DroonidUudised

Uus kaamera FLIR’ilt muudab droonid lendavateks soojuskaamerateks

0

Nutitelefoniümbrised sisseehitatud soojuskaameraga pole mingi uus nähtus. Viimasel ajal pole nendest midagi kuulda olnud, sest hiljuti kuulutas soojuskaameratootja FLIR välja uue väikese soojuskaamera, mis kinnitub otse drooni GoPro kinnituse külge.

FLIR Vue Pro on edasiarendatud mudel originaalsest Vue soojuskaamerast. Uue kaamera suurimaks uuenduseks on selle funktsionaalsus. Vanema kaameraga ei saanud salvestada ja otse üle kanda  “vaadatavat” soojuskaameravideot kindlatest asukohtades ning samuti puudus võimalus kaamerast otse tuleva pildi suurendamiseks ekraanil.

Vue Pro kasutab FLIR’i Vau nime kandvat sensorit, mis lubab salvestada 640x480p videot kaadrisagedusega 9 või 30Hz. Selleks, et videot salvestada on vaja kaamerasse sisestada MicroSD mälukaart, kuhu salvestatakse H.264 koodekiga videot või TIFF laiendiga fotot 3D mudelite kokku kleepimiseks järeltöötluses.

Kaameramoodul kasutab nelja PWM kanalit seadete muutmiseks ja salvestamise alustamiseks. Kaameral on loomulikult ka Bluetooth’i tugu, et nutiseadmega kaamerat juhtida.

Väikesed ja soodsad soojuskaamerad on ju toredad? Vue Pro tavakasutajatele eriti tore ei ole, sest selle hind on vahemikus 2000-4000 eurot, lähtudes valitud kaamera konfiguratsioonist.

Tootja sõnul sobib uus droonidele suunatud soojuskaamera ehitiste soojuslekete tuvastamiseks, inimeste leidmiseks päästeoperatsioonidel ning ka turvalisuse tagamiseks, sest soojuskaamera eest ei saa peituda kuidagi- soojusjälg jääb Sinust ikka maha.

 

 

Allikas: FLIR

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

LG Class on metallist korpusega 5-tollise ekraaniga keskklassitelefon

Eelmine lugu

Sel aastal on rohkem inimesi surnud selfie’sid tehes kui hai hammustuste tagajärjel

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Droonid