Täna satub vaatluse alla Nõukogudeaegne objektiiv Helios 44-2 58mm f/2.0. Objektiivi toodeti venemaal kaamera firma Jupiteri poolt, optikat toodeti aastast 1955 kuni 1992, see tähendab et see on üks enim toodetud objektiive maailmas.
Eelkõige ostsin selle objektiivi soodsa hinna tõttu (enda mudeli sain 12 euroga!) Sellist hinda on raske ületada, sest kuskilt ei saa nii soodsalt valgusjõulist fiksobjektiivi.
Objektiivil, on tugev vinjett, see tähendab et “bokeh-pallid” muutuvad rohkem ovaalseks, mida rohkem eemaldud pildi keskpunktist. See fenomen tekitab ilme nagu tagaplaan pöörleb ümber fookuses keskpunkti. Mind tõsiselt üllatas see asjaolu et kui praktiline see objektiiv on! 58mm fookuskaugus muutub tänu minu kaamera (Canon EOS 600D) APS-C sensorile 87mm medium teleobjektiiviks. See näitab väga häid tulemusi B&W fotograafias.
Heliose huvitavad lightflared võivad katta tugeva päikese korral tervelt poole pildi, mis tekitab filmikaamera pildi välimuse.
Samuti on see objektiiv ehitatud nagu tank, on kasutatud kahte materjali metall ja klaas. Minu isiklik mudel on VÄGA sujuva fookuse ja ava reguleerimis rõngas töötab ka väga ilusti.
Objektiivil on kolm rõngast, fookus, rõngas ava reguleerimiseks ja kolmas on mõeldud avarõnga liikumise piiramiseks.
Ostsin enda eksemplarile step-up adapteri, mis muudab 49mm filtrikeerme 58mm keermeks. Peamiseks põhjuseks selle ostmisel oli see et mul endal oli olemas 58mm ND filter, mis on asendamatu abimees selle objektiivi kasutamisel.
Objektiivi bajonett on M42, tänu sellele on kerge saada adaptereid erinevatele digitaalsetele kaameratele. Pildill olev adapter on mõeldud Canon EF bajonetile sobitamiseks, valisin kiibiga mudeli mis võimaldab kaameral tuvastada kas pilt on fookuses. Tegemist on odava adapteriga mis on ostetud Ebay-st 3 euroga.
Mõned näidispildid Heliosega:
Kokkuvõttena tooksin välja, et selle raha eest on Helios väga hea diil. Objektiiv on kvaliteetselt ehitatud, silmatorkav ja eriline nii välimuse kui ka optiliste omaduste poolest. Ühesõnaga hea objektiiv.