Uudised

Microsoft tegi enda soodsa VR peakomplekti nagu Google Cardboard

0

2014. aasta suvel tegi Google avalikuks enda idee väga soodsast virtuaalreaalsuse peakomplektist, mille saab osta kokkupanduna (umbes 10€) või ise panna kokku kavadite järgi. Idee kahest läätsest ja papist on võitnud paljude südamed ning nüüd otsustas Microsoft hakata Google’ile konkurentsi pakkuma VR valdkonnas. Microsoft’i Google Cardboard’i kloon kannab nime Microsoft VR komplekt. Microsofti soodne VR komplekt on üllatuslikul kombel suunatud tarkvaraarendajtele.

Microsoft’i sooviks on näha oktoobris toimuval ülemaailmsel hackthon’il seda, milliseid lahendusi seaoses mängimise, õppimise ja ärindusega on arendajad välja mõelnud.

Microsoft’i VR peakomplekt sai avalikuks tänu Venemaa blogijale, kelle sõnul see poelettidele ei jõu liigse Google Cardboard’i sarnasuse tõttu.

Miks Microsoft tegi samasuguse peakompelkti nagu Google Cardboard. Põhjuseid võib olla kaks:

a) Ettevõte soovib näha arendajate rakendusteideid ja mõtteid Microsoft HoloLens “õige” peakomplekti jaoks.

b) Microsoft on arendamas päris enda väljamõeldud VR komplekti Lumia nutitelefonidele ning Microsoft VR kompekt on kõigest prototüüp.

 

Allikad: WindowsCentral, Geek, Thurrott

Google Cardboard’i foto: Maurizio Pesce / Flickr / CC

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Skype rakendus jõudis Android nutikelladeni

Eelmine lugu

Microsoft annab aru: Kui palju kasutajate andmeid kogub Windows 10

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised