Connect with us

Uudised

Mida toob endaga kaasa Android 6.0 Marshmellow?

Avaldatud:

Alates tänasest on osade Nexus nutitelefonidele ja tahvelarvutitele saadaval tarkvarauuendus Android 6.0 Marshmellow operatsioonisüsteemile. Otseloomulikult on uutel Nexus 5X’il ja 6P’l uusim Android tarkvara installeritud juba karbist võttes, aga see uuendus on just neile, kellel on mõni vanem Nexus nutiseade, millel soovitakse paigaldada Android 6.0 Marshmellow operatsioonisüsteem.

Google’i sõnul toob Android 6.0 märgatavaid uuendusi – nüüd on seadme omanikul suurem kontroll seadme üle ning uus operatsioonisüsteem on energiasäästlikum, lubades kasutajal pikemalt telefoni kasutada enne aku tühjaks saamist.

Mis on Android 6.0’il uut pakkuda?

 

 

“Now On Tap”

NowOnTap-576x720-72DPI

Now on Tap nime kandev funktsioon on loodud kiiremini vajaliku info saamiseks. Kui te olete eelnevalt märkinud näiteks kohutmispaiga sõbraga, siis paari sõrmeliigutusega kuvatakse teile ekraanile võimalikud marsruudid, lähedal olevad populaarsed kohad ja muu huvitav info.

 

Suurem akukestvus

oGd9MXj-840x630

Aku mahutavus ja suurus pole kõige olulisemad näitajad akukestvuse suurendamisel. Selleks, et akukestvusaega suurendada, on olulune roll ka tarkvaral. Android 6.0 on tunduvalt targem akukestvuse alal võrreldes eelnevate Android operatsioonisüsteemidega. Näiteks Doze nimeline rakendus paneb nutiseadme automaatselt unerežiimi, kui seade pole kasutuses, et säästa akut.

Teine akusäästmisega seotud funktsioon Android 6.0’il on nimegaApp Standby, mis säästab enim allesjäänud akumahtu just enimkasutatud rakendustele. 

 

Rohkem võimalusi privaatsussätete muutmiseks ja kontrollimiseks

AppPermissions-907x720-72DPI

 

Selleks, et mõned rakendused ei korjaks teie telefonis olevaid kontakte, asukohti ja muud sarnast, on Android 6.0’is võimalus eraldi menüüsätte alt. Sealt saab iga rakenduse jaoks valida võimalused, mida see rakendus teie telefonis teha tohib.

 

Rakenduste kasutamine sõrmejäljelugejaga

FingerPrintSensor-576x720-72DPI

Muidugi on Android tarkvaraga võimalik kasutada telefonil olevat sõrmejäljelugejat telefoni sisse logimiseks, aga uues Android operatsioonisüsteemis on võimlus enda sõrmejäljega kinnitada Google Play Store’i oste, logida sisse kolmandate osapoolte rakendustesse ning maksta Android Pay ssteemis ilma PIN koodideta. 

 

“Seadmevahetus”

smart_setup_blog_white_bg

Kui on soovi saada enda nutitelefonis olevaid andmeid näiteks uude tahvelarvutisse või Android operatsioonisüsteemiga telerisse, siis nüüd saab kergemini hingata, sest nüüd on võimalik enda telefoni sisu (rakendused, paroolid jpt) üle kanda ühest seadmest teisele ainult ühe nupulevajutusega või häälkäsklustega.

 

Lõppkokkuvõte

Need Android operatsioonisüsteemis peituvad põhiuuendused on kindlasti argumendiks telefoni operatsioonisüsteem välja vahetada. Kahjuks ei saa üldse või ei saa lähiajal Android 6.0 tarkvarauuendust seadmed, mis pole järgnevate hulgas. Need Nexus seadmed, kellele on Android 6.0 Marshmellow tarkvarauuendus juba saadaval on järgevad: Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7 (2013), Nexus 9 ja Nexus Player. Kui Sinu Android nutitelefon on üsna uus ja populaarne, siis on väga võimalik, et Sinu nutitelefonile saabub Android 6.0 tarkvarauuendus järgmise aasta esimeses kvartalis.

 

Allikas: Android

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Netipisik

Praegu on .EU domeenidel erihind: 12€ 10ks aastaks

Avaldatud:

Domeenide registreerimist ja serveriteenuseid pakkuv Zone.ee pakub vahemikus 04.04.2018-13.04.2018 Euroopa Liidu .EU domeene 10-aastase registreeringu puhul erihinnaga 12€, mis on tavahinnast enam kui 6 korda soodsam (79,90€).

Tasub meeles pidada, et kampaaniahind kehtib ainult ülalmanitud ajavahemikus, 10 aastaks ning kehtib üksnes uute domeenide registreerimisel. Lisaks pakutakse virtuaalserverit esimeseks aastaks poole hinnaga.

Info kampaania kohta on leitav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Sisuturundus

Kas mobiiltelefonid jätavad fotokaamerad minevikku?

Avaldatud:

Kerged ja õhukesed, tipptasemel tehnikaga mobiiltelefonid kipuvad järjest rohkemate kasutajate jaoks asendama suhteliselt kohmakaid ja mõõtudelt suuremaid fotokaameraid. Viimaste aastate tehnilised arengud tekitavad küsimusi, kas üsna varsti jõuab kätte aeg, mil fotokaamerad on minevikku jääv tehnika? Juba nüüd võib ju öelda, et tavakasutajale piisab täiesti asjalikuma nutitelefoni kaamerast.

Talvepimeduse ja hämarate õhtute jäädvustamine

Võttes arvesse seda, kui palju on Eestis hämarat ja pimedat aega, siis tihtipeale on vaja pilte teha olukorras, kus valgus ei ole ideaalne. Uuematele mobiiltelefonidele lisatud võimsamad sensorid tähendavad, et ka kehva valgustusega oludes saab kätte kvaliteetse pildi.

Pimedas pildistades on eriti oluline stabiilsus, et pikka säriaega kasutades oleks tulemuseks soovitud pilt, mitte ebamäärane udukogu. Telefoniga pildistades aitab seda saavutada öörežiimi aktiveerimine ning telefoni kindel fikseerimine.

Lihtsalt käes hoidmine ei pruugi selge pildi saamiseks piisav olla, vaid telefon tuleks kuskile toetada ja kasutada viitega pildistamist. Kes teab, et ta pildistab pimedas väga palju, peaks valima optilise stabilisaatoriga telefoni, mis aitab pilti stabiliseerida. Seeläbi saada terav ning selge võte.

Võrreldes fotokaameraga, on telefonide nõrgaks küljeks kiire liikumise – tipptasemel esitust tegeva sportlase või metsas oma elu elav linnuke – pildistamine. Kuigi ka telefonide kaameratele on järjest lisatud erinevaid võimalusi, siis kui kasutaja pildistab tihti kiiret liikumist, tasub kaaluda fotokaamera ostmist.

Aku kestvus võib olla probleemiks

Veel üheks mobiiltelefonide nõrgaks küljeks on olnud aku kestvus. Kui telefoniga ainult pildistada, siis ei pruugi probleemi tekkida, ent kui samal ajal surfatakse ka internetis, helistatakse või kasutatakse rakendusi, tühjeneb aku hulga kiiremini kui fotokaameral.

Üheks lahenduseks on akupankade kasutamine, mis võib tunduda küll tüütuna, ent tõtt öelda ei pääse akudele mõtlemisest ka fotokaameraid kaasaskandvad professionaalsed fotograafid. Eriti märgatav on akupanga või lisaaku vajalikkus külma ilma korral, kus aku tühjeneb märgatavalt kiiremini.

Mobiiltelefoni kasutamine on kaamera kaasaskandmisest mugavam

Alates esimestest kaameravõimalusega mobiiltelefonidest on nende vaieldamatuks eeliseks olnud aga mugavus. Telefoniga pildistades ole vaja kaasas vedada mitte ühtegi lisavidinat ega mõelda sellele, kas laadija ning data kaabel kotti mahuvad. Kasutada saab tehnikat, mis juba nagunii taskus on.

Mobiiltelefoni vahendusel on ülikerge tehtud fotosid ka koheselt jagada, samas kui kaamera kasutamine tähendab fotode arvutisse laadimist, töötlemist ja alles seejärel teistele näitamist. Kuigi tehakse kaameraid, kust saab foto otse pilve laadida, ei ole need siiski sedavõrd tavapärased kui nutitelefonid.

Tänu rakendustele on ka piltide telefonis töötlemine võrdlemisi lihtsaks muutunud. Enamike  rakenduste kasutamine ei nõua mingeid eelteadmisi ning vaid paari liigutusega saab suvalisest klõpsust tõeliselt professionaalse väljanägemisega foto.

Kui seda fotot soovitakse aga välja trükkida, et näiteks elutuppa seinale panna, siis võib telefoniga tehtud pildi kvaliteedist küll väheseks jääda. See on ka üheks põhjuseks, miks nutitelefon ei suuda praegusel ajal asendada professionaalset fotokaamerat. Kokkuvõtlikult võib öelda, et olulisi mälestusi jäädvustades tasub eelistada heal tasemel kaameraga professionaali, ent igapäevaseid pilte tehes piisab täiesti taskus olevast telefonist.

Vali telefon vastavalt tegelikele vajadustele

Inimesel, kelle jaoks on oluline võimalus ise pildistamise iga nüanssi kontrollida, tasub kaaluda pigem kaamera ostmist, mis pakub pildistamisel rohkem paindlikkust ning rohkem võimalusi.

Kui on aga kindel soov kasutada pildistamiseks ainult telefoni, siis on vaja ostes erilist tähelepanu pöörata just telefoni kaamerale ja jälgima seda, et seadeid saaks manuaalselt muuta.

Kuigi automaatrežiim on suureks abiks, siis tõsisemale pildistajale ainult sellest ei piisa. Võimalus säriaega, valgustundlikkust ja ava ise muuta, on hea pildi saamisel olulise tähtsusega. Seetõttu ei saa fotokaameraga tehtava pildiga võistlevat kvaliteeti oodata igalt telefonimudelilt.

Võimalik et mõne aasta pärast, kui telefonide kaamerad on veelgi rohkem fotokaameratele järgi jõudnud, on ka kõige odavamate mudelitega võimalik ilma liigselt vaeva nägemata teha  tipptasemel pilte. Seni tuleb aga mõelda sellele, miks sa pilte teed, mis nendega pärast pildistamist edasi saab ning seejärel valida hoolikalt sobiv telefonimudel või investeerida siiski korraliku fotokaamera soetamisse.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: