Uued nutitelefonid on palju enamat, kui lihtsalt suhtlusvahendid. Paljudele kasutajatele on see oluline osa identiteedist ning viis ennast isikupäraselt väljendada. Poodides müügil olevad nutitelefonid näevad aga kõik üsna sarnased välja ning ainus viis telefoni isikupärasemaks muuta on valida unikaalne ümbris, telefonihelin või taustapilt. Moodultehnoloogia kasutamine on aga nutitelefonide jaoks uus suund, lubades kasutajatel luua ise personaalseid seadmeid ning aidates kaasa tarbija valikule.
Mooduleid kasutatakse juba näiteks HD projektorites, arvutites, autodes ja mujal. Ilmselt parim näide moodultehnoloogiast on peegelkaamerate objektiivid, mida fotograafid saavad vahetada vastavalt vajadusele. Moodultehnoloogia pakub kasutajatele midagi täiesti uut – rätsepatööna valminud tehnoloogiat.
Nutitelefonide edu üheks saladuseks on nende kasutajale kohandamise võimalused, lubades kasutajal personaliseerida rakendusi ning kasutajaliidese vaateid. Kuid ükskõik, kui suuri võimalusi seadme tarkvara pakub, seab alati piirid ette riistvara. Mooduldisain aga on aga revolutsioon personaliseeritud nutitelefonidele – erinevate komponentide, nagu näiteks kaamera, heli, virtuaalreaalsuse- ja muude moodulite kasutamine ja vahetamine lubavad telefoniomanikul muuta oma nutitelefon vastavalt profikaameraks, võimsaks helimängijaks või isegi virtuaalreaalsuse seadmeks.
Moodultehnoloogia vastu on huvi kasvanud, kuna suurem osa komponente ületab juba tavakasutaja vajadused. Täieliku uuenduse asemel otsivad kasutajad täiendusi vaid kindlatele funktsioonidele, et oma seadmeid rohkem isikupärasemaks muuta. Lubades kasutajatel valida, millist osa telefonist nad soovivad täiendada, annavad moodultelefonid, nagu LG G5, kasutajatele täiesti uue võimaluse oma nutitelefoni kontrollida.
Mooduldisain ei anna kasutajatele ainult võimalust oma seadmeid individuaalselt kohandada, vaid see võib olla ka eetilisem. Kui jalgrattal läheb kumm katki, ei visata sellepärast ratast minema. Sama kehtib ka moodulseadmetele – katkised osad saab lihtsalt välja vahetada või vajalikku osa uuendada. Kui siiani pidi telefoni riistvarast tulenevate omaduste parandamiseks ostma uue seadme, siis mooduldisain lubab välja vahetada just selle osa, mida kasutaja soovib. Näiteks kui talle on oluline parem kaamera, kuid telefoni kõlarid või ekraan nii suurt tähtsust ei oma, saabki ta telefoni täiendada vaid kaameramooduliga, ilma uut telefoni ostmata. Nii tekib ka vähem tehnikajäätmeid.
Kui tavalised nutitelefonid on võimelised täitma paljusid ülesandeid, suudavad moodulnutitelefonid nagu näiteks LG G5 täita mitmeid rolle. Koos kaamera ja heliaksessuaaridega annavad LG Friends moodulseadmed ja nende vahetamine G5 nutitelefonile võime täita paljusid ülesandeid. Iga moodul annab G5-le kindlad omadused. Moodulite omavaheline kombineerimine lahendab taskunoa dilemma – luues eriti personaliseer itud seadme, mis on võimeline täitma väga paljusid funktsioone.