UudisedSamsung

Täna esitletakse Galaxy S8 mudeleid. Loe siit, mida nende kohta praegu teada on

0
Foto: Evan Blass/ Twitter

Juba täna õhtul kell 18:00 New Yorgis toimuval Unpacked-nimelisel üritusel esitletakse maailmale Samsungi uusi Galaxy S8 ja S8+ tipptelefone ning mitmeid lisasid. Siit loost saad teada, millised uued telefonid ja lisatarvikud on (tõenäoliselt).

Galaxy S8(+)

Galax S8 saab olema 5.7-tollise ekraaniga ning S8+ 6.2-tollise ekraaniga telefon. Enam eraldi “edge” varianti pakkuma ei hakata, kuna mõlemal telefonil on ekraan ülisuur. Kuigi muutusi on ka telefonide sees, on esimeseks silmapaistvaks erinevuseks S7 ees täiesti uus disain: ekraani äärtele on öeldud “head aega!”, et mahutada telefonide esiküljele maksimaalse suurusega ekraan. Telefoni äärtele “valguvat” ekraani on varem peetud edge-mudelite pärusmaaks, ent S8 ja S8+ telefonidel on ekraan osaliselt ka telefoni külgedel.

Tervet telefoni esikülge katva ekraani tõttu on tehtud ka ohverdusi: alles pole Samsungi tuntud füüsilist sisseehitatud sõrmejäljelugejaga kodunuppu. Nupud saavad olema ekraanil, nagu paljudel teistel Androidtelefonidel. Sõrmejäljelugejat tootja kahjuks ekraani alla ei peitnud, vaid see on viidud telefoni tagaküljele – jällegi asi, mida teised on juba pikalt teinud.

Uute telefonide eelvaatevideo:

https://www.youtube.com/watch?v=2iNTxLXO-Iw

Mõistagi saavad uued Galaxy’d tippklassi riistvara – alustades silmaskännerist (esimest korda oli see Note7-l) ja lõpetades too äärest-ääreni ekraaniga, mille resolutsioon on 2960×1440 pikslit. Vahepeale jäävad 12-megapiksline tagakaamera, 8-megapiksline esikaamera, uusim Qualcomni Snapdragon 835 protsessor (ilmselt osad mudelid kasutavad selle asemel Samsungi enda Exynos 8895 kiipi) ning alles on jäetud ka tavaline kõrvaklapipesa (aitäh, Samsung!). Muutmälu on telefonidel 4 GB ning sisemälu 64 GB. Õnneks pole mälukaardipesa kaotatud, nii et sisemälu saab oluliselt ka laiendada, arvatavasti lausa maksimaalselt 256 GB mahutavusega mälukaardiga.

Selline tuleb ilmselt S8 ja S8+. Foto: Android Authority

Uusi telefone hakatakse müüma sinises, hallis, hõbedases, korallsinises ja kuldses värvitoonis. Väidetavalt lisatakse veel värvivalikuid hiljem.

Üllatav on, et S8 kohta hinna kohta on lekkeid väga vähe. Twitteris tegutsev “tehnikalekitaja” Evan Blass edastas, et S8 hakkab maksma 799 € ning S8+ hinnaks saab 899 €. Pole kindel, kas ka Eestis, aga mujal maailmas peaksid uued S8 mudelid müügile jõudma 21. aprillil.

Tarkvaraliselt võib S8 telefonide olulisemaks lisaks pidada Samsungi virtuaalassistenti Bixby, mida tegelikult esitleti juba rohkem kui nädal aega tagasi. Bixby puhul pannakse rõhku rakenduste täielikule kontrollimisele häälega ehk enam pole põhimõtteliselt vaja telefoni laualt kätte võttagi, kui on vaja näiteks kalendrisse sündmus lisada või kellelegi tekstsõnum saata. Paraku toetatud on vaid käputäis Samsungi enda äppe. Bixby puhul on räägitud ka selle võimetest osata rääkida ja aru saada rohkematest keeltest kui selle eelkäia S Voice. Eesti keelest Bixby tõenäoliselt aru saama ei hakka.

Lisavarustus

Koos S8 mudelitega esitletakse ka lisaseadmeid.

Samsungi tuntud Gear VR peakomplektist on tulemas uus versioon, mis hakkab mahutama uusi S8 ja S8+ mudeleid, kuid lisatud on ka liikumiskontroller, mis võimaldab virtuaalreaalsusäppe interaktiivsemalt kasutada. Uus peakomplekt toetab ka Samsungi vanemaid seadmeid, näiteks kaks aastat vana S6 telefoni.

Microsoft tegi seda ammu ja ei jõudnud sellega väga kaugele; Samsung proovib ka. Jutt käib dokist, mis võimaldab telefoni ühendamisel kasutada oma telefoni justkui tavaarvutit, kuna dokil on HDMI-pesa kuni 4K resolutsiooniga monitori ühendamiseks ning USB pesad ja võrgukaabli pesa. Samsungi dokk kannab nime DeX ja see lahendus hakkab kandma nime Galaxy Desktop. Windowsi operatsioonisüsteemi mõistagi kasutada ei saa, aga kui Samsung suudab monitoril kuvatava muuta kenaks ja lisada hulganisti võimalusi, siis võib DeX osutuda populaarseks. Euroopas hakkab dokk maksma umbes 150 eurot.

See on ilmselt üks DeX reklaamfotodest. Foto: Android Police

Kolmandaks lisaseadmeks on uus Gear 360 kaamera. Selle kohta on kõige vähem infot, kuid võib eeldada, et rohkem kui aasta vanusest originaalselt 360° videoid ja pilte salvestavast kompaktsest kaamerast on uuem versioon, mis teeb sama asja veelgi kvaliteetsemalt ja kauem.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Nokia 3310 on kahe kuu pärast poelettidel

Eelmine lugu

Tele2 kliente hakkab Facebookis teenindama juturobot

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised