Karbist välja

Karbist välja: Canon Selphy CP1200 fotoprinter

0

Esimeses “Karbist välja” rubriigi loos võtame pakendist välja Canoni uue fotoprinteri, mille nimi on Selphy CP1200.

Mis on selles printeris niivõrd erilist, et see väärib karbist välja võtmist ja esmamuljete jagamist?

Esiteks: tegemist on fotoprinteriga, millega saab printida kasutades nutitelefoni Wi-Fi ja NFC ühendusega. Midagi erilist see tänapäeval ju enam pole? Asi läheb põnevamaks. Teiseks on printer värviekraaniga. Ka see pole midagi enneolematut tänapäeval. Kõige põnevamaks näitajaks on printeri suurus. Seda saab mugavalt ühes käes kanda, kui on käsil reisimine. Selleks otstarbeks on saadaval ka lisatarvikuna aku, mis kinnitub seadme taha ja võimaldab printida kas või autos või lennukis. Ja viimaseks on hind üllatavalt madal fotoprinteri kohta, see maksab umbes 120 eurot.

Võtame selle karbist välja.

Esmalt vaatavad vastu neli asja. Esimesed kaks on värvikassett ja väike n-ö plastkarp, millega teeme rohkem tutvust hiljem. Veel on siin kasutusjuhendid ning fotopaberid.

Canon Selphy 1 (4 of 19)

Teises ehk viimases kihis on printer ise ning vajalikud kaablid.

Canon Selphy 1 (5 of 19)

Kõik, mis pakendis oli:

Canon Selphy 1 (6 of 19)

Olles printeri mullikilest välja võtnud, on sel veel peal paar kilet.

Canon Selphy 1 (7 of 19)

Nende eemaldamisel saab tunda printeri tõelist pealispinda, mis on keskmise kvaliteediga plastik.

Canon Selphy 2 (5 of 17)

Välisel seadme uurimisel saame märgata kolme luuki. Neist esimese all on põhiosa, kust läheb paber sisse ja tuleb värvitud kujul välja. Küljel on luuk tindikasseti jaoks ning taga on kate, mille eemaldamisel saab paigaldada akupaki, et printerit kasutada ilma elektrita kohas.

Tindikassett on naljaka välimusega, kuid samas asjalik. See on küll päris halva ja nõrga koostekvaliteediga, ent niikuinni see pole imetlemiseks, vaid printeri tindisahtlisse lükkamiseks. Teemegi seda.

Canon Selphy 2 (17 of 17)

Kahjuks on vahelduvvoolu allikas tohutult suur.

Canon Selphy 1 (11 of 19)

Pärast tindikasseti sisestamist ja printeri käivitamist tuleb veel üks oluline samm läbida, ka enne ühendamist telefoni, arvuti või kaameraga printimiseks, mis on piisvalt lihtne, et selle juures eraldi peatumiseks vajadus puudub. Küll aga tasub tunnustada printeri SDHC/SDXC mälukaardipesa, mis on väga praktiline.

Canon Selphy 1 (9 of 19)

Eelmainitud oluline samm on see eelmainitud salapärane plastkarp. Tegemist on paberikassetiga. Fotopabereid niisama kahjuks printerile sööta ei saa, vaid need tuleb panna karbi põhja, keskmine kate peab kinni olema ja kõige pealmine lahti. Seejärel tuleb kassett printeri paberiavasse sisestada ning käib klõps. Ongi valmis.

Canon Selphy ö2 (14 of 17)

Viimaseks sammuks on telefoni või muu seadme ühendamine printeriga ning printimine. Meie kasutame printimiseks telefoni abi, mis tundub kõige mugavam. Pärast äpi allalaadimist ja paigaldamist tuleb see printeriga ühendada ning siis saab kas skännida, printida või seadistada. Printimine on ülimalt lihtne. Telefonist tuleb lihtsalt valida sobiv foto või fotod ning vajutada nuppu “prindi”. Seejärel tuleb oodata paarkümmend sekundit, kuni foto on jõudnud printerini ja hakkabki fotoprint pihta.

Canon Selphy 1 (16 of 19)

Printimisprotsess on väga kummaline. Printimine oleks justkui juba lõppenud, aga paber läheb umbes kolm korda uuesti masinasse, tuleb vahepeal mitu korda välja ning läheb sisse tagasi. See on tingitud sellest, et printeris pole nii palju ruumi, et kõik värvid korraga paberile kanda. Esmalt prinditakse kollased värvid, siis sinised jne.

Canon Selphy 2 (15 of 17)k

Ega väljatrükitud fotol midagi viga polegi. See kvaliteedilt peaaegu identne päris fotoprinterite tavatrükkidega.

Canon Selphy 1 (19 of 19)

Kokkuvõtteks saab öelda, et tegu on väga ägeda ning praktilise vidinaga, kui palju tekib juurde fotosid, mida võiks printida ja kohe fotoalbumisse pista. Hinnalt on see väga soodne, ka tindikassett pole väga kulukas. Kaheks miinuseks on Canoni fotopaberite puudumine Eesti turul ning liiga pirakas vahenduvvoolu karbike, kuid selle probleemi lahendab eraldi ostetav aku.

Canon Selphy 2 (2 of 17)

Ah jaa, ekraan on ka väga korralik. Midagi suuremat vaja polegi ning ekraani saab veidi ka pöörata, et seda paremini näha, kui printer on laual tööasendis.

Canon Selphy 1 (17 of 19)

Ja lõppu väike video, kuidas printer töötab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Video: Canon Selphy CP1200 fotoprinter

Eelmine lugu

LG: Mooduldisain esindab nutitelefonide tulevikku

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: