UudisedTOP 5

TOP 5: Saladuslikud Windowsi otseteed

0

Selleks, et töö arvutis sujuks kiiremini, on Windowsil ja teistel platvormidel olemas erinevad klaviatuuri shortcutid ehk otseteed. Kõik me kindlasti juba teame Ctrl+C ja Ctrl+V otseteed, mis teeb teksti kopeerimise mugavamaks ning kiiremaks. Kuid täna vaatame hoopis viit erinevat klaviatuuri otseteed Windowsile, mida igaüks ei pruugi teada.

F2

Klaviatuuri otsetee F2

Selle otsetee kasutamiseks peab eelnevalt töölaual ära märgistama mõne kausta või faili. Peale kausta või faili märgistamist vajuta F2 klahvi ning sa saad valitud objektile uue nime määrata. Varem tuli selle muutmiseks valitud objektil parem hiireklõps teha ning valida “Nimeta ümber”.

Ctrl+Shift+N

Klaviatuuri otsetee Ctrl, Shift ja N
Kui korraga alla vajutada klahvid Ctrl, Shift ja N, siis luuakse hetkel lahti olevasse asukohta uus kaust. Muidu saab seda teha kahe hiireklikiga, kui vajutada parema hiirenupuga soovitud asukohta, vajutada “Uus” peale ning seejärel valida “Uus kaust”.

Win+Pause

Klaviatuuri otsetee Ctrl, Shift ja N
See otsetee ei leia tõenäoliselt igapäevaelus kasutust, aga rohkem võib seda vaja minna siis, kui sattuda näiteks mõne tuttava juurde ning on soov näha tema arvuti andmeid. Win + Pause klahvikombinatsiooniga saab avada akna arvuti info kohta.

Win + M

device_laptop_mini_start_Non-CortanaMarket_1x

Windowsi ja M-tähe klahvide üheaegsel allavajutusel minimeeritakse kõik hetkel lahti olevad programmid. See võib olla kasulik siis, kui kellegi tuppa sisse astumisel on vaja kiirelt ekraanilt kõik asjad ära peita.

Win + L

device_laptop_smile

Mis imevigurit hakkab arvuti tegema, kui vajutada alla klahvid Windows ja L? Kui need nupud üheaegselt alla vajutada, siis lukustatakse arvuti koheselt. See on väga mugav viis, kuidas kiirelt arvuti lukustada, ilma Start-menüü avamiseta ja sealt sobiva valiku leidmiseta.

Loodan, et said siit TOP 5 artiklist midagi uut teada, lisa enda lemmikud klaviatuuri otseteed kindlasti kommentaaridesse.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jaapanlaste sülearvutil on pooleks murtav suur klaviatuur

Eelmine lugu

Droonitootja DJI tootevalikusse lisandus soojuskaamera

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised