EestiTele2Uudised

Tele2 testib uusi VoWIFI 4G kõnesid

0

Tele2 testib esimese Eesti mobiilioperaatorina 4G häälkõnede edasiarendust ehk VoWiFi tehnoloogiat, mis võimaldab teha parema heliga kõnesid üle WIFI võrgu.

VoWiFi ehk üle WiFi võrgu toimiv 4G kõne maailmas praegu veel haruldane nähtus, mis saab väidetavalt tulevikus täiesti tavaliseks suhtlusviisiks.

„Selle asemel, et helistada mobiilioperaatori võrgu kaudu, toimub WiFi-kõne üle traadita interneti, mis tänapäeval juba väga paljudes kohtadeshästi levinud. Helistaja jaoks toimub kõne samamoodi nagu mobiilivõrgus, ent on 4G kõnele omaselt parema heliga ja kõne algab koheselt,“ selgitas Tele2 Eesti tegevjuht Argo Virkebau.

WiFi-kõned võimaldavad suhelda seal, kus mobiilsidelevi on nõrk – näiteks reisides, siseruumides ja isegi keldris. Seda juhul kui soovitud kohas on WIFI levi. 

Skype’st või Viberist eristab tulevikukõnesid see, et kui inimene liigub kõne ajal WiFi-levialast välja, lülitub see automaatselt üle 4G võrku, ilma et kõne osapooled seda märkaksid. Kõnede tegemiseks ja sõnumite saatmiseks kasutatakse SIM-kaardiga seotud telefoninumbrit ning eraldi rakendust vaja ei lähe.

„Lõpptarbija jaoks tähendavad WiFi-kõned paremat ühendust kõikjal ja kokkuhoidu nii andmesidekuludelt kui telefoni energiakulult,“ ütles Virkebau.

WiFi-kõned eeldavad, et mobiilioperaatoril on olemas VoLTE (Voice over LTE) võrguseadmed, millele on lisatud VoWiFi tehnoloogia ning helistamiseks kasutatavad nutitelefonid peavad samuti olema spetsiaalse VoWiFi-t toetava tarkvaraga.

Tele2 tegi Eestis mullu suvel regiooni esimese häälkõne üle 4G võrgu. Praegu testib Tele2 Eestis 4G kõnede edasiarendust ehk VoWiFi kõnetehnoloogiat koos Tele2 Hollandi tütarfirmaga, kasutades viimase võrku. Nii 4G kõned kui VoWiFi kõnetehnoloogia plaanitakse Eestis kasutusele võtta järgmisel aastal.

Tele2 juhi sõnul on järgmistel aastatel 4G vallas oodata ka teisi suuremaid uuendusi, näiteks videokõnesid ja failide jagamise võimekust üle 4G võrgu.

Allikas: Tele2 Eesti

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Riva Audio Turbo X Bluetooth kõlari arvustus

Eelmine lugu

Pinteresti uus lisa suudab tuvastada objekte piltidel

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Eesti