Uudised

DJI avalikustas uue tavakasutajatele loodud drooni Phantom 4

0

Maailma kuulsaim droonitootja DJI tõi hetk tagasi lagedale uue tavalkasutajatele loodud Phantom 4 drooni, mis on välimuselt sarnane eelnevate Phantom 3 mudelitega, aga sisult on uus.

Põhirõhk on uuel mudelil pandud autonoomsele lendamisele. Tänu lisandunud kahele sensorile on droonil võimalik iseseisvalt mööduda teele jäävatest objektidest, mis võivad ette jääda, kui kasutada iselendamise režiimi, millega suudab droon iseseisvalt jälitada liikuvat objekti. Nii on võimalik ise kasvõi paadiga sõita ja lasta droonil ennast jälitada, kuigi juhtpult pole käes ja on eemal.

Uus droon sobib veelgi paremini kiirelt liikuvate objektide jälitamiseks, kuna lennuraadius on koguni 5 kilomeetrit.

Uuendatud on ka lennumasina kaamerat, mis tektiab vähem kromaatilist aberratsiooni ja suudab jäädvustada kuni 30 k/s videoid UHD resolutsioonil ning tavalisel Full HD resolutsioonil saab kaadrisageduse seada 120 k/s-le, millega saab hästi tabada ekrstreemspordi kiiremaid ja põnevamaid hetki.

Uuenenud on ka aku, millega saab lennuaega kuni 28 minutit. Eelmise Phantom 3 Professional drooniga olen mina saanud lennuaega vaid 10-15 minutit.

Mulle kui suurele pakendifännile hakkas uue mehitamata õhusõiduki puhul silma ka uus ostupakend, mis meenutab rohkem korraliku droonikohvrit, millega saab mugavalt uut drooni, lisapropellereid, akut, laadijat ja juhtpulti kaasas kanda. Eelmine mudel saabus sangaga pappkarbis, mille kiire lagunemise tõttu polnud drooni sellega kuigi hea kaasas kanda.

DJI Phantom 4 drooni soovituslikuks jaemüügihinnaks on 1599 eurot, mis annab lootust, et eelmiste Phantom 3-seeria droonide hinnad seeläbi langevad.

Müügile saabub Phantom 4 ametlike edasimüüjate (Eestis on nedeks Prokaamera, Droon.eeja Photopoint) juures aprillis.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Samsungi esimesed eelmüügist soetatud S7 nutitelefonid said täna kätte Euronicsi ja Elisa kliendid

Eelmine lugu

Hiinas valminud Vivo Xplay 5 nutifonil on 6GB muutmälu ja külgedele “valguv” ekraan

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised