Connect with us

Samsung

Täna esitletakse Galaxy S8 mudeleid. Loe siit, mida nende kohta praegu teada on

Avaldatud:

Juba täna õhtul kell 18:00 New Yorgis toimuval Unpacked-nimelisel üritusel esitletakse maailmale Samsungi uusi Galaxy S8 ja S8+ tipptelefone ning mitmeid lisasid. Siit loost saad teada, millised uued telefonid ja lisatarvikud on (tõenäoliselt).

Galaxy S8(+)

Galax S8 saab olema 5.7-tollise ekraaniga ning S8+ 6.2-tollise ekraaniga telefon. Enam eraldi “edge” varianti pakkuma ei hakata, kuna mõlemal telefonil on ekraan ülisuur. Kuigi muutusi on ka telefonide sees, on esimeseks silmapaistvaks erinevuseks S7 ees täiesti uus disain: ekraani äärtele on öeldud “head aega!”, et mahutada telefonide esiküljele maksimaalse suurusega ekraan. Telefoni äärtele “valguvat” ekraani on varem peetud edge-mudelite pärusmaaks, ent S8 ja S8+ telefonidel on ekraan osaliselt ka telefoni külgedel.

Tervet telefoni esikülge katva ekraani tõttu on tehtud ka ohverdusi: alles pole Samsungi tuntud füüsilist sisseehitatud sõrmejäljelugejaga kodunuppu. Nupud saavad olema ekraanil, nagu paljudel teistel Androidtelefonidel. Sõrmejäljelugejat tootja kahjuks ekraani alla ei peitnud, vaid see on viidud telefoni tagaküljele – jällegi asi, mida teised on juba pikalt teinud.

Uute telefonide eelvaatevideo:

Mõistagi saavad uued Galaxy’d tippklassi riistvara – alustades silmaskännerist (esimest korda oli see Note7-l) ja lõpetades too äärest-ääreni ekraaniga, mille resolutsioon on 2960×1440 pikslit. Vahepeale jäävad 12-megapiksline tagakaamera, 8-megapiksline esikaamera, uusim Qualcomni Snapdragon 835 protsessor (ilmselt osad mudelid kasutavad selle asemel Samsungi enda Exynos 8895 kiipi) ning alles on jäetud ka tavaline kõrvaklapipesa (aitäh, Samsung!). Muutmälu on telefonidel 4 GB ning sisemälu 64 GB. Õnneks pole mälukaardipesa kaotatud, nii et sisemälu saab oluliselt ka laiendada, arvatavasti lausa maksimaalselt 256 GB mahutavusega mälukaardiga.

Selline tuleb ilmselt S8 ja S8+. Foto: Android Authority

Uusi telefone hakatakse müüma sinises, hallis, hõbedases, korallsinises ja kuldses värvitoonis. Väidetavalt lisatakse veel värvivalikuid hiljem.

Üllatav on, et S8 kohta hinna kohta on lekkeid väga vähe. Twitteris tegutsev “tehnikalekitaja” Evan Blass edastas, et S8 hakkab maksma 799 € ning S8+ hinnaks saab 899 €. Pole kindel, kas ka Eestis, aga mujal maailmas peaksid uued S8 mudelid müügile jõudma 21. aprillil.

Tarkvaraliselt võib S8 telefonide olulisemaks lisaks pidada Samsungi virtuaalassistenti Bixby, mida tegelikult esitleti juba rohkem kui nädal aega tagasi. Bixby puhul pannakse rõhku rakenduste täielikule kontrollimisele häälega ehk enam pole põhimõtteliselt vaja telefoni laualt kätte võttagi, kui on vaja näiteks kalendrisse sündmus lisada või kellelegi tekstsõnum saata. Paraku toetatud on vaid käputäis Samsungi enda äppe. Bixby puhul on räägitud ka selle võimetest osata rääkida ja aru saada rohkematest keeltest kui selle eelkäia S Voice. Eesti keelest Bixby tõenäoliselt aru saama ei hakka.

Lisavarustus

Koos S8 mudelitega esitletakse ka lisaseadmeid.

Samsungi tuntud Gear VR peakomplektist on tulemas uus versioon, mis hakkab mahutama uusi S8 ja S8+ mudeleid, kuid lisatud on ka liikumiskontroller, mis võimaldab virtuaalreaalsusäppe interaktiivsemalt kasutada. Uus peakomplekt toetab ka Samsungi vanemaid seadmeid, näiteks kaks aastat vana S6 telefoni.

Microsoft tegi seda ammu ja ei jõudnud sellega väga kaugele; Samsung proovib ka. Jutt käib dokist, mis võimaldab telefoni ühendamisel kasutada oma telefoni justkui tavaarvutit, kuna dokil on HDMI-pesa kuni 4K resolutsiooniga monitori ühendamiseks ning USB pesad ja võrgukaabli pesa. Samsungi dokk kannab nime DeX ja see lahendus hakkab kandma nime Galaxy Desktop. Windowsi operatsioonisüsteemi mõistagi kasutada ei saa, aga kui Samsung suudab monitoril kuvatava muuta kenaks ja lisada hulganisti võimalusi, siis võib DeX osutuda populaarseks. Euroopas hakkab dokk maksma umbes 150 eurot.

See on ilmselt üks DeX reklaamfotodest. Foto: Android Police

Kolmandaks lisaseadmeks on uus Gear 360 kaamera. Selle kohta on kõige vähem infot, kuid võib eeldada, et rohkem kui aasta vanusest originaalselt 360° videoid ja pilte salvestavast kompaktsest kaamerast on uuem versioon, mis teeb sama asja veelgi kvaliteetsemalt ja kauem.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Samsung

Samsung kinnitas: Galaxy Note7 on varsti (Lõuna-Korea) poelettidel tagasi

Avaldatud:

Kui hiljuti kirjutasime, et varsti on Note7 nutitelefonid ilmselt Lõuna-Koreas uuesti müügil, oli tegu pigem kõlakaga. Nüüd teatas aga Samsung ametlikult, et Note7 Fan Edition (mitte ‘Fandom Edition’, nagu varem kirjutasime) mudelid jõuavad Lõuna-Koreas müügile 7. juulil.

Telefon on läbinud väikse uuenduskuuri aku osas, et vältida varasemalt kõigile tuttavaid põlema süttimisi vigase akukomponendi tõttu. Aku on uuendatud mudelitel väiksem – see mahutab 3200 mAh-d ja on läbinud Samsungi 8punkti testimise.

Uuendatud Note7 mudelitele on sisse poogitud Samsungi virtuaalassistent Bixby, mille juhtimiseks paraku füüsilist nuppu pole, nagu S8 mudelitel. Kõik muu on identne originaalse Note7-ga: telefonil on 5,7-tolline ekraan, Exynos 8890 Octa protsessor, Mali-T880 MP12 graafika, 4GB operatiivmälu ning 12 ja 5 megapikslised kaamerad.

Samsung plaanib Lõuna-Koreas müüki paisata 400 000 Note7 Fan Edition telefoni ning ühe telefoni hind saab olema umbes 600 eurot.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Samsung

Samsung Galaxy Note8 tuleb kahe kaameraga

Avaldatud:

Selline võib tulla Note 8

Galaxy Note 8 avalikkuse ette toomine on jõudmas üha lähemale, iga päevaga tuleb üha enam ka lekkinud pilte ja infokilde uuest seadmest, nagu alati. Viskame pilgu peale, milline tuleb arvatavasti uus Note8.

Kõlakaid on viimasel ajal olnud uue Note’i kohta palju ning väga selget pilti uuest telefonist ei saa, kuna üks allikas väidab, et tuleb ühte moodi ja teine väidab, et tuleb teistsugune. Sõrmejäljelugeja kohta arvati vahepeal, et tootja peidab selle ekraani alla, nagu tuleb väidetavalt iPhone 8-l, kuid tundub, et siiski jääb see telefoni taha kaamera kõrvale – sinna, kus sõrmejäljelugeja on ka S8-l.

Note8 saab kahtlemata olema üks võimsamaid nutitelefone üldse. Lekete kohaselt saab Note8 vastavalt regioonile Snapdragon 835 või Exynos 8895 protsessori, 3300 mAh mahutavusega aku, 6 GB operatiivmälu, kaks 16 MP tagakaamerat, 6,3-tollise Super AMOLED ekraani ning kõik see tuleb arvatavasti 1000-eurose maksumuse juures.

Täpset aega, mil uut tipptelefoni esitletakse, pole veel kindel, kuigi info viitab hetkel selle poole, et see juhtub septembri keskel.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: BGR

Jätka lugemist

Samsung

Note 7 tuleb tõenäoliselt peagi tagasi müügile

Avaldatud:

Sanmsung Galaxy Note7 nutitelefon

Samsung plaanib palju pahandust tekitanud Note7 nutifone uuesti müüma hakata. Uuesti müüki saabuvad telefonid on ohutud (väidetavalt) ja need hakkavad kandma Note7 FE (ehk Fandom Edition ehk n-ö fänniversioon) nimetust.

Eelmisel aastal ligi 3 miljonile eeltellijale tarnitud telefonid kutsuti tagasi, kuna vigase akukomponendi tõttu kippusid telefonid ülekuumenema ja seeläbi põlema süttima.

Galaxy Note7 FE mudelid saavad pisut teised komponendid kui originaalil – et vältida süttimist. Need jõuavad 7. juulil Lõuna-Koreas müügile, väidab The Wall Street Journal. Kahjuks pole teada, kas telefon on saabumas müügile ka teistesse riikidesse ning milline saab olema seadme hind.

Ehkki Samsungi on korduvalt palunud kõigil Note7 omanikel telefonid tagastada muu telefoni või raha vastu, pole mitmed kasutajad seda sellegipoolest teinud – põhjus võib olla selles, et Note7 mudelite väärtus kasvab üsna suureks, sest need on muutumas harulduseks. Uus versioon aga võib panna praegusedki Note7 omanikud oma telefone tagastama, sest saab põhimõtteliselt samasuguse telefoni, lihtsalt tuleohutuma.

Loe siit Note7 nutitelefoni kohta lähemalt.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: WSJ

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: