Uudised

Kuhu on maailm jõudnud? Müüki saabus 13- eurone miniarvuti

0

Raspberry Pi on suurepärane miniarvuti mõne robootilise seadme ehitamiseks või programmeerimise õppimiseks. Umbes 30- eurose hinnasildiga Raspberry Pi’le on tekkinud üle poole odavam alternatiiv- 15 dollarit ehk 13 eurot maksev algeline miniarvuti, kus on sees piisavalt võimsust lihtsamate arvutialaste teadmiste katsetamiseks.

Eelmainitud 13 euro eest on võimalik kätte saada Orange Pi PC(nimi on pandud sellele Raspberry Pi järgi).

Arvestades hinda ei ole tegelikult selle miniarvuti kohta midagi halba öelda. Selle hinna kõrval tundub üsnagi odav Raspberry Pi kallis 🙂 .

Näiteks ühenduste poole pealt on Orange Pi‘l tavalise internetikaabli pesa ning 3 USB 2.0 pesa lisaseadmete jaoks. Veel on arvutil sisseehitatud mikrofon. Sarnaselt uuele Raspberry Pi’le ei ole Orange Pi’ pardal mälu failide salvestamiseks, aga mälu saab alati tekitada MicroSD mälukaardi abil.

Üllataval kombel on Orange Pi Raspberry Pi’st võimekam. Näiteks originaalse Raspberry Pi süsteem põhineb quad-core Broadcomm protsessoril, mis töötab taktsagedusel 900MHz, aga Orange Pi arvuti protsessoriks on neljatuumalineAllwinner H3 protsessor, mis jookseb sagedusel 1,6 GHz. Lisaks on Lisaks on Orange Pi PC’l ARM Mali-400 graafikakaardimoodulid, mille abil on võimalik vaadata isegi 4K videot ilma tõrgeteta nii väikese arvutiga.

Orange Pi PC miniarvuti on hetkel saadaval Hiina suures veebiportaalis AliExpress, kust saab ka koos postikuluga Orange Pi PC kätte alla 20 euro.

Kui nii väikesed miniarvutid on lüinud niivõrd võimsaks, siis ei pruugigi varsti inimesed kasutada neid vaid teadusprojektides, vaid ka päris- arvutina näiteks inimesele, kes ei tee eriti midagi peale veebi sirvimise.

 

 

Allikas: Liliputing

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

LG webOS tarkvarauuendus muudab nutiteleri kiiremaks

Eelmine lugu

Rohkem infot Asus ZenWatch 2 kohta

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised