Uudised

IFA 2016: kõige põnevamad ja meeldejäävamad uued tehnoloogiavaldkonna tooted

0

Hiljuti sai läbi Berliinis toimunud suur tehnoloogiamess IFA 2016, mis toimus ajavahemikul 2-7 august. Seal olid kohal paljud tehnoloogiaettevõtted oma uute vidinatega, mida kõike on peaaegu võimatu kirja panna, kuid meenutame seal esitletud kõige silmapaistvamaid tooteid.

Acerilt palju uusi arvuteid

[espro-slider id=20907]

Acer oli IFA messil kohal üllatavalt paljude uute arvutitega. Aceri uute toodete hulgast on kõige enam kõneainet tekitanud uus Predatori seeriasse kuuluv 21 X sülearvuti, mis kaalub 8 kg(!) ning põhiomaduseks on nõgus 21-tolline ekraan. Tegu on maailma esimese nõgusa ekraaniga sülearvutiga. Arvutis on palju põnevat, mis teeb selle nii raskeks. Näiteks kaks uut ja võimsat Nvidia GTX 1080 graafikakaarti, mis on SLI kaudu ühenduses. Teised näitajad: mehaaniline klaviatuur, kuni 64 GB muutmälu, 7. generatsiooni Intel Core i7 protsessor ja võimas helisüsteem. Kaks põnevat asja on sellel veel – silmi jälgiv infrapunasesnor, mis võimaldab ilma klaviatuuri, hiire ja puuteplaadi katsumiseta mängus ringi vaadata. Teiseks on 21 X-i puuteplaat väga eriline. Nimelt saab seda kasutada puuteplaadina, aga selle saab ka ümber pöörata, mis muudab selle numbriklaviatuuriks. Predator 21 X tuleb müügile järgmise aasta alguses, kuid hinna kohta pole midagi ametlikku veel teada. On spekuleeritud, et hind jääb 2000 ja 5000 euro vahele.

Koos uue Predatori arvutiga esitles Aceri ka uusi mänguritele suunatud monitore, millel on sees sama silmajälgimise tehnoloogia, nagu Predator 21 X-il. Need uued monitorid on Full HD ekraanidega Predator Z271T ja XB251HQT – esimesel on 27-tolline 1800R nõgususega ekraan ja värskendussagedus 255 HZ. Teisel on pisut väiksem, 24.5-tolline lame ZeroFrame’i ekraan ning värskendussagedus 240 Hz. Kolmas ja ühtlasi viimane uus Predatori monitor on XB271HUT, millel on lame raamivaba WQHD 2560 x 1440 ekraan ning värskendussagedus 165 Hz.

Ka vanad Predatori 15 ja 17 sülearvutid said veidi uuemad versioonid, millel on uued NVIDIA Pascali arhitektuuriga graafikakaardid, kuni GeForce GTX 1070-ni, lisades süleritele VR-valmiduse.

See pole veel kõik, Acer esitles uusi tooteid ka inimestele, kes pole mängurid. Tavainimestele mõeldes esitles Acer Spin, Swift ja Revo Base mudeleid.

Swifti seeriasse kuuluvad neli mudelit – Swift 7, Swift 5, Swift 3 ja Swift 1. Swift 7 on kõige põnevam, Swift 1 on kõige taskukohasem, ning teised on vahepealsed. Acer Swift 7 on eriline oma suuruse poolest – paksusega 9.98mm on see maailma kõige õhem sülearvuti.

Spin seeriasse kuuluvad õhukesed ja kvaliteetsed arvutid, mille erinevuseks on pööratav ekraan – nii saab muuta sülearvuti tahvelarvutiks, panna lauale seisma “telgina” või veel kolmadassegi asendisse. Spini valikusse kuuluvad mitmed mudelid, millega tootja sihib nii tööinimesi kui ka õpilasi. 14-tollise ekraaniga Spin 7 paksus on 10.98mm. Spin 5 on väiksem ja puutepliiatsi toega süler. Spin 3 on suurem ning sel on tugi kahele kõvakettale. Spin 1 on kõige soodsam ja andmetelt kõige nõrgem, aga vähenõudlikele õpilastele ja olemasoleva arvuti juurde teiseks seadmeks sobib see hästi, räägib Acer. Sel on 13 või 11,6-tolline ekraan, Intel Celeron või Pentium protsessor, puuteekraan ning eraldimüüdava Acer Pen puutepliiatsi tugi.

Arvutite poolelt näitas Acer Revo Base’i, mis on imeväike arvuti, sobides hästi meediakeskuseks näiteks teleri külge.

Veel üks vahva toode Acerilt on Pawbo+, mis on lemmikloomaomanikele loodud nutikas kaamera. Sellega saab jälgida looma tegevusi ja loomaga suhelda, olles ise eemal.

Samsung Gear S3

Gear S3 Lifestyle 16

Samsung esitles uut nutikella Gear S3, mis on uuendus eelmisele Gear S2-le. Gear S3 põhiomaduste hulka kuuluvad IP68 veekindlus, mobiilimaksed, GPS, 4G internet ning sisseehitatud kõlar. S3-st on kaks versiooni: Gear S3 frontier – vastupidav ja sportlik ning tavaline Gear S3 classic. Gear S3 mudelid vastavad IP68 veekindluse standardile, nii et saab kasutada igapäevaselt ilmastikuoludest sõltumatult. Samsung näitas lisaks ka paari uut Quantom Dot tehnoloogiaga monitori.

Sony uued X-seeria telefonid ja nutikell

Sony Xperia XZ nutitelefon

Sony Xperia ZX nutitelefon

Sony esitles juba kevadel Xperia XA, X, X Performance ja XA Ultra nutitelefone, mis on tootja väitel keskklassitelefonid, kuigi hinnasiltide järgi peaksid pigem konkureerima iPhone’i ja Samsung Galaxy S7-ga, mis on need kõige-kõigemad mudelid.

Sony uus väike X Compact on poole aasta vanusest X-ist väiksem variant, mis on halvema koostekvaliteedi ja võimsusega, kuid samas on väiksem. XZ on veidi võimsam versioon kevadel näidatud X Performance’ist, omades pisut suuremat Full HD ekraani, 3 GB muutmälu, veekindlust, Snapdragon 820 protsessorit, mälukaardipesa.

Xperia XZ on natuke võimsam variant X Performance’ist, mis on mõeldud võimsamaks variandiks põhimudelist X.

Mõõtmed ja kaal on praktiliselt samad, XZ on kolme grammi võrra kergem. Kaamera on natuke võimsam, pakub 4K videosalvestamist. Sony uued telefonid on uuema disainiga, mis on kopeeritud Nokia Lumia telefonidelt. Paari kuu jooksul saame uutest mudelitest lähemalt teada ja siis eraldatakse Kuvarile ehk ka testmudelid.

Sony näitas IFA-l ka uut FES Watch U nutikella, mis on jätkuversioon paari aasta vanusele mudelile, olles jällegi E-ink ekraaniga. Selle mudeli juures pikemalt ei peatu, kuna kella hakatakse jälle müüma ilmselt vaid Jaapanis.

Huaweilt Nova seeria

Huawei Nova

Huawei Nova

Huawei suutis ka IFA-l palju kõneainet tekitada uue telefoniseeriaga Nova. Paljud Huawei fännid ootasid pikisilmi uuendatud Mate S telefoni või uuendatud versiooni mõnest teisest telefonist, kuid ettevõte esitles koguni tervet uut telefoniseeriat nimega Nova. Tegu on keskklassitelefonidega.

Nova nime hakkavad kandma kaks mudelit: väike Nova ja suur Nova Plus. Väiksem 5-tollise ekraaniga Nova meenutab välimuselt kahanenud Nexus 6P-d (loe arvustust siit!), samas suurem 5.5-tollise ekraaniga Nova Plus on pigem järeltulija Mate-seeriale.

Mõlemad uued mudelid kasutavad Snapdragon 625 protsessorit, 3 GB muutmälu. Noval on 3,020 mAh-d mahutav aku ja suuremal Nova Plusil on aku, mis mahutab veidi rohkem, 3,340 mAh-d.

Nova kaameral on 12-megapiksline sensor koos faasituvastusega autofookusega. Nova Plusil on pisut võimsam, 16MP-line kaamera, millel on ka optiline pildistabilisaator. Selfie’sid saab mõlema telefoniga teha 8 megapiksli juures.

USB C-tüüpi pesad on hakanud kõige-kõigematele telefonidele juba saabuma, õnneks lisas Huawei need ka Novadele, mis pole need kõige võimsamad ja kulukamad saadavalolevad telefonid. Kes veel ei tea, siis USB C pesa tähendab seda, et kaablit saab sinna sisestada mõlemat pidi. Samuti on mõlemal sõrmejäljelugejad – jälle midagi, mida pole üldiselt keskklassi ja/või soodustelefonidel.

Nova ja Nova plus jõuavad Euroopas müügile oktoobris hindadega umbes 400 ja 500 eurot.

Motorola soodsam moodultelefon

Motrola Moto Z Play

Motrola Moto Z Play

Motrola esiltes mitu kuud tagasi uus Z-seeria mudeleid Z ja Z Force, mis on Motrola vastused teistele moodultelefonide tootjatele (näiteks LG). Telefonidel on magnetühendus, mille kaudu saab telefonide taha väga lihtsasti paigaldada näiteks akupanga, kõlari, teistsuguse korpuse või muu mooduli. Varasemalt avalikustatud Z mudelid pole aga hinna poolest väga taskukohased – maksavad üle 500 euro. Motorola üritab probleemi lahendada uue Moto Z Play mudeliga. Loe vanemate Z ja Z Force mudelite kohta lähemalt siit!

Motorola Moto Z Play on veidi raskem ja suurem teistest mudelist. Vanematest vendadest on lahjem protsessor – varasema Snapdragon 820 asemel on 625. Muutmälu on 1GB vähem ehk 4 vs 3 GB.

Moto Z Play ekraani juures on tehtud samuti väiksema hinnaga seoses ohverdusi. Varasema 5.5-tollise QHD (2560x1440p) ekraani asemel on Z Play-l sama suurusega Full HD ekraan, resolutsiooniks 1920x1080p.

Moto Z hakkab maksma umbes 700 eurot, Z Play see-eest aga umbes 500 eurot. Müügile jõuavad Euroopas ja Eestis loodetavasti lähiajal.

Asuse nutikell ja arvutid

Asus Zenwatch 3

Asus Zenwatch 3

Tehnoloogiaettevõte ASUS avalikustas Berliinis toimuva IFA 2016 tehnoloogiamessi raames uue nutikella, mis on sarnaselt paljudele teistele ümmarguse ekraaniga.

Uus Zenwatch 3 omab 1.39-tollist AMOLED (puute)ekraani, millel on resolutsioon 400x400p ning piksleid tolli kohta 287. Kella korpus on valmistatud roostevabast terasest ja saab olema saadaval kolmes erinevas värvitoonis – must, hõbedane ja kuldne. Kella pakus on 9.95mm, mis on veidi õhem Huawei Watch’ist. Nutikella hoiab töös Qualcomm Snapdragon Wear 2100 protsessor koos 512MB muutmäluga. Sisemälu on 4 GB. Zenwatch 3 aku on väiksemapoolne, mahutades vaid 341 mAh-d, on kellal HyperCharge tehnoloogia, mis võimaldab 15 minutiga laadida kella agu 60 protsendini. Tarkvara poolelt on kellal Android Wear ning Asus lisab sinna veel mõned enda kujundused. Nutikell suudab mõõta samme 95%-lise täpsusega ning jälgida suudab see ka erinevaid sportlikke tegevusi. Zenwatch 3 hakkab maksma veidi üle 200 euro ning saadavuse kohta pole hetkel veel midagi teada.

Asus Zenbook 3

Asus Zenbook 3

ASUS näitas lisaks meeletult palju uusi sülearvuteid, lauaarvuteid, tahvleid ja muud. Enim silmajäänud toode on ZenBook 3, lisaks on ka uued Transformer 3 mudelid põnevad.

ZenBook 3 on üliõhuke metallist ultrbook-tüüpi uus sülearvuti. Paksus on sellel 11.9mm ja kaalub kõigest 910 grammi. Ka sisult on arvuti väga võimas – sellel on uusima generatsiooni Intel Core i7 protsessor, 16 GB muutmälu, ülikiires SSD seade, USB C pesa ning kirgas ja terav 12.5-tolline ekraan.

Klaviatuur on nii õhukese arvuti kohta muljetavaldav – klaviatuur sarnaneb väidetavalt väga palju tavalistele mehaanilistele lauaarvutite klaviatuuridele, mis tagab väga hea tagasisidega trükkimise. Hind saab olema 1000 euro ringis.

Palju piksleid pakub LG

LG OLED telerite tunnel

LG OLED telerite tunnel

LG tervitas IFA 2016 külastajaid rekordiliselt pika OLED tunneliga, mille kõrguseks on 5m, laiuseks 7,4m ja pikkuseks 15m. Kokku teeb see 216 55-tollist kumera ekraaniga OLED telerit, mille ligi pool miljonit pikslit kuvavad kaadreid nii virmalistest Islandil kui ka veealustest ökosüsteemidest ja süvakosmosest.

Ekraanidest tunneli on teinud võimalikuks OLED õhukesed ja paindlikud paneelid. OLED ekraane on võimalik vastavalt vajadusele painutada nõgusaks või kumeraks ja seda ilma pildikvaliteeti moonutamata. Iga OLED piksel suudab lülitub sisse ja välja, kõrvaldades taustvalguse vajaduse. OLED-teleritel on võime muuta musta ja kontrastsuse suhet, pakkudes elavaid värve ja laia vaatenurka. See OLED tunnel on ilmselt selline toode, mida keegi ei hakka endale koju ehitama, kuid hämmastavalt kaunis ja lahe idee on see ikkagi.

LG näitas ka monitore. 38-tolline UltraWide kumer monitor (mudel 38UC99) ja 144 Hz IPS 21:9 kumer UltraWide mängurimonitor (mudel 34UC79G). Mõlemad on väga hea pildi ja vaatenurkadega monitorid, mille nõgusad ekraanid annavad vaatamiskogemusele palju juurde.

Kokkuvõte

Selleks korraks on IFA 2016 tehnoloogiamess läbi. Peaaegu iga tootja oli seal plaaniga esitleda maailmale uusi ja uudseid tooteid. Sellega saadi väga hästi ka hakkama. Uusi arvuteid, monitore, nutikellasid ja palju muid seadmeid (sh külmkappe) näidati seal väga palju. Eelmainitud tooted on vaid mõned põnevaimad ja meeldejäävaimad. Kui mõni jalustrabav toode jäi loost välja, võite märku anda.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Allikas:

Fotod: tootjad

Kooliaasta alguse varjus sattus Lotte nutitelefon müügiedetabeli tippu

Eelmine lugu

Arvustus: Fitbit Blaze on teoorias hea, kuid praktikas põrumine

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised