UudisedDroonid

Droonitootja DJI tootevalikusse lisandus soojuskaamera

0

Maailmakuulus droonitootja DJI ei ole jäänud loorberidele puhkama vaid arendab oma tooteid pidevalt edasi. Sel nädalal esitles firma uut kaamerat, mis kinnitub Inspire 1 ja Matrice 100 droonide külge. Zenmuse XT näol on tegu soojuskaameraga, mis on valmistatud koostööd soojuskaameratootjaga FLIR. Välimuselt on kaamera sarnane Zenmuse X3 kaameraga.

DJI isnpire 1 droon FLIR Zenmuse XT soojuskaamera

Tootja sõnul muudab uus kaamera tavakasutajatele mõeldud Inspire 1 drooni professionaalseks tööriistaks, mis tuleb kasuks kasvõi nt ehitajatele. Tänu soojuskaamerale on võimalik pildile püüda ka selliseid objekte, mida kõrgelt taevast ei ole silmaga näha.

Tänu DJI droonide suurele lennuraadiusele saab soojuskaameraga varustatud lennumasinat kasutada kasvõi kadunud inimeste otsingutel ning tulekahjude leviku jälgimisel. Lisaks tuleb soojuskaamera kasuks küttesüsteemide projekteerijatele.

DJI isnpire 1 droon FLIR Zenmuse XT soojuskaamera 2Erinevalt varem kasutuses olevatest “keerulistest süsteemidest” eristab XT kaamerat koos Inspire 1 drooniga kasutusmugavust. Drooni ning kaamera juhtimine käib endiselt läbi kasutajasõbraliku DJI Go äpi.

Tootja sõnul eristab XT-d teistest soojuskaameratest kiire järeltöötlus. Väidetavalt jääb pilt selgeks ka pärast sisse suumimist. Video resolutsioon on 640x512p, mis on tavakaamera kohta liiga madal resolutsioon, aga soojuskaamera kohta on see keskmine.

DJI Zenmuse XT kaameramoodul on valmistatud oma ala professionaalidele ning seetõttu pole seda võimalik DJI veebipoest kohe osta, vaid tuleb ettevõttega ühendust võtta hinna teada saamiseks. Väidetavalt on hind umbes 5000 eurot.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

TOP 5: Saladuslikud Windowsi otseteed

Eelmine lugu

Kickstarteris otsib toetust veider droon Fleye

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised