UudisedKäed küljesEestiTele2

REPORTAAŽ JA FOTOD: Viaplay esitles koostöös Tele2-ga Eestis Batlikumi suurimat internetitelevisiooni

0
Foto: Samsung

Tele2, nagu kõik teavad, on mobiilioperaator, kes pakub pakette helistamiseks ja mobiilse interneti kasutamiseks. Samuti on valikus kõnekaardid ja kõik vajalik nende teenuste kasutamiseks. Mõned kuud tagasi hakkas Tele2 pakkuma Telia jälgedes käies Eestis piiramatu andmemahuga mobiilse koduinterneti teenust. Nüüd aga esitlesid Viaplay ja Tele2 koos uut internetitelevisiooni teenust ehk voogedastusteenust, mis lubatakse olema Baltimaade suurim omataoline. Kuvar uuris järgi.

Kokkuvõte
Uute internetitelevisiooniteenuse nimi on Viaplay, kes lõi käed Tele2-ga, et Baltikumis turule tuua teenus
Alates tänasest kõigile Eestlastele kättesaadav
Teenus hakkab koondama 5000 tundi sisu (!), see täieneb pidevalt. Hetkel on 3000
Viaplay kuulub MTG-le, kellele kuulub Viasat ja telekanal TV3
Kasutada saab vaid Baltikumis
Maksab 6,99/9.99 eurot kuus
Tasuta testperiood 1 kuu, Tele2 kliendile 2
Maksta saab krediitkaardiga, PayPal’iga või Tele2 kuuarvega

Töötab igas seadmes

Viaplay voogedastusteenus töötab telerites, arvutites ning iOSi või Androidi nutitelefonides ja tahvelarvutites. Filme ja seriaale saab niimoodi vaadata kodus suurelt ekraanilt, aga teel olles tahvelarvutis. Enamik sisust on seal HD-kvaliteediga – vaid vanad filmid ei pruugi olla. Kuna siinne Viaplay on koos Läti ja Leedu samanimelise teenusega, siis saab Viaplaplay-d vaadata Lätis ja Leedus (Eestis saab näiteks Läti filme vaadata ja vastupidi), mujal maailmas seaduslikult kasutada ei saa. Suur pluss on ühilduvus Google Chromecastiga. See on Google’i poolt loodud mõnekümne eurone HDMI-ühendusega vidin, mis muudab iga HDMI-toega teleri nutiteleriks, võimaldades telefoni kaudu telerist vaadata YouTube’i videoid ning peegeldada arvutist veebisirvimist. Chromecastiga töötab samuti Viaplay, kuid Apple TV-ga ega teiste lahendustega suurelt ekraanilt vaadata ei saa, kui välja arvata klassikaline teleri arvutiga kaabliga ühendamine. Selleks, et kliendid saaksid ka teleriekraanilt Viaplay sisu vaadata, hakkab Tele2 oma esindustes pisut rohkem kui 40 euro eest müüma Chromecast’i. Samuti hakatakse pakkuma renditeenust, mis on pisut veider sellise soodsa vidina puhul, mida ei pea ainult Viaplay jaoks kasutama.

Tele2 Eesti tootedirektor Katrin Aron usub, et Viaplay suudab eestlaste voogedastusteenuste kasutamist tõsta.

“Voogedastusteenused pole Eestis veel massidesse jõudnud, ” tõdes Tele2 Eesti tootedirektor Katrin Aron. “Ainult 4 protsenti maksavad selle eest. Põhjus, miks voogedastusteenustel veel suurt edu pole, seisneb sisus. Kui sisu on põnev, mitmekesine ja eestikeelne, siis hakatakse seda rohkem kasutama. Loodame lähiaastatel tõsta eestlastele voogedastusteenuste kasutamise umbes 30-protsendini, ” lisas Aron.

Viaplay Eesti turundusdirektori Tanel Taali sõnul alustati interneti-TV teenusega 2011. aastal Rootsis, Taanis, Norras ja Soomes, kus Viaplayst on tänaseks kujunenud üks populaarsemaid voogedastuskeskkondi.

“Viaplay on täielikult võrguvaba interneti-TV (over-the-top, OTT), mida igaüks saab vaadata oma sülearvutist või nutiseadmest kus iganes ja millal iganes.” rääkis Taal. “Viaplay vaatamiseks on tarvis vaid internetiühendust, ühe kasutajakonto saab siduda kuni viie seadmega ning vaadata huvipakkuvat sisu samaaegselt kahelt ekraanilt.”

Krediitkaarti vaja ei lähe

Viaplay erineb näiteks Netflixist ka makseviiside poolest. Paljudel eestlastel krediitkaarti pole ning seda Viaplay jaoks vaja ei lähe. Maksta saab Tele2 kuuarvega. On ka võimalus tasuda krediitkaardi või PayPali vahendusel.

Sobib kõigile

Viaplay pole loodud vaid spordifännidele, lastele ega pensionäridele – seal on kõigile midagi. Spordisisu on palju (eriti spordipaketis), lastefilme, päris-filme ja ka nii kodumaiseid kui ka välismaiseid seriaale on valmikus samuti mitmeid, mistõttu peaks igaüks sealt leidma midagi meelepärast vaatamiseks. Välismaa sisust on peaaegu igal filmil või seriaaliepisoodil olemas ka eestikeelsed subtiitrid, ja samuti on läti- ja venekeelseid.

Mis maksab?

Viaplay-l on kaks paketti: põhipakett ja spordipakett. Tavapaketiga saab piiramatult filme ja seriaale vaadata. Spordipaketis on lisaks nähtavad spordi otseülekanded. Näiteks saab Viaplay keskkonnas vaadata kõiki Rio olümpiamängude osi, mille vaatamiseks tavatelevisioonist peab kanaleid vahetama, kuna ühest telekanalist terves olümpiamängude otseülekannet vaadata ei saa.

Uuri lisa Viaplay veebilehelt! 
Kui oled Tele2 lepinguline klient, siis liitu Tele2 lehelt, et saada tasuta kaks kuud Viaplay teenust tasuta!

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

ÕPETUS: Kuidas nutifoni viiruste eest kaitsta

Eelmine lugu

Samsung juhendab: kuidas kaitsta nutitelefoni viiruste eest?

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised