Uudised

Microsoft annab aru: Kui palju kasutajate andmeid kogub Windows 10

0

Alates Windows 10 tulekuhetkest on paljudes kasutajates tekitanud eriarvamusi, sest mitmete väidete kohaselt kogub Microsoft enda uusima Windows 10 operatsioonisüsteemiga liiga palju kasutajate andmeid, sealhulgas asukoht, klaviatuuril trükitud sisu jpm.

Eile avaldas Microsoft enda blogis üsna põhjaliku postituse, kus on välja toodud kõik oluline info privaatsuse ja andmekogumise kohta.

Microsoft’i esindaja Terry Myerson’i sõnul on kasutajal üsna palju võimalusi enda arvutis toimuva kogumise kohta.

Turvalisuse sõpradele ütles Myerson rahustava lause: “Kõik kogutud andmed on krüpteeritud ning need jõuavad meie serveritesse ja sealt edasi turvalistesse andmehoidlatesse”.

Myerson’i lausus, et Microsoft korjab arvutitest kokku andmeid arvuti enda kohta ja erinevaid veateateid, aga kasutaja enda isikleiike faile ja infot ei koguta, mistõttu pole võimalik kasutajat tuvastada.

“Näiteks Cortana personaalassistendi rakenduse tarvis on tõesti vaja koguda ka isiklikke anmdeid, sest muidu poleks Cortana sellisel tasemel,” ütles Myerson.

Viimaseks tõi esindaja välja selle, et ka personaalsete reklaamide jaoks ei koguta kasutajate isiklikke faile ja andmeid- reklaamitegijad peavad sihtgruppide kohta käivat infot mujalt saama.

“Erinevalt teistest platvormidest ei kogu Microsoft kasutajate andmeid reklaamide suunamise eesmärgil.”

Microsoft’i blogipostitus ei anna siiski kõige kohta infot, aga hea on teada, et Microsoft on antud probleemist teadlik ning kutsub kasutajaid julgelt Windows’i abikeskustesse, et lähemalt uurida privaatsuse kohta.

 

Allikas: Microsoft

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Microsoft tegi enda soodsa VR peakomplekti nagu Google Cardboard

Eelmine lugu

GoPro uusim seikluskaamera Hero+ tuleb WIFI toega

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised