UudisedEestiElisa

Elisa sulgeb detsembris WAP-portaali

0

Elisa sulgeb alates 5. detsembrist 2015 WAP-portaali, mille kaudu vahendas klientidele enda ning teiste teenusepakkujate internetiteenuseid.

Elisa tooteturunduse osakonnajuhi Mailiis Ploomanni sõnul on WAP-portaal selgelt oma aja ära elanud ning lähebki sulgemisele klientide vähese huvi tõttu. „Kaasaegsemad tehnoloogiad on peale tulnud ning ükski meie klient ei kasuta enam mobiilset parkimist WAP-portaali kaudu, vaid pargib nutitelefonis spetsiaalse parkimisäpiga,“ selgitas Ploomann.

„Lühidalt kokku võttes saabki öelda, et meie kliendid on WAP-portaalist välja kolinud ning alustanud uut elu kaasaegsetes nutirakendustes, mille nad on alla laadinud oma moodsatesse nutitelefonidesse,“ täpsustas Elisa tooteturunduse osakonnajuht teenuse sulgemise põhjuseid. „Täna pakuvad Google Play android-, AppStore Apple seadmetele ning Microsoft Store Windows nutitelefonidele ja tahvlitele tuhandeid tasuta rakendusi.“

Elisa WAP teenuse vahendusel said kliendid lugeda e-posti, teha makseid internetipankades, parkida, lugeda uudiseid ning surfata WAP-lehtedel. Lisaks pakkusid teised teenusepakkujad Elisa WAP-portaali kaudu meelelahutusteenuseid: võimalust tellida helinaid, muusikat, mänge, taustapilte.

Mobiilse interneti ja rakenduste kasutamiseks nutiseadmetes on Elisa välja arendanud 4G mobiilse interneti leviala, mis katab 97% Eestimaast ning võimaldab lisaks välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides. Hea katvuse kõrval tegeleb Elisa järjepidevalt ka võrgu tihendamisega, sest 4G võrku kasutavate Elisa klientide arv kasvab väga kiires tempos. Võrreldes eelmise aastaga on Tehnilise Järelevalve Ameti statistika kohaselt Elisa 4G klientide arv kasvanud pea neli korda. TJA statistika järgi oli Elisal 2014. aasta teises kvartalis 4G kliente üle 40 700 ning jooksva aasta teise kvartali lõpuks oli see number kasvanud rohkem kui 160 000 kliendini. Kokku kasutab Elisa mobiilset internetti üle 600 000 kliendi.

Allikas: Elisa Eesti

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Sony kuulutas välja A68 hübriidkaamera

Eelmine lugu

Samsung avalikustas uued ATIV sülearvutid

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised