UudisedÕpetusedEestiElisa

Elisa ja Tele2 soovitavad: millist nutitelefoni kooliminevale lapsele valida?

0

Sügis hakkab kätte jõudma ning siis alustavad paljud lapsed kooliteed. Sellega seoses on Tele2 Eesti tootedirektor Katrin Aron ning Elisa tooteturunduse juht Mailiis ploomann pannud kokku oma nõuanded kooliminevale lapsele telefoni valimiseks ning mõlemad eksperdid on lisanud ka enda TOP 3 telefonide rea, mis peaksid hästi sobima kooliminevale lapsele.

Elisa

Elisa tooteturunduse osakonnajuht Mailiis Ploomann soovitab, milline telefon sobiks kooliminevale lapsele ning annab teada, mida tuleks lapsele telefoni ostu eel jälgida. Telefonid on hinnavahemikus 132-432 eurot.

Kooliminevale lapsele nutitelefoni välja valides on oluline kaaluda, mille jaoks täpselt seda kasutama hakatakse, kui suurt summat pere igakuisest eelarvest soovitakse telefonile eraldada või kas telefoni tulevane omanik soovib näiteks ka vihmaga Pokemone taga ajada.

Augustikuus asuvad nii kooli minevate laste vanemad kui ka noored ise kooliks valmistudes nutitelefone valima. Kuna telefonide valik on niivõrd suur ja kirju, anname väikese spikri, kuidas lapse vajadustele sobiv seade leida.

Lapsele mobiiltelefoni valides tasub kõigepealt läbi mõelda, mis on konkreetse lapse jaoks kõige olulisem. Mõelda tasub näiteks sellele, millised on lapse hobid ja harrastused, täpsemalt huvialaringid või muud vaba aja veetmise viisid.

Tänapäeva lapse jaoks on nutitelefon sama elementaarne kui teleka puldi käsitsemine ning valikut langetades saab üle vaadata, kui suur on telefoni ekraan, kui terav ekraani resolutsioon ja kui suur seadme mälumaht. Tasub ka teada, et nutitelefon on justkui kombineeritud seade, mis pildistab, filmib, surfab netis, mängib muusikat, peab kalendrit, aitab sotsiaalvõrgustikes suhelda ning lisaks muidugi võimaldab helistada ja sõnumeid saata.

Valisin välja kolm nutitelefoni, mida soovitan lapse või noore koolikotti või miks mitte iseenda käekotti poetada.

Samsung Galaxy J3

Juhul, kui pere eesmärgiks on leida lapsele väga soodne nutitelefon, siis soovitan valikuna Samsung Galaxy J3. Vaatamata oma tagasihoidlikule hinnalipikule on tegemist ilusa seadmega, mille suur 5 tolline ekraan on piisav, et internetist infot otsida või e-koolist mugavalt koduseid ülesandeid üle vaadata. Nutitelefoni tagakaamera on 8 ning esikaamera 5 megapiksline. See tähendab, et seadet saab kasutada nii töölehtede ülespildistamiseks kui ka Skype-kõnede pidamiseks.

Lastele ja noortele on tihti oluline ka mälukaardi lisamise ja vahetamise võimalus, et saaks üksteisega jagada ägedamaid videoid ja pilte. Selle seadmega saab kasutada kuni 128 GB mälukaarte. Seadme hinnalipik on vägagi tagasihoidlik – kohe välja ostes 149 ja osamaksetega soetades vaid 132 eurot.

Sony Xperia M4 Aqua

Juhul kui on oht, et seade võib sattuda vihmast märja koolikoti esitaskusse või on ette aimata, et omanik hakkab ka vihmaga Pokemone taga ajama, siis on soovituseks Sony Xperia M4 Aqua. Selle hinnaklass on veidi kõrgem – kohe välja ostes 219 eurot (osamaksetega vaid 198 €), ent selle eest on ka tehnilised näitajad klassi võrra kõrgemalt riiulilt. Juba mainitud tolmu- ja niiskuskindlusele lisaks on see 5 tollise, IPS LCD ekraaniga nutitelefon 8-tuumalise protsessoriga. Juba ostes on telefonil uusim Androidi operatsioonisüsteem. Põhikaamera on lausa 13 ning esikaamera 5-megapiksline. Telefoni võib hoida kuni 30 minutit 1,5 m sügavuses kraanivees. Praktiline väärtus taolisel seadme niiskuskindlusel on igapäevaselt ikkagi see, et ei pea muretsema kui lumesaju või vihmaga, on vaja kõnele vastata või peatuses vaadata, mis kell buss tuleb.

Samsung Galaxy S6

Lisaks sobib koolilapsele hästi ka möödunud aasta tippmudel, mis on tänaseks väga sõbraliku hinnaga Samsung Galaxy S6 (32 GB). Selle seadme saab kohe välja ostes kätte 449 ja osamaksetega ostes vaid 432 euro eest. Kuna tegemist on maailmas ülimalt populaarse mudeliga, siis ilmselt on liigsed selgitused ebavajalikud – sellegi poolest tooksin välja 5,1 tollise Super AMOLED ekraani, mille pikslitiheduseks on 577ppi. Inimkeeli tähendab see seda, et sellelt ekraanilt saab juba vaadata subtiitritega filme või siis lugeda vabalt ka pikemaid tekste – pilt on terav ning ülimalt selge. 8-tuumaline protsessor saab hakkama nii keerulisema graafikaga mängudega kui ka lihtsalt mitme keerulise ülesande paralleelselt täitmisega. Näiteks sellega, et noor kuulab samal ajal Bluetooth kõrvaklappidega Spotify’st muusikat, hoiab töös mõnda GPSi kasutavat kaardirakendust ning töötleb erinevate populaarsete rakendustega tehtud fotosid.

Kõikidele nutiseadmetele tasub soetada nutikindlustus, sest nii saab rahuliku südamega soetada ka veidi kallima seadme, mis koolilapse soovide ning huvidega kõige paremini sobib.

Tele2

Kahe lapse ema ja Tele2 Eesti tootedirektor, ekspert Katrin Aron annab septembri eel nõu, kuidas kooliteed alustavale lapsele telefoni valida ning tutvustab selle sügise praktilisemaid lastesõbralikke telefone hinnaklassis kuni 200 eurot.

„Emana olin ka ise hiljuti olukorras, kus valisin enda kooliteed alustavale lapsele telefoni ja see osutus oodatust keerulisemaks, sest lapsed kasutavad telefoni teisiti ja teisteks eesmärkideks kui meie täiskasvanutena,“ sõnas Tele2 tootedirektor Katrin Aron.

Aron soovitab lapsevanematel õppida teiste kogemustest ning õige otsuse langetamiseks otsida tasakaalu ratsionaalse valiku ja lapse soovide vahel. „Viiele soovitustele tuginedes võiks jääda rahule nii alustav koolilaps kui vanema rahakott,“ ütles Aron.

Telefon võiks olla soodne. Telefoni pole mõtet osta väga pika perspektiiviga, sest lapsed kipuvad seadmeid maha kukutama ja ära kaotama. Samuti tuleb arvestada, et lapsed tahavad klassikaaslastega sammu pidada ning telefone tihedamini vahetada kui meie täiskasvanuna seda harjunud tegema oleme. Seega sobib esimeseks telefoniks hästi 200 euro ringis maksev nutitelefon.

Ekraan ei tohiks olla suurem kui 5’’. Kuna kooliteed alustava lapse käed on väikesed, ei tohiks ekraan olla suurem kui viis tolli, muidu on lapsel seda ebamugav kasutada ning risk, et telefon maha kukub, on väga suur.

Tähelepanu tasub pöörata telefoni mälumahule, kaamerale ja operatsioonisüsteemile. Operatsioonisüsteem peaks olema kas iOS või Android, et laps saaks mängida samu mänge, mis klassikaaslased. Telefonil võiks olla vähemalt 16GB-ne sisemälu või võimalus mahtu juurde osta, sest lapsed laevad alla väga palju mänge, muusikat ja rakendusi, mis võtavad telefonis palju ruumi ning muudavad väikse mälumahuga telefoni aeglaseks. Näiteks Apple’i telefonidele pole mälukaarti võimalik lisada. Kaameral võiks olla megapiksleid vähemalt 8, et saaks kodukroonika jaoks piisavaid pilte jäädvustada.

Samsung Galaxy J3 2016 (179€)

Telefonil on viietolline ekraan, 8-megapiksline tagakaamera ja korralik esikaamera, mistõttu on telefon ideaalne selfide tegemiseks. Tänu võimekale akule (2600 mAh) peab telefon ilusti vastu ka Pokemone taga ajades. Ainsaks puuduseks on telefoni väike mälumaht (8 GB), mistõttu tuleks arvestada võimaliku lisakulutusega mälukaardile.

Coolpad Porto S (105€)

Telefoni suurimaks tugevuseks on HD kvaliteediga servast servani viietolline ekraan, mis muudab parimaks valikuks mängude mängimiseks ja videote vaatamiseks. Soodsam hind tähendab siiski veidi väiksemat akut (2000 mAh) ning väheseks jääda kippuvat mälumahtu (8GB), mille puhul on abiks mälukaart.

Huawei Y5 II (110€)

Huawei peamiseks eeliseks teiste soovituste ees on suurem sisemälu maht (16 GB). Tänu sellele ja piisavalt võimekale akule (2200 mAh) võib laps murevabalt mänge alla laadida, boonuseks on telefonil ka mälukaardi lisamise võimalus. Lai värvivalik peaks samuti lapsele meeltmööda olema.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Nüüdsest saavad ka Elisa kliendid Google Play rakendustepoe ostude eest tasuda mobiiliarvega

Eelmine lugu

Tele2 tootedirektor soovitab: kasulikud äpid reisimiseks

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised