TOP 5Uudised

TOP 5: Eesti Androidi äpid

0

Kiiduväärt eestlaste tehtud rakendusi on üsna palju. Mõned on sisukamad ja mõned on lihtsamad, aga kõigi suurimaks sooviks on kasutaja elu lihtsamaks muutmine ühel või teisel moel. Rõhutan, et järgnevad Eesti rakendused on lihtsalt minu isiklikud lemmikud, äpid mida siin nimekirjas pole, saad alla kommentaaridesse kirjutada.

Toidutare

Toidutare on kahtlemata üks parimatest retseptiäppidest nutitelefonile. Kui see käima panna, siis avanevad kohe 12 kategooriat, millest tuleb üks valida, et näha näiteks lihatoite, munatoite, jooke, magustoite jne. Retsepte on rakenduses tuhandeid ning kiiremini sobiva retsepti leidmiseks saab kasutada otsingut. Sarnaselt Toidutare tavaveebile, on ka mobiiliäpis võimalik näha toidu pilti, kirjeldust, autori nime, valmistusaega ja valmistusõpetust, aga palju põnevam on samuti tavaveebilt tulnud “automaatne tabel”, mis näiteb portsjonite arvu. Peale vaadates tundub see tavaline, aga kui vajutada pisikesele numbrile, siis saab muuta toidu kogust ja uue koguse valimisel arvutatakse automaatselt ka suuremad arvud erinevaid koostisosa. Nii ei pea enam hakkama peast arvutama, sest tabel suudab ise näidata sobivate koostisosade arvu isegi siis, kui valmistate seda toitu 15 portsjonit. Lemmikretsepte on võimalik ka alla laadida, et neid vaadata ilma võrguühenduseta. Arusaamatuks jäi see, et miks on iga retsepti juures nupp “lisa ostukorvi”.

RMK: Midagi loodussõpradele

RMK äpp on keskus sinu nutiseadmes kõikidele looduses olevate asjade kohta. RMK rakendusega saab näiteks näha enda lähedal olevaid looduspunkte, kuusekohti, matkateid, sündmusi, looduskaamerate videot reelajas, metsa eluringi, lindude helinaid, infot ilma kohta jpm.

Eesti ühistransport

Eesti Ühistranspordi nime kandva äpiga on teha põhilisi toiminguid seoses ühistranspordiga. Seal saab salvestada bussipeatusi, näha lähimaid peatusi, näha rongide liikumist reaalajas, reise planeerida, peatuseid otsida ja liine otsida. Kui kaardil oleva peatuse peale vajutada, siis on näha lähima aja jooksul sealt peatusest läbi sõitvad ühistranspordi sõidukid. Kaardi pealt saab näha ka reaalajas busside asukohta, mis on väga põnev.

Rocca Al Mare

Rocca Al Mare äpp on suurepärane abimees neile, kes väga tihti ei käi Rocca AL Mare kaubanduskeskuses. Selle äpigaon võimalik näha kõikide poodide nimekirja ning kui poe nimele vajutada, siis saab näha poe kontaktandmeid, lahtioleku kellaaegu ja kirjeldust. Samuti saab näha kaardi peal kaupluse asukohta ja näha kaubanduskeskuse uudiseid. Funktsionaalsuselt on Rocca AL Mare äpp võrdväärne poe koridorides olevate puuteekraanidega, aga neid puuteekraane ei saa kaasa võtta, et saaks otsitava poe kiirelt üles leida..

Menyyd

Rakendus nimega Menyyd teeb täpselt seda mida nimi ütleb – see näitab menüüsid. Tegu pole koduste toitude menüüdega, vaid erinevate Eestis asuvate kohvikute ja restoranide menüüdega. Rakenduse kasutamiseks on vaja GPS ühendust ning siis saab kuvada maksimaalselt 10 kilomeetri kaugusel olevate toitlustust pakkuvate firmade toidumenüüsid, joogikaarte ja ka nende hindu. Äpp Menyyd on kasulik selle poolest, et saab teada läheduses olevate söögikohtade asukohad, menüüd ja hinnad, kas söögikohas kohapeal või näiteks sinnapoole sõites, et autos valida välja sobiv söögikoht ja toidud.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Uue Disney striimipulgaga saab teleriekraanil näha Mickey Mouse’i episoode

Eelmine lugu

Mida oodata LG G5 nutitelefonilt?

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in TOP 5