Uudised

Uber katsetab valgusteid, et sõitja leiaks eratakso kiiremini üles

0

Sõidujagamisteenuses nagu Uber võib olla mõnikord raske aru saada, milline on just sinu auto, sest Uberi erajuhid sõidavad enda tavapäraste autodega ja neil ei ole peal spetsiaalseid kleebiseid ega muud. Uberi äpis saab näha, millise autoga teile järele tullakse, aga õiget autot on eriti raske leida nt õhtul kell 17, sest siis on linnas tipptund ja teedel on tuhandeid autosid.

Eestis ei pruugi olla see väga suureks probleemiks, aga näiteks Ameerika Ühendriikide suurlinnades võivad inimesed õige auto otsimisest lihtsalt alla anda.

Ka Uber mõistis, et tihti on keeruline õiget autot märgata ning valmistas pikliku SPOT nime kandva tulukese, mille õige värviga saab õige auto ka kaugelt ära tunda, eriti pimedal ajal. Lamp ise kinnitatakse auto tuuleklaasi külge.

Hetkel katsetab Uber SPOT valgustipaneeli Seattle’is ning kui sealsed kasutajad ja juhid kiidavad need lambid heaks, siis võivad need varsti jõuda ka teistesse riikidesse kasutusele.

SPOT värvipaneel ei ole kasulik ainult sõitjale, sest lisaks säästetud ajale, mis kulub muidu auto leidmiseks, saab nüüd juba sõita ja soovi korral saab enda telefonist näidata sama värviga valgust ka juhile, et tema leiaks sõitja kiiremini üles, et kõik võidaksid ajaliselt.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Kõige ilusam Android telefon? Samsung Galaxy S6 Edge+ arvustus

Eelmine lugu

Jaapanis tuleb müügile seebiga pestav nutitelefon

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised