EestiUudised

STV alustas interneti pakkumist üle õhu

0
Eesti suuruselt kolmas telekommunikatsiooniettevõte STV hakkas hiljuti pakkuma uut üle õhu leviva interneti teenust STV Air.

Internett jõuab kasutajateni raadiosidevõrgu kaudu. Üle õhu leviv internet on loodud eelkõige inimestele, kes soovivad kasutada keskmise kiirusega internetti seal piirkonnas, kuhu kaablid ei ulatu.

Paljud inimesed kasutavad piirkondades, kus pole kaabliga internet saadaval USB  3G ja 4G tehnoloogial põhinevaid internetipulkasid, mis on küll väikesed ja mugavad kaasavõtmiseks, aga netipulkadel esineb tihti erinevaid tõrkeid. Näiteks nende kiirus on väga hüplik ja sammuti on hüplik nende signaal.

STV Air raadiosidevõrgu leviala on hetkel veel üsna väike. Loodetavasti lähiajal pannakse Air levima ka näiteks Lõuna- Eestisse ja mujale, et igaüks saaks nautida internetti kasvõi keset metsa. Praegu lubatakse, et Air levib piirkondades nagu Viimsi, Muuga, Lagedi, Maardu ja Kostivere. Vaata umbkaudset leviala kaarti:

STV Air

Kahtlemata uue teenuse juures on vaja rääkida hinnast. Üle raadiovõrgu levivat Air internetti on võimalik tellida kuumaksuga 25€. See pakett sisaldab 20/10 Mbit/s piiramatu mahuga internetti. Natuke kiirem internet koos STV Go televisiooniteenusega maksab 35€. Selle paketi internetikiirus on 30/10 Mbit/s. 25€ sellise kiirusega interneti kohta ei ole just soodne, aga tuletan teile meelde, et internetil ei ole kasutuspiirangut. Näiteks netipulkadel on piirang 30-50GB internti kasutamist kuus. Lisaks on Air internetiga liitumine, seadmed ja nende paigaldus kliendile täiesti tasuta.

STV Air interneti kiirused (mainitud ülevalpool) ei ole väga suured, aga tavakasutajale, kes loeb e- kirju ja sirvib veebi, võivad need kiirused olla isegi liiga suured..

 

Allikas: STV pressiteade

 

 

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

LG kuulutas välja uue tahvelarvuti

Eelmine lugu

Android nutitelefoni mustrilukk ei ole turvaline!

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Eesti