Connect with us

Samsung

Samsung avalikustas Note7 rikete põhjused ja rääkis uutest kontrollmeetmetest

Avaldatud:

Samsung t­eatas täna Lõuna-Kore­as toimunud pressikon­verentsil, et Galaxy ­Note7 telefonide akud­ega seotud probleemid­ olid kaht laadi ning­ edaspidiste sarnaste­ intsidentide ennetam­iseks võetakse uute s­eadmete tootmisel kas­utusele senisest veel­gi tõhusamad kontroll­meetmed.

Samsungi ning sõltuma­tute ekspertorganisat­sioonide UL, Exponent­ ja TUV Rheinland poo­lt läbi viidud uurimi­ne kinnitas, et Galax­y Note7 ülekuumenemis­e põhjuseks olid akup­robleemid. Telefonide­ esimese tagasi kutsu­mise põhjuseks olid v­igased akud, mille Je­lly-Rolli ülemises pa­remas nurgas olnud de­fekt põhjustas elektr­oodi paindumise ning ­nõrgestas elektroode ­eraldavat separaatori­t, luues omakorda mit­u võimalust lühiseks.­ Telefonide teise tag­asikutsumise põhjusta­sid akud, mille negat­iivselt elektroodilt ­leiti sulanud vaske, ­mis tähendab toimunud­ lühist.

“See juhtum on nii me­ile kui kogu tööstuse­le motivaator paranda­da liitiumioonakude o­hutust ning me jagame­ oma kogemusi kõigiga­, et kaasa aidata aku­de veelgi ohutumaks m­uutmisele,” ütles Sam­sung Electronics Balt­ics’i mobiilsete sead­emete juht Maris Kika­ns.

Lõuna-Korea pealinnas­ Seoulis toimunud pre­ssikonverentsil teata­s Samsung, et võtab e­ndale vastutuse ebaõn­nestumises täielikult­ tuvastada akude disa­inist ja tootmisest tulenevaid probleeme e­nne Note7 lansseerimi­st. Et tulevikus olek­s akude müügieelne ko­ntroll veelgi tõhusam­, käivitas Samsung 8 ­punktist koosneva aku­de ohutuse kontrollip­rogrammi, mis hõlmab ­ohutus- ja kvaliteedi­kontrolli kõikides to­otmistegevustes alate­s osade ladustamisest­ kuni tootmise ja täi­elikult kokkupandud s­eadmete transpordini.

Note7 probleemide tuv­astamiseks käivitatud­ uurimine hõlmas nii ­riistvara kui ka tark­vara igakülgset testi­mist, samuti seadmete­ kokkupaneku, erineva­te tootmisprotsesside­ ja -etappide ning lo­gistika uurimist. Ana­lüüside läbi viimise ­jaoks ehitas Samsung ­eraldi uurimiskeskuse­, kus ligikaudu 700 S­amsungi teadlast ja i­nseneri kutsusid ints­identi taas esile, te­stides enam kui 200 0­00 täielikult kokkupa­ndud seadet ning rohk­em kui 30 000 akut.

“8-Punktiline Akude ­Ohutuse Kontroll”

Samsung tugevdas ohut­use ja kvaliteedi tag­amise protsesse 8-pun­ktilise akude ohutuse­ kontrollimissüsteemi­ kaudu:

• Vastupidavuskatse –­ rõhukatsed ekstreemt­emperatuuridel ning ü­lelaadimisega, akude ­torkekatsed ja muud v­astupidavuskatsed
• Visuaalne kontroll ­– akude visuaalne võr­dlemine standardiseer­itud näidistega
• Läbivalgustuskatsed­ – akude läbivalgusta­mine, et tuvastada kõ­ikvõimalikke probleem­e, nagu elektroodide ­painded, mis osutus ü­heks Note7 intsidendi­ põhjuseks
• Demonteerimiskatse ­– aku demonteerimine,­ et viia läbi üldise ­kvaliteedi detailne k­ontroll, mis hõlmab m­uuhulgas akuklemmide ­ja isolatsiooniteibi ­konditsiooni uurimist
• TVOC Katse – Tajumi­stestide läbiviimine,­ et tuvastada väiksei­mgi lekkevõimalus aku­ elementide ja kogu s­eadme tasemetel
• ΔOCV Katse – Aku se­isukorra kontrollimin­e pinge muutuse kaudu­ tavatemperatuuril
• Laadimis- ja tühjen­damiskatse – Uute mah­ukate laadimis- ja tü­hjendamiskatsete rake­ndamine kõikidele sea­dmetele, mille Samsun­g lisas Note7 juhtumi­ uurimise käigus
• Kiirendatud kasutaj­atest –2-nädalase pär­iskasutaja kasutussts­enaariumide läbitegem­ine viiepäevase testp­erioodi jooksul

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Samsung

Samsung kinnitas: Galaxy Note7 on varsti (Lõuna-Korea) poelettidel tagasi

Avaldatud:

Kui hiljuti kirjutasime, et varsti on Note7 nutitelefonid ilmselt Lõuna-Koreas uuesti müügil, oli tegu pigem kõlakaga. Nüüd teatas aga Samsung ametlikult, et Note7 Fan Edition (mitte ‘Fandom Edition’, nagu varem kirjutasime) mudelid jõuavad Lõuna-Koreas müügile 7. juulil.

Telefon on läbinud väikse uuenduskuuri aku osas, et vältida varasemalt kõigile tuttavaid põlema süttimisi vigase akukomponendi tõttu. Aku on uuendatud mudelitel väiksem – see mahutab 3200 mAh-d ja on läbinud Samsungi 8punkti testimise.

Uuendatud Note7 mudelitele on sisse poogitud Samsungi virtuaalassistent Bixby, mille juhtimiseks paraku füüsilist nuppu pole, nagu S8 mudelitel. Kõik muu on identne originaalse Note7-ga: telefonil on 5,7-tolline ekraan, Exynos 8890 Octa protsessor, Mali-T880 MP12 graafika, 4GB operatiivmälu ning 12 ja 5 megapikslised kaamerad.

Samsung plaanib Lõuna-Koreas müüki paisata 400 000 Note7 Fan Edition telefoni ning ühe telefoni hind saab olema umbes 600 eurot.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Samsung

Samsung Galaxy Note8 tuleb kahe kaameraga

Avaldatud:

Selline võib tulla Note 8

Galaxy Note 8 avalikkuse ette toomine on jõudmas üha lähemale, iga päevaga tuleb üha enam ka lekkinud pilte ja infokilde uuest seadmest, nagu alati. Viskame pilgu peale, milline tuleb arvatavasti uus Note8.

Kõlakaid on viimasel ajal olnud uue Note’i kohta palju ning väga selget pilti uuest telefonist ei saa, kuna üks allikas väidab, et tuleb ühte moodi ja teine väidab, et tuleb teistsugune. Sõrmejäljelugeja kohta arvati vahepeal, et tootja peidab selle ekraani alla, nagu tuleb väidetavalt iPhone 8-l, kuid tundub, et siiski jääb see telefoni taha kaamera kõrvale – sinna, kus sõrmejäljelugeja on ka S8-l.

Note8 saab kahtlemata olema üks võimsamaid nutitelefone üldse. Lekete kohaselt saab Note8 vastavalt regioonile Snapdragon 835 või Exynos 8895 protsessori, 3300 mAh mahutavusega aku, 6 GB operatiivmälu, kaks 16 MP tagakaamerat, 6,3-tollise Super AMOLED ekraani ning kõik see tuleb arvatavasti 1000-eurose maksumuse juures.

Täpset aega, mil uut tipptelefoni esitletakse, pole veel kindel, kuigi info viitab hetkel selle poole, et see juhtub septembri keskel.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: BGR

Jätka lugemist

Samsung

Note 7 tuleb tõenäoliselt peagi tagasi müügile

Avaldatud:

Sanmsung Galaxy Note7 nutitelefon

Samsung plaanib palju pahandust tekitanud Note7 nutifone uuesti müüma hakata. Uuesti müüki saabuvad telefonid on ohutud (väidetavalt) ja need hakkavad kandma Note7 FE (ehk Fandom Edition ehk n-ö fänniversioon) nimetust.

Eelmisel aastal ligi 3 miljonile eeltellijale tarnitud telefonid kutsuti tagasi, kuna vigase akukomponendi tõttu kippusid telefonid ülekuumenema ja seeläbi põlema süttima.

Galaxy Note7 FE mudelid saavad pisut teised komponendid kui originaalil – et vältida süttimist. Need jõuavad 7. juulil Lõuna-Koreas müügile, väidab The Wall Street Journal. Kahjuks pole teada, kas telefon on saabumas müügile ka teistesse riikidesse ning milline saab olema seadme hind.

Ehkki Samsungi on korduvalt palunud kõigil Note7 omanikel telefonid tagastada muu telefoni või raha vastu, pole mitmed kasutajad seda sellegipoolest teinud – põhjus võib olla selles, et Note7 mudelite väärtus kasvab üsna suureks, sest need on muutumas harulduseks. Uus versioon aga võib panna praegusedki Note7 omanikud oma telefone tagastama, sest saab põhimõtteliselt samasuguse telefoni, lihtsalt tuleohutuma.

Loe siit Note7 nutitelefoni kohta lähemalt.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: WSJ

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: