Connect with us

Uudised

Hiinas valminud Vivo Xplay 5 nutifonil on 6GB muutmälu ja külgedele “valguv” ekraan

Avaldatud:

Tavaliselt tulevad tundmatutelt Hiina tehnikatootjatelt teiste tuntud telefonide kloonid ja midagi erilist seal ise ei valmistata, aga Hiina päritolu tehnikatootja Vivo tõi lagedale uue nutitelefoni Xplay 5, mis on välimuselt sarnane Samsung Galaxy S6 Edge’iga telefoni külgedele valguvate ekraaniäärete tõttu, aga tootja on teinud midagi revolutsioonilist – telefonil on lausa 6 GB muutmälu, mis peaks olema maailmarekord nutitelefonide arvestuses.

Võrdlusena on on Samsungi uuel tippklassi Galaxy S7 nutitelefonil muutmälu 4 GB, millest võib järeldada, et paari aasta pärast on ka kulukamatel nutitelefonidel  6 GB või rohkemgi muutmälu.

Uusi Xplay 5 nutifone on kaks mudelit – üks tavaline ja üks kõige-kõigem ja 6 GB muutmäluga. Mõlemil on kahe SIM kaardi pesa.

Tippmudelil on Qualcomm Snapdragon 820 protsessor, eelmainitud 6GB LPDDR4 muutmälu, 128GB sisemälu ning lihtsurelike keeles palju vastavaid komponente, et pakkuda kõrgkvaliteedilist HiFi heli.

xplay5-index-s9-figureKülgedele valguva ekraani suuruseks on 5,4 tolli, resolutsiooniks on 2560x1440p (QHD) ning tarvaraliselt saab ekraaniäärtel jooksutada väikseid äppe, nagu Samsung S6/S7 Edge mudelite puhul.

Soodsam mudel pakub keskklassi Snapdragon 652 protsessorit ning “kõigest” 4 GB muutmälu. Saadaval on 128 GB sisemäluga mudel ning igal mudelil on jällegi sisseehitatud helikiip, mis tagab keskmisest parema helikvaliteedi.

Telefonidel on kasutusel Sony f 2.0 IMX298 tagukaamera, millel on megapikselid 16. Kaameral on faasituvastusega autofookus, kahetooniline LED välklamp  ja digitaalne pildistabilisaator. Esikaameral on lahtine 2.4 ava ning 8-megapiksline pildisensor, et teha Instagramile vastava kvaliteediga fotosid hämaras.

xplay5-b-2Nutitelefonidel on väga korralik 3,600 mAh aku, mis võimaldab telefoni kasutada vähemalt ühe päeva, ent USB-C laadimispesa ning NFC tuge pole.

Xplay 5 mudelitel on pardal Android 5.1 Lollipop, millel on omakorda peal Vivo kasutajaliides. Mõlemad telefonid tulevad tugevas alumiiniumkorpuses, mille tagaküljelt saab leida sõrmejäljelugeja.

Kõige võimsama Xplay 5 mudeli saadavuse kohta pole tootja midagi öelnud, kuid teada on see, et selle hind saab olema umbes 600 eurot. Soodsama mudeli hind on umbes 500 eurot ja see on hetkel eeltellitav,.. muidugi mitte Eestisse.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Sisuturundus

CEBIT tuleb taas, nüüd uues kuues

Avaldatud:

CEBIT 2012. Foto: Gunnar Wrobel / CC

Mis tuleb eestlasele esimesena meelde, kui mõelda Saksamaa peale? Autod, õlu, vorst? Midagi olulist on veel – suur infotehnoloogia mess CEBIT, mis toimub vahemikus 11-16 juuni. See on läbinud mahuka uuenduskuuri, muutunud on nii sihtgrupp, sisu kui värv.

Neile, kes on tehnoloogiaalaseid uudiseid jälginud, on ilmselt meelde jäänud sellised messid nagu CES või MWC, kuid nende kõrval ei maksa unustada ka suurema külastajatearvuga CEBIT-it. Seda külastas möödunud aastal ligi 200 000 inimest.

CEBIT 2018 katab äri, valitsuse ja ühiskonna digitaliseerimist iga võimaliku nurga alt. Messilt võib leida nii väljapanekuid, konverentse kui ka võrgustike loomist.

Alates eelolevast korrast on messil neli suunda:

  • d!conomy – seitsmes hallis saab tutvuda digitaalse transformatsiooni ning selle trendidega, koguda inspiratsiooni ning äri teha;
  • d!tec – tuleviku tehnoloogiad, alustades immersiivsete tehnoloogiatega, blokiahelaga, tehisintellektiga ja lõpetades liitreaalsusega;
  • d!talk – konverentsid ja töötoad tunnustatumate digitaalajastu liidritega;
  • d!campus – esitlused, elav muusika, tänavatoit – see on uutmoodi suhtlus teiste asjatundjatega.

Soodushinnaga messipileti saab vormistada siin. Sooduskood: PH3S2cNv8r.

Messipileteid saab soetada ka Saksa-Balti Kaubanduskojast:
Tel: +372 6276 944
E-mail: [email protected]

NB! Pileti hind tõuseb alates 28. maist.

Rohkem infot CEBIT-i kohta leiab veebilehelt www.cebit.de

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Täna 13 aastat tagasi laeti üles esimene YouTube’i video

Avaldatud:

23. aprillil 2005 laadis YouTube’i kaasasutaja Jawed Karim oma äsja loodud videokeskkonda üles selle kõige esimese video – 18-sekundilise San Diego loomaaias filmitud klipi.

Kuigi video ise on hästi lihtne, näidates taustaks elevante, siis sellel oli suur mõju loodud veebiplatvormi edasisele arengule.

„Pärast kõige esimest klippi hakkas YouTube’i populaarsus hüppeliselt kasvama ning on praeguseks jõudnud nii kaugele, et selles keskkonnas vaadatakse iga päev umbes viis miljardit videot,“ ütles Tele2 Eesti klienditeenindusdirektor Sirli Seliov.

Seliov toob välja mõned põnevamad faktid YouTube’i kohta:

YouTube’i keskkonnas vaadatakse ligi 1 miljard tundi sisu iga päev.

  • Kõige enam vaadatud video on Luis Fonsi ja Daddy Yankee lugu Decpacito, mida on tänaseks vaadatud kokku üle viie miljardi, täpsemalt 5 068 980 605 korda.
  • PSY – Gangnam Style oli põhjus, miks YouTube’il tuli ümber teha vaatamiste numbri loendamine. Enne seda oli võimalik vaatajanumbreid koguda ühele videole kuni 2 147 483 647 ehk üle 2,4 miljardi, kuid Gangnam Style oli sedavõrd populaarne, et purustas esialgse vaatamiste piirangu ning tänaseks on antud videot vaadatud juba 3,1 miljardit korda.
  • Korraga veedetakse YouTube’is keskmiselt 40 minutit.
  • 62 protsenti videokeskkonna kasutajatest on mehed ning nende lemmikvideoteks on jalgpall ja strateegiamängud.
  • YouTube’il on üle 30 miljoni aktiivset kasutajat iga päev; ühes kuus külastab lehte umbes 1,53 miljardit kasutajat.

Kõige esimene YouTube’i video on nähtav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: