EestiUudised

Ettevõtluskõrgkooli erialajuht räägib, millised tööstusvaldkonnad muutuvad täielikult tänu uuele tehnoloogiale

2

Ettevõtluskõrgkooli Mainor ettevõtluse erialajuht Alise Lezdina ,kes on pikaajaliselt töötanud Läti start-upide ühenduse Techhub Riga juhina, kirjeldab, millised tööstusvaldkonnad muutuvad tänu uuele tehnoloogiale täielikult ja kuidas mõjutab see inimeste igapäevast tööd ja elu.

Tervishoiuteenused

Arstide ja patsientide virtuaalne ühendamine ning terviseinfo monitoorimine on väga kuum valdkond, mida arendab palju kasumlikke idufirmasid. Organite 3D printimine on juba reaalsus, mis hakkab oluliselt inimeste eluiga pikendama.

Materjalitööstus

Saabuvad kergemad ja targemad materjalid. Tulevad targad linnad, kõnniteed, kingad ja külmkapid. Samuti efektiivsemad päikesepaneelid, painduvad ekraanid, 3D printimine ja nanotehnoloogia. Praegu sünnib juba palju uusi materjale, mis muudavad maailma.

Rohelised tehnoloogiad

Maailm liigub rohelisemate seadmete poole – bensiiniautodest saab minevik, päikesepaneelide tootmine muutub tänu uutele materjalide odavamaks.

Suurte andmete ehk big data analüüs ning andmeturve

Keegi peab järjest suurema igapäevaselt kogutava andmete hulga kokku võtma, lahti mõtestama ja tööle panama (rahaks tegema). Prognoositakse ka suurt hüpet inimese terviseandmete kogumises, analüüsis ning sellega eluea pikendamises.

Targad ja kantavad seadmed, asjade internet

Inimesed harjuvad mõttega, et nende esemed ning kodumasinad on internetti ühendatud ning parandavad sellega elukvaliteeti ning säästavad aega ja raha.

Virtuaalreaalsus kasvab beebikingadest välja ning hakkab mõjutama nii klienditeenindust, reisimist, meelelahutust, internetiturundust, meditsiini kui ka mängutööstust.

Internetimeedia

Raha tuleb andmete, reklaami ning intellektuaalse omandi müügist ja litsentseerimisest. Niiöelda paberil toimivad lahendused surevad vaikselt välja.

Finantsvaldkond

TtransferWise’i-laadsed tehnoloogiad ning ka jagamismajandus võtavad päris-pankadelt lõivu. Samad muutused on juba toimunud nii transpordi- kui turismiäris.

Haridus

Äpid, targad seadmed ning online koolituskeskkonnad muudavad täielikult enesearenduse valdkonda. Füüsilisest loengus käimisest saab minevik ja maailma tippkooli diplomi võib omandada igas maailmanurgas.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Allikas:

Allikas: Mainor

Samsung annab aru: mis toimub Note7 telefonide akudega ja mis telefonidest saab?

Eelmine lugu

Elisa uuendatud kõnekeskuses on mobiiliga liigutatavad lauad ja helikardinad

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Eesti