Connect with us

Droonid

Droonitootja DJI tootevalikusse lisandus soojuskaamera

Avaldatud:

Maailmakuulus droonitootja DJI ei ole jäänud loorberidele puhkama vaid arendab oma tooteid pidevalt edasi. Sel nädalal esitles firma uut kaamerat, mis kinnitub Inspire 1 ja Matrice 100 droonide külge. Zenmuse XT näol on tegu soojuskaameraga, mis on valmistatud koostööd soojuskaameratootjaga FLIR. Välimuselt on kaamera sarnane Zenmuse X3 kaameraga.

DJI isnpire 1 droon FLIR Zenmuse XT soojuskaamera

Tootja sõnul muudab uus kaamera tavakasutajatele mõeldud Inspire 1 drooni professionaalseks tööriistaks, mis tuleb kasuks kasvõi nt ehitajatele. Tänu soojuskaamerale on võimalik pildile püüda ka selliseid objekte, mida kõrgelt taevast ei ole silmaga näha.

Tänu DJI droonide suurele lennuraadiusele saab soojuskaameraga varustatud lennumasinat kasutada kasvõi kadunud inimeste otsingutel ning tulekahjude leviku jälgimisel. Lisaks tuleb soojuskaamera kasuks küttesüsteemide projekteerijatele.

DJI isnpire 1 droon FLIR Zenmuse XT soojuskaamera 2Erinevalt varem kasutuses olevatest “keerulistest süsteemidest” eristab XT kaamerat koos Inspire 1 drooniga kasutusmugavust. Drooni ning kaamera juhtimine käib endiselt läbi kasutajasõbraliku DJI Go äpi.

Tootja sõnul eristab XT-d teistest soojuskaameratest kiire järeltöötlus. Väidetavalt jääb pilt selgeks ka pärast sisse suumimist. Video resolutsioon on 640x512p, mis on tavakaamera kohta liiga madal resolutsioon, aga soojuskaamera kohta on see keskmine.

DJI Zenmuse XT kaameramoodul on valmistatud oma ala professionaalidele ning seetõttu pole seda võimalik DJI veebipoest kohe osta, vaid tuleb ettevõttega ühendust võtta hinna teada saamiseks. Väidetavalt on hind umbes 5000 eurot.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Canon

Canoni esimese drooni hinnaks saab ligi 20 000 eurot

Avaldatud:

Canon on maailma populaarseim kaameratootja. Üks tootegrupp, mille arendamisega polnud Canon aega tegelenud, on droonid, ning nüüd on see tootegrupp jälle käsile võetud. Canoni uus 6 tiivikuga droon PD6E2000-AW-CJ1 on loodud kandmiseks tootja hirmkallist ME20F-SH kaamerat näiteks kaduma läinud inimeste otsinguil, kuna kaamera “näeb” põhimõtteliselt pimedas.

Droon sarnaneb päris palju kuulsaima droonivalmistaja DJI S-profiseeria mudelitega. Canon ME20F-SH kaamera näeb pimedas nii hästi, kuna selle ISO-tundlikkus saab olla kuni 6 miljonit. Droon on ilmastikukindel ja kaheteljeline stabilisaator (loe: gimbal) kannab kuni 10 kilogrammi raskust kaamerat (või muud seadet). Canoni uue drooni põhiliseks müügiargumendiks saab olema sellel olev kaamera, mida saaks tegelikult ka teistele droonidele kinnitada. Drooni enda suur hind ei sisalda üllatavalt kaamera hinda; kaamera eest tuleb veel sama palju ehk umbes 20 000 eurot välja käia.

Arvatavasti Canon oma uue droonikomplektiga just paljudeni droonihuvilisteni ei jõua, kuid pole välistatud, et päästetöödega tegelevad inimesed ja suured Canoni fännid selle ostmisest loobuda suudaksid.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: CR

Jätka lugemist

Droonid

Mercedes-Benzi omanikfirma investeeris Eesti pakiroboteid valmistavasse idufirmasse ligi 20 miljonit dollarit

Avaldatud:

Eestlaste loodud Starshipi nime kandvad pakirobotid on läbinud pika arendus -ja testportsessi ning hakkavad üha enam  tänavatele jõudma, nii et igaüks saaks selle abil toidu koju või kontorisse tellida. Jutt käib Soome toidutellimisäpi Wolti ja Starshipi koostööprojektist, mille raames saavad Mustamäel elavad inimesed toitu tellida pakirobotiga. Enne seda hakkas Starship tegema koostööd ka tuntud autotootjaga Mercedes-Benz, kelle kaubikud ehitatakse “emalaevadeks”, mis hoiustavad kuni 8 pakirobotit ja võimaldavad pakiroboteid näiteks üle linna laiali viia, kuna need pole loodud väga pikkade vahemaade läbimiseks.

Nüüd investeeris Mercedez-Benzi omanik Daimler AG Eesti idufirmasse koos erinevate riskikapitalifirmadega 17,2 miljonit dollarit. Tänu sellele tõusis Starship Eesti kõige jõukamate idufirmade nimekirja tippu.

Daimleriga koos osalesid septembris sulgunud rahastamisringis teistehulgas Shasta Ventures, Matrix Partners, ZX Ventures, Morpheus Ventures, Grishin Robotics, Playfair Capital ja HOF Capital.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Droonid

Jaapanlaste uus leiutis – droon, mis saab “kätega” asju kanda

Avaldatud:

Kes ütles, et droonid pole hirmsad? Jaapani ettevõte ProDrone väljastas uue mitte-meeldejääva nimega drooni PD6B-AW-ARM, millel on asjade maast üles korjamiseks, lennu ajal hoidmiseks ja hiljem maha tagasi panekuks küljes täpsed haaratsid.

Kasutada saaks seda nii näiteks toidu või hoopiski lõhkekehade transportimiseks, säästes mõlemal puhul palju aega ja inimtööjõudu.

PD6B-AW-ARM drooni maksimaalne kandevõime on 20kg ning lennuaeg kuni 30 minutit. Droonil on propellereid 6 tükki. Haaratsid on valmistatud tugevast metallist ning on 5-teljelised. Nii saab nendega väga täpselt erinevaid asju peale võtta. Siinkohal tuleb meeles pidada, et kuigi drooni kandevõime on 20 kilogrammi, jaksavad haaratsid tõsta ja hoida kuni 10kg raskuseid asju.

Tavakasutajatele see droon suunatud pole, vaid seda saaksid hakata kasutama mõned ettevõtted, kes plaanivad droonidega erinevaid asju transportida.

Vaata ka videot:

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: