Põhjalikud arvustused

Riva Audio Turbo X Bluetooth kõlari arvustus

0

Ettevõte Riva või Riva Audio pole maailmas just väga tuntud. Juba mõnda aega on firma valmistanud keskmisest suurema hinnaga ja keskmisest paremaid kõlareid. Täna vaatleme kõlarit, mille nimeks on Riva Audio Turbo X. See on väga huvitav toode.

Riva Audio Turbo X kõlarit saad peagi osta lehelt http://rivaaudio.challenger.ee.

Mis on Turbo X ja mis selles erilist on?

Riva Audio Turbo X on kõlar, mis kasutab soovituslikult muusika esitamiseks Bluetooth ühendust. Nii saab kaablivabalt jätta kõlari eemale ja muusikat valida nutitelefoni kaudu. Konkurentidest eristab Turbo X’i väga vali heli, surround sound funktsioon, väga pikk akukestvus, tippklassi ehituskvaliteet ja võib-olla ka kõrgem hind. Erinevalt väiksemast vennast Riva S’ist ei ole vaatluse all olev kõlar pritsmekindel, aga see eest on see võimsam.

Karbist välja

Olles pakendi turvakleepsud läbi lõiganud ja karbi ühe poole pealt ära tõstnud, ilmub nähtavale sisse pakitud kõlar, mis on omakorda osaliselt ühes karbis.

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (3 of 28)

Kui mähitud kõlar välja tõsta, siis on selle all kasutusjuhend.

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (4 of 28)

Kui oleme kasutusjuhendi ära võtnud ja teise karbi kaane eemaldanud, saame sealt seest kohe välja võtta mõned kaablid.

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (5 of 28)

Nüüd, kui kõik on karbist välja võetud, näeme RCA kaableid, 3,5mm audiokaablit, laadimiskaablit koos EU voolupistikuga, eelnevalt välja võetud kasutusjuhendit ning kõlarit, mis on veel kaitsvas kotis. Kui kõlari ümbert on pehme kilematerjal eemaldatud, siis tuleb sealt välja kõlar, millel on veel kaks kaitsekilet peal.

Välimus

Seade on ehitatud korralikult ning iga detaili peale on mõeldud. Kõlar ei ole kahjuks kuigi väike ning kerge – mõõtmed on 230mm X 89mm X 105mm ning kaaluks on 1,36 kg, mis tähendab, et see kõlar pole loodud just käes hoidmiseks. Rääkides valmistamise materjalidest, tuleks kindlasti mainida, et kõlar on ehitatud väga-väga korralikult. Mitte midagi ei nagise ega ole kusagil mingit odavat plastikut. Suur osa kõlari välimisest pinnast on plastikust, aga tegu on väga tugeva ja soliidse plastikuga.

Kui kõlarit uurida lähedalt, siis leiame sealt üsnagi mitmeid olulisi nuppe, pesasid ja muud.

Kõlari ees võre all paikneb helipesa muusika kuulamiseks kaabliga, Micro USB pesa, aku sisselülitusnupp ning täismõõdus USB-pesa nutiseadmete laadimiseks. Viimaseks nupuks on voolupesa, kuhu voolukaablit ühendades saab kõlari akut laadida. Viimaseks oluliseks elemendiks seadme esiküljel on väike akukujuline tuluke, mis näitab oma värviga aku laetustaset.

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (13 of 28)

Turbo X’i esiküljel võre taga on kõlarielemendid ning ees on Riva Turbo kiri.

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (9 of 28)

Järgmiseks vaatame alumist külge. Seal on punased tugevad kummipadjakesed, mis ei lase kõlaril laual libiseda. All on ka eemaldatav IO-kate, et soovi korral on see võimalik asetada kõlari portide peale nende kaitseks.

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (14 of 28)

Kõige huvitavamad asjad on hoopis kõlari peal. Siin on ilus peegelduv plastikpind, kuhu jäävad paraku sõrmejäljed hästi peale. Mõlemas ääres on kaks üliväikest mikrofoni, millega saab idee poolest kõnesid pidada, aga kes ikka peab nii suure “telefoniga” kõnesid. Plastikpinna keskel on 7 põhilist nuppu, mis on valgustusega ning puutetundlikud!

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (11 of 28)

Mina pole varem veel kohanud kõlarit, mille nupud oleksid puutetundlikud. See pole paha mõte, aga mulle meeldiksid pigem füüsilised nupud, sest nii saan paremini aru, kas olen nupule vajutanud. Puutetundlike nuppudega on tihti üsna raske aru saada, kas on nupule vajutatud või mitte. Väga lahe on see, et kui panna käsi kõlari lähedale, tunnetab kõlar kätt ning juba enne vajutamist paneb nuppude valgustuse tööle. Niisama nupud ei põle, sest see raiskab akut.

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (12 of 28)

Igatahes need 7 nuppu on järgnevad: sisse- ja väljalülitusnupp, “S” nupp, Bluetooth’i nupp, helivaigistusnupp, helitugevuse reguleerimisnupud ning “T”-nupp.

“S” nupp lülitab sisse Surround funktsiooni, mis üritab heli panna kõlama rohkem ruumiliselt, sarnaselt 5.1 kodukinosüsteemidele.

“T” nupp on minu lemmik. T nuppu vajutades aktiveeritakse Turbo režiim, mis tähendab et heli muutub valjemaks. Kui lülitada Turbo režiim sisse ja keerata helitugevus maksimaalse 11-ni, siis on detsibelle koguni 100 – see on väga valju.

Rakendus

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (15 of 28)

RIVA Turbo X Ground Control nimeliselt kõlari juhtimise rakendusest Android või iOS telefonidele midagi erilist kahjuks ei leia. Rakendus toimib põhimõtteliselt kõlari kaugjuhtimispuldina, sest rakenduses on olemas kõik samad nupud, mis kõlari enda küljeski. Rakendusega on võimalik hetkel mängiv muusikapala panna seisma või kerida edasi järgmise või eelmise lauluni. Vaikimisi on Turbo X Ground Control’il peal musta värvi kasutajaliides, aga seadete alt on see võimalik muuta elegnatsemaks valgeks.

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (16 of 28)

Heli

Nagu kõlarid ikka, tekitab ka vaatluse all olev kõlar heli, kuid mitte tavalist minikõlari-tüüpi heli. Kui keerata helitugevus maksimaalse 11-ni, jätta kõlar maja teisele korrusele ja minna ise maja teise otsa esimesele korrusele, siis on väga hästi heli ka sinna kuulda. Tehnilistest näitajatest rääkides on kõlari võimsus 45 vatti ning sees on 3 põhikõlarielementi ning lihtsamalt öeldes 4 lisakõlarit.

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (10 of 28)

Üllataval kombel ei moonuta maksimaalne helitugevus absoluutselt helikvaliteeti. Kui alguses hakata muusikat kuulama vaiksemalt, ei tundugi, et tegu oleks natuke vingema kõlariga. Kui aga sisse lülitada T-funktsioon, siis muutub helipilt elavamaks. Enne on heli kuidagi vaikne ja natuke tundub, et tegemist on monoheliga, aga T-funktsiooniga, selgub, et see kõlar on päris hea. S-funktsioon peaks muutma heli ruumilisemaks, aga minu katsetuste järgi ei muutnud see midagi.

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (19 of 28)

Telefoni kõlaritest on Turbo X vähemalt 10 korda võimsam ning parema heliga. Olles väga palju aega kuulanud muusikat telefoni kõlaritest, sain alles Riva kõlariga aru, millest olin ilma jäänud. Selle kõlariga oli pigem probleemiks liiga valju heli ka minimaalsel helitugevusel – mõnes vaiksemas kohas olles pole mõistlik seda kõlarit üldse käima pannagi.

Aku

Ostupakendil on vastav kleebis ning kodulehel on kirjas, et kõlari aku peab vastu lausa 26 tundi, kui järjest kuulata muusikat 75dB-l. Mina ei suudaks nii kaua järjest muusikat kuulata, aga pärast paaritunnist muusikakuulamist tühjenes aku vaid paar protsenti. Nii suure aku juures on veel üks eelis – tänu suurele akule on võimalik teel olles laadida enda telefoni või tahvelarvutit kasutades kõlari akut.

Kandekott

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (20 of 28)

Ostukomplektis kotti kaasas ei ole. Umbes 25 euro eest on võimalik juurde osta kõlari kandekott, kuhu pehmesse sametisse sisemusse mahub kõlar ise ning ette suurde taskusse on võimalik mahutada laadija, telefon või midagi muud. Pehmest sangast on kotti mugav käes hoida, aga kahjuks puudub õlarihm. Kui muusikaisu saab otsa, siis on  sellel kotil veel üks väga praktiline kasutusvõimalus – sinna sisse mahub näiteks hübriidkaamera koos telesuumobjektiiviga või sinna sisse saab lihtsalt mõned kaameraobjektiivid panna ning neid mugavalt ja turvaliselt kaasas kanda.

Riva Audio Turbo X tootefoto tehnikapilk lehelt (1 of 1)

Plussid ja miinused:

[one_half] [tie_list type=”thumbup”]
  • Ehituskvaliteet on väga hea
  • Helikvaliteet on väga hea ning heli saab keerata väga valjuks
  • Tänu Turbo režiimile saab muusikat kuulata kuni 100dB
  • Võimalus laadida kõlari akuga nutitelefoni või tahvelarvutit
  • Võimalik juurde osta multifunktsionaalne kandekott
  • Väga pikk akukestvus
  • Valikus on ka valget värvi mudel
  • Loodetavasti jõuab enne jõule Eestis müügile
[/tie_list] [/one_half][one_half_last] [tie_list type=”thumbdown”]
  • Hind pole just kuigi soodne
  • Kandekott pole komplektis ja maksab üsna palju
  • Puutetundlikud nupud ei toimi alati täiuslikult
  • Kõlar on üsna suur ja raske, mistõttu pole seda eriti mugav pikal jalutuskäigul või reisil kaasas kanda

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (22 of 28)

[/tie_list] [/one_half_last]

Kokkuvõte

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (21 of 28)

Kokkuvõtvalt on tegu väga korraliku, pika akukestvusega, valju ja hea heliga ning ilusa kaasaskantava Bluetooth kõlariga, mis teeb suurepärast heli, aga hind on tavalisele muusikasõbrale liiga suur. Inimesele, kes soovib lihtsalt tavalist Bluetooth kõlarit, soovitan X-Mini või JBL’i mudelid, mis maksavad vaid 10-50 eurot, aga tõsisemale muusikasõbrale, kellel raha pole probleemiks, soovitan seda kõlarit küll.

Riva Audio Turbo X tehnikapilk tootefoto koik oigused kaitsutd (24 of 28)

Hindeks saab kõlar 4,5 tärni viiest suure hinna ja teiste väikeste miinuste põhjal, sest need miinused pole midagi väga eemaletõukavat.

Riva Audio Turbo X kõlarit saata peagi soetada lehelt http://rivaaudio.challenger.ee.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Refold on papist ehitatud kaasaskantav ning taaskasutatav töölaud

Eelmine lugu

Tele2 testib uusi VoWIFI 4G kõnesid

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: