Connect with us

Uudised

Meizu Pro 5 on esimene mitte-Samsungi nutitelefon, mis kasutab Exynos protsessorit

Avaldatud:

Lõpuks on Hiina tehnoloogiaettevõtte Meizu uus soodne nutitelefon Pro 5 ametlik. Meizu Pro 5 on esimene nutitelefon väljastpoolt Samsungi tootevalikut, mis kasutab Samsungi toodetud Exynos protsessorit.

Foto: Meizu

 

Meizu Pro 5 nutitelefon ei ole kahtlemata väike- sellel on 5.7-tolline FullHD (1080p) Super AMOLED ekraan (samuti Samsungi omand) ning tahveltelefoni hoiab töös Exynos 7420 protsessor. Viimane põhineb big.LITTLE arhidektuuril (4 tuuma 2.1Ghz’il, 4 tuuma 1.5Ghz’il) ja RAM mälu on nutitelefon 3 või 4GB sõltuvalt mudelist. Meizu Pro 5 nutitelefon saab olema väga kiire, sest sama protsessor on kasutusel ka Samsungi uusimates nutitelefonides nagu Note 5 ja S6 Edge+.

 

Sarnaselt RAM mälule on ka telefoni sisemälu erinev kahe mudeli vahel- soodsam Pro 5 omab 3GB RAM’i ja 32GB sisemälu, aga kallimal versioonil on 4GB RAM mälu ja 64GB sisemälu. Tahveltelefonil on muidugi sõrmejäljelugeja ning laadimis- ja ühenduspesana toimiv USB-C tüüpi ühendus. Rääkides laadimisest on nutitelefonil 3,050mAh’ine üsna korralik aku, mille saab täis laadida väga kiiresti. Rääkides fotograafiaomadustest on Meizu Pro 5 telefonil 21MP’line Sony IMX230 sensor koos väga täpse laseritel põhineva autofookusega. Esikaameral on 5 megapikslit. Pro 5 nutitelefonile on paigaldatud Flyme OS 5, mis on tootja enda tehtud versioon Androidist- muretseda pole vaja, sest Androidi rakendused töötavad ikka!

Foto: Meizu

Soodsam 32-gigabaidise sisemäluga Meizu Pro 5 mudel hakkab maksma soovitusliku jaemüügihinnaga umbes 400€ ning kallim mudel on vaid 450 eurose hinnalipikuga. Eeldatavasti jõuab Meizu uus tahveltelefon suurematesse riikidesse müügile Oktoobri lõpuks ning parimal juhul saavad eestlased leida Meizu Pro 5 telefoni jõulukuuse alt.

 

 

Allikas: Android Community

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Uudised

Täna 13 aastat tagasi laeti üles esimene YouTube’i video

Avaldatud:

23. aprillil 2005 laadis YouTube’i kaasasutaja Jawed Karim oma äsja loodud videokeskkonda üles selle kõige esimese video – 18-sekundilise San Diego loomaaias filmitud klipi.

Kuigi video ise on hästi lihtne, näidates taustaks elevante, siis sellel oli suur mõju loodud veebiplatvormi edasisele arengule.

„Pärast kõige esimest klippi hakkas YouTube’i populaarsus hüppeliselt kasvama ning on praeguseks jõudnud nii kaugele, et selles keskkonnas vaadatakse iga päev umbes viis miljardit videot,“ ütles Tele2 Eesti klienditeenindusdirektor Sirli Seliov.

Seliov toob välja mõned põnevamad faktid YouTube’i kohta:

YouTube’i keskkonnas vaadatakse ligi 1 miljard tundi sisu iga päev.

  • Kõige enam vaadatud video on Luis Fonsi ja Daddy Yankee lugu Decpacito, mida on tänaseks vaadatud kokku üle viie miljardi, täpsemalt 5 068 980 605 korda.
  • PSY – Gangnam Style oli põhjus, miks YouTube’il tuli ümber teha vaatamiste numbri loendamine. Enne seda oli võimalik vaatajanumbreid koguda ühele videole kuni 2 147 483 647 ehk üle 2,4 miljardi, kuid Gangnam Style oli sedavõrd populaarne, et purustas esialgse vaatamiste piirangu ning tänaseks on antud videot vaadatud juba 3,1 miljardit korda.
  • Korraga veedetakse YouTube’is keskmiselt 40 minutit.
  • 62 protsenti videokeskkonna kasutajatest on mehed ning nende lemmikvideoteks on jalgpall ja strateegiamängud.
  • YouTube’il on üle 30 miljoni aktiivset kasutajat iga päev; ühes kuus külastab lehte umbes 1,53 miljardit kasutajat.

Kõige esimene YouTube’i video on nähtav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Vikipeediasse lisandus lehtede eelvaate funktsioon

Avaldatud:

Foto: kuvatõmmis

Populaarsesse veebi-entsüklopeediasse Vikipeediasse lisandus lehtede eelvaate funktsioon, mis võimaldab lehtedele lisatud teiste lehtede pilti ja peamist infot näha väikses aknas, ilma kuhugi liikumata.

Vikipeedia kirjutab blogipostituses, et uuele funktsioonile eelnes põhjalik testimine ning inimesi, kes uut funktsiooni välja lülitavad, on väga vähe, mis viitab sellele, et inimesed peavad seda praktiliseks.

Uus funktsioon on toimiv nii eestikeelsel kui paljudel teistel Vikipeedia lehtedel. Järele saad proovida näiteks siin.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: