EestiUudised

.EE domeni hind langeb 7 euroni, lisandub veel käibemaks

0
Eesti Interneti Sihtasutus langetab alates 1. jaanuarist 2016 .EE domeeni hinda varasemast 20 protsenti ehk 7 euroni.

Käesolevaks hetkeks on registreeritud üle 86 600. . EE domeeni.

Sihtasutuse nõukogu esimehe Aet Rahe sõnul on hinda võimalik langetada tulenevalt .EE tugevast turuspositsioonist ja iga aastasest püsivast kasvust. “.EE domeeni turuosa Eestis on 66 protsenti ning domeenide arv on kasvanud aasta-aastalt stabliilselt, viimase 12 kuu kasv ületab 10 protsenti. Nende asjaolude koostoime ja domeeninduse kui majandusvaldkonna edu võimaldab teenuse hinda taas alla poole tuua” ütles Rahe.

Vastavalt eile heaks kiidetud 2016-2018 aasta strateegiale kaotatakse ühe, kahe ja kolme aastaste registreeringute vahel hinna erinevus. Domeeni registreerimise tasu on 2016. aastal vastavalt registreerimisperioodi pikkusele 7, 14 või 21 eurot.

“Mul on hea meel, et võrreldes lähiriikidega oleme saavutanud .EE domeeni jaoks mõistliku hinnataseme. Näiteks on Soome rahvusdomeeni .FI hind 12, Rootsi .SE 8,5 ning Läti . LV 10 eurot” ütles sihtasutuse juhatuse liige Heiki Sibul.

Nimetatud hinnad on teenusepakkujatelt küsitavad domeeni registreerimise tasud. Hind domeeni registreerijale määratakse teenusepakkujate poolt. Hinnale lisandub käibemaks.

Vastavalt Eesti riigis kehtestatud käibemaksuseadusele lisandub domeeni hinnale käibemaks 20% ning sel juhul on lõplik .ee domeeni hind 8,40 eurot, mis on siiski soodsam kui kunagi varem.
Allikas: Eesti Interneti Sihtasutuse pressiteade

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Uuel iPhone telefoniümbrisel on isegi sigaretisüütaja

Eelmine lugu

Corsair tegi avalikuks Katar mängurihiire ja MM300 hiirematid

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Eesti

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse ülevaatamiseks: