on terava pildi ja täpsete värvidega, ning uusimad graafikakaardid ja protsessorid pakuvad parimat kombinatsiooni jõudlusest, mobiilsusest ja vastupidavusest.

XPS tooteseeria on mõeldud kasutajatele, kellel on vaja jõudlust nii tööks kui mängudeks. Latitude tooteseeriast tuntud omaduste lisamisega on XPS sülearvutid paremini hallatavad ning nendega kaasneb parim sisseehitatud turvasüsteem. Thunderbolt™ 3 võimaldab dokkimist ühe kaabli abil, kuni kaheksa korda kiiremat allalaadimist kui USB 3.0 ning võimalust ühenduda järgmise põlvkonna Latitude dokkidega (jõuavad turule järgmisel aastal). Lisaks on XPS sülearvutid Delli kõige keskkonnasõbralikumad, olles valmistatud tarkade materjalidega ning pakendatud taaskasutatavasse pakendisse.

 • XPS 13 – CES 2015 messilt tuttavaks saanud auhinnatud XPS 13 on nüüd 6. põlvkonna Intel Core protsessori ja graafikakaardiga, suurema kettaruumi ja mäluga (kuni 1TB PCIe SSD ja 16GB RAM) ning kasutab Thunderbolt™ 3’e. XPS 13 välimus tekitab endiselt elevust, hoides tiitlit kui kõige väiksem 13-tolline sülearvuti maailmas ja olles esimene, mis kasutab ülipeenete äärtega InfinityEdge ekraani. Tänu 18-tunnisele tööajale Full HD ekraaniga mudelil on XPS 13 ka pikima aku kestvusega 13-tolline sülearvuti.
 • XPS 15 – XPS 15 on uue XPS-seeria lipulaev. XPS 13 edul põhinedes toob Dell klientideni ka XPS 15 puhul sisuliselt piirideta InfinityEdge ekraani, tehes sellest väikseima 15-tollise sülearvuti maailmas. Olles ainult 11-17mm paksune ja kaaluga alates 1,78 kg, omades 56Whr akut ja SSD-ketast, on XPS 15 ka kõige kergem kõrgeima jõudlusklassi 15-tolline sülearvuti. Seadme valikute hulka kuulub ka UltraSharp™ 4K Ultra HD (3840×2160) resolutsiooniga ja ainuke 100% Adobe RGB värviruumi kuvav ekraan turul. Võimsama nõudluse nimel on seadmes 6. põlvkonna Intel Core protsessor (kuni i7 Quad Core), NVIDIA GeForce® GTX™ 960M graafikakaart (2GB GDDR5), kõrge jõudlusega kuni 16GB 2133 MHz mälu, kuni 1TB kõvaketas või 1TB PCIe SSD mäluseade ja Thunderbolt™ 3. Lisaks on XPS 15 aku kestvus on FHD ekraani, 84 WHr aku ja SSD’ga kuni 17 tundi. XPS 15 on kauaoodatud multimeedialoom kasutajatele, kes vajavad graafikakaardilt ja protsessorilt suurt jõudlust erinevateks tegevusteks.

Dell XPS Essential lisatarvikud pakuvad täiendavat mobiilsust ja jõudlust

Olge asukohast hoolimata sisse lülitatud, ühendatud, kaitstud ning produktiivne selleks otstarbeks valmistatud XPS tooteseeria lisatarvikutega.

 • Dell Thunderbolt™ Dock – TB15: Laadige ja ühendage XPS sülearvuti ühe kaabliga, et nautida parimat pilti (võimalik ühendada kuni kolm Full HD ekraani või kaks 4K ekraani) ning kiiremat andmevahetust Dell Thunderbolt™ Dock’i ja Intel® Thunderbolt™ 3 kaabli abil. Toode jõuab müügile järgmisel aastal.
 • Dell Dock – WD15: Ühendage XPS sülearvuti kuni kahe Full HD ekraani ja viie teise lisaseadmega, ning nautige paremat pildikvaliteeti kasutades USB Type-C kaablit, mis tagab nii toite, internetiühenduse, heli, USB ja videoühenduse. Saabub müügile 2016. aastal.
 • Dell Power Companion: Toitke ja laadige XPS sülearvuteid koos telefonide ja tahvelarvutitega Dell Power Companion abil, olenemata asukohast (12 000 mAh XPS 13 jaoks, 18 000 mAh XPS 15 jaoks). Pikendage XPS 13 aku kestvust kuni 10 tundi ja XPS 15 kestvust kuni üheksa tundi.
 • Dell Premier Sleeve: Kaitske XPS 13 ja 15 sülearvutid peene, spetsiaalselt sobitatud kaitseümbrise abil. (XPS 13 jaoks S, XPS 15 jaoks M).
 • Delli adapter – USB Type-C ja HDMI/VGA/internet/USB 3.0: Ühendage XPS mitme erineva lisaseadmega – projektorid, televiisorid, ekraanid ja internet – kasutades kõigest üht seadet. Saadaval varsti.
 • Dell Bluetooth hiir – WM615: Mugav seade, mis aitab suurendada töövõimet olenemata asukohast.

Koos paremad – Dell ja Windows 10

Dell ja Microsoft on nautinud rohkem kui kaks aastakümmet kestnud koostööd. Koos on defineeritud kaasaegset arvutiajastut, ning nüüd uuendatakse seda, kombineerides Windows 10 tarkvara ja Delli riistvara.

Alates 2013. aastast on Delli ja Microsofti insenerid töötanud Windows 10 põhiliste funktsioonide juures, et arendada klientidele parimaid seadmeid. Uusimate XPS seadmete loomisel peeti meeles järgmist:

 • Cortana: Delli esmaklassiline audiovõimekus, sealhulgas stuudiokvaliteediga hääletöötlus Waves MaxxAudio® Pro abil, teeb Cortana ehk teie virtuaalse isikliku assistendi abil suhtlemise kergemaks ja usaldusväärsemaks.
 • Microsoft Edge: Delli arvutid toovad teieni väga hea ekraanipliiatsi kasutuse, mida toetab Microsoft Edge brauser.

Allikas: Delli pressiteade

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Netipisik

Praegu on .EU domeenidel erihind: 12€ 10ks aastaks

Avaldatud:

Domeenide registreerimist ja serveriteenuseid pakkuv Zone.ee pakub vahemikus 04.04.2018-13.04.2018 Euroopa Liidu .EU domeene 10-aastase registreeringu puhul erihinnaga 12€, mis on tavahinnast enam kui 6 korda soodsam (79,90€).

Tasub meeles pidada, et kampaaniahind kehtib ainult ülalmanitud ajavahemikus, 10 aastaks ning kehtib üksnes uute domeenide registreerimisel. Lisaks pakutakse virtuaalserverit esimeseks aastaks poole hinnaga.

Info kampaania kohta on leitav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Sisuturundus

Kas mobiiltelefonid jätavad fotokaamerad minevikku?

Avaldatud:

Kerged ja õhukesed, tipptasemel tehnikaga mobiiltelefonid kipuvad järjest rohkemate kasutajate jaoks asendama suhteliselt kohmakaid ja mõõtudelt suuremaid fotokaameraid. Viimaste aastate tehnilised arengud tekitavad küsimusi, kas üsna varsti jõuab kätte aeg, mil fotokaamerad on minevikku jääv tehnika? Juba nüüd võib ju öelda, et tavakasutajale piisab täiesti asjalikuma nutitelefoni kaamerast.

Talvepimeduse ja hämarate õhtute jäädvustamine

Võttes arvesse seda, kui palju on Eestis hämarat ja pimedat aega, siis tihtipeale on vaja pilte teha olukorras, kus valgus ei ole ideaalne. Uuematele mobiiltelefonidele lisatud võimsamad sensorid tähendavad, et ka kehva valgustusega oludes saab kätte kvaliteetse pildi.

Pimedas pildistades on eriti oluline stabiilsus, et pikka säriaega kasutades oleks tulemuseks soovitud pilt, mitte ebamäärane udukogu. Telefoniga pildistades aitab seda saavutada öörežiimi aktiveerimine ning telefoni kindel fikseerimine.

Lihtsalt käes hoidmine ei pruugi selge pildi saamiseks piisav olla, vaid telefon tuleks kuskile toetada ja kasutada viitega pildistamist. Kes teab, et ta pildistab pimedas väga palju, peaks valima optilise stabilisaatoriga telefoni, mis aitab pilti stabiliseerida. Seeläbi saada terav ning selge võte.

Võrreldes fotokaameraga, on telefonide nõrgaks küljeks kiire liikumise – tipptasemel esitust tegeva sportlase või metsas oma elu elav linnuke – pildistamine. Kuigi ka telefonide kaameratele on järjest lisatud erinevaid võimalusi, siis kui kasutaja pildistab tihti kiiret liikumist, tasub kaaluda fotokaamera ostmist.

Aku kestvus võib olla probleemiks

Veel üheks mobiiltelefonide nõrgaks küljeks on olnud aku kestvus. Kui telefoniga ainult pildistada, siis ei pruugi probleemi tekkida, ent kui samal ajal surfatakse ka internetis, helistatakse või kasutatakse rakendusi, tühjeneb aku hulga kiiremini kui fotokaameral.

Üheks lahenduseks on akupankade kasutamine, mis võib tunduda küll tüütuna, ent tõtt öelda ei pääse akudele mõtlemisest ka fotokaameraid kaasaskandvad professionaalsed fotograafid. Eriti märgatav on akupanga või lisaaku vajalikkus külma ilma korral, kus aku tühjeneb märgatavalt kiiremini.

Mobiiltelefoni kasutamine on kaamera kaasaskandmisest mugavam

Alates esimestest kaameravõimalusega mobiiltelefonidest on nende vaieldamatuks eeliseks olnud aga mugavus. Telefoniga pildistades ole vaja kaasas vedada mitte ühtegi lisavidinat ega mõelda sellele, kas laadija ning data kaabel kotti mahuvad. Kasutada saab tehnikat, mis juba nagunii taskus on.

Mobiiltelefoni vahendusel on ülikerge tehtud fotosid ka koheselt jagada, samas kui kaamera kasutamine tähendab fotode arvutisse laadimist, töötlemist ja alles seejärel teistele näitamist. Kuigi tehakse kaameraid, kust saab foto otse pilve laadida, ei ole need siiski sedavõrd tavapärased kui nutitelefonid.

Tänu rakendustele on ka piltide telefonis töötlemine võrdlemisi lihtsaks muutunud. Enamike  rakenduste kasutamine ei nõua mingeid eelteadmisi ning vaid paari liigutusega saab suvalisest klõpsust tõeliselt professionaalse väljanägemisega foto.

Kui seda fotot soovitakse aga välja trükkida, et näiteks elutuppa seinale panna, siis võib telefoniga tehtud pildi kvaliteedist küll väheseks jääda. See on ka üheks põhjuseks, miks nutitelefon ei suuda praegusel ajal asendada professionaalset fotokaamerat. Kokkuvõtlikult võib öelda, et olulisi mälestusi jäädvustades tasub eelistada heal tasemel kaameraga professionaali, ent igapäevaseid pilte tehes piisab täiesti taskus olevast telefonist.

Vali telefon vastavalt tegelikele vajadustele

Inimesel, kelle jaoks on oluline võimalus ise pildistamise iga nüanssi kontrollida, tasub kaaluda pigem kaamera ostmist, mis pakub pildistamisel rohkem paindlikkust ning rohkem võimalusi.

Kui on aga kindel soov kasutada pildistamiseks ainult telefoni, siis on vaja ostes erilist tähelepanu pöörata just telefoni kaamerale ja jälgima seda, et seadeid saaks manuaalselt muuta.

Kuigi automaatrežiim on suureks abiks, siis tõsisemale pildistajale ainult sellest ei piisa. Võimalus säriaega, valgustundlikkust ja ava ise muuta, on hea pildi saamisel olulise tähtsusega. Seetõttu ei saa fotokaameraga tehtava pildiga võistlevat kvaliteeti oodata igalt telefonimudelilt.

Võimalik et mõne aasta pärast, kui telefonide kaamerad on veelgi rohkem fotokaameratele järgi jõudnud, on ka kõige odavamate mudelitega võimalik ilma liigselt vaeva nägemata teha  tipptasemel pilte. Seni tuleb aga mõelda sellele, miks sa pilte teed, mis nendega pärast pildistamist edasi saab ning seejärel valida hoolikalt sobiv telefonimudel või investeerida siiski korraliku fotokaamera soetamisse.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: