Põhjalikud arvustusedSamsung

Kõige ilusam Android telefon? Samsung Galaxy S6 Edge+ arvustus

0

Käesoleva aasta märtsis otsustas kuulus tehnikatootja Samsung tuua turule midagi revolutsioonilist – erilise ekraaniga S6 Edge telefoni. Augustikuus mõistis Samsung, et 5.1-tollisest ekraanist ja 3GB’lisest muutmälust jääb väheks ning tõi turule uue S6 Edge+ mudeli, millel on suurem ekraan ja 1 GB võrra rohkem muutmälu. Kas Samsungi uusimat nutitelefoni on mõtet osta ja mis eristab seda konkurentidest? Nendele küsimustele annan vastuse seekordses arvustuses.

 

Tehnilised näitajad:

5,7-tolline ekraan

1.5 GHz Quad-core ja 2.1 GHz Quad-core protsessorid

32 või 64 GB sisemälu & 4 GB muutmälu

Kaamerad 16 megapikslit ja 5 megapikslit

Mõõtmed: 153.3 x 76.1 x 7.9 mm

Kaal: 153 grammi

SIM-kaardi pesa tüüp: Nano-SIM

Operatsioonisüsteem: Android 5.1.1

Osta saab:

www.tele2.ee

Esmamulje & välimus

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (1 of 34)

Kui telefon kätte võtta, siis tuleb esimesena pähe ingliskeelne sõna “rock solid”, millele otsest eestikeelset vastet pole. Eesti keeles sobiksid selle telefoni välimust ja ehituskvaliteeti iseloomustama sõnad soliidne, väga kvaliteetne, viisakas, elegantne jne. Telefon on ehitatud põhiliselt metallist ning minu kätte istub see väga hästi.

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (12 of 34)

Ääred ekraani ümber on väga olematud, tagant midagi peale kaamera ning andurite ja välklambi ei leia leida ning see, et telefoni ääred on iPhone’likult ümarad ning allosas olevad pordid jm muudavad selle telefoni  suurepäraseks.

Erinevalt iPhone’ist ei ole vaatluse all oleval telefonil taga triipe, mis eraldavad antenne telefoni sisemuses. Kuna käes on seade väga tugev ning kvaliteetne, siis ei tohiks probleeme esineda ka #BendGate’iga. Välimuse poolelt kaks miinust oleksid kaamera füüsiline välja ulatumine korpusest ning ülimalt läikiv telefoni tagakülg, mis on peale lühikest kasutust sõrmejälgi paksult täis – mikrokiust puhastuslappi on vaja nüüd alati kaasas kanda.

Esimesel õhtul surfasin veebis ja avastasin, et telefon on vahepeal läinud üsnagi kuumaks. Kuumust tuleb üllataval kombel ainult telefoni pealt. Eks hiljem paistab, kas ülekuumenemine on suuremaks probleemiks.

Kui telefonile teha väike ekskursioon, siis mida näeme?

Alumises ääres on Micro USB pesa, 3.5mm heliväljund, kõlar ja mikrofon.

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (5 of 34)

Vasakul poolel on kaks nuppu helitugevuse reguleerimiseks.

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (6 of 34)

Paremal küljel on ainult sisse-ja väljalülitusnupp.

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (7 of 34)

Telefoni peal on koht Nano-SIM’i sisestamiseks ja pisike kõlar kõnede jaoks.

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (4 of 34)

Kaamera

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (2 of 34)

Viimastel aastatel on pidanud kaamerate müük kannatama, sest üha enam tehakse pilte telefonikaameraga. Edge+ kaameras keegi pettuma ei pea. Kaamera suudab jäädvustada imelisi, teravaid, õigete värvidega 16-megapikslisi fotosid ning UHD-videot ja lisaks 120 kaadrit sekundis HD videot. Kaamerarakendus on samuti väga hea. Tavalises fotorežiimis saab sisse lülitada välklambi, muuta pildi kuvasuhet ning lisada pildile erinevaid värvifiltreid. Režiimis Pro on võimalik muuta värvitasakaalu, fookust ja ISO väärtust. Eraldi väärib tunnustamist Samsungi uuematelt telefonidelt pärinev “Live Broadcast” funktsioon, millega saab reaalajas YouTube videokeskkonda teha otseülekandeid näiteks mõnelt väiksemalt ürituselt.

 

Vaata mõningaid fotonäiteid:

Tarkvara

Samsung Galaxy S6Edge+ tarkvara tehnikapilkee omand

Tarkvaraliselt on vaatluse all olevale telefonile paigaldatud Android 5 Lollipop operatsioonisüsteem ning selle peal on Samsungi TouchWiz kasutajaliides, mis erineb originaalsest Androidist tunduvalt. Paljudele kasutajatele ei pruugi meeldida Samsungi kasutajaliides, aga minul pole selle vastu absoluutselt midagi, sest peaaegu kõik telefonid, mis mul läbi aegade on olnud, on Samsungid ja seega on asi varasemast tuttav.

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (8 of 34)

Exynos 7420 kiibistik ja Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 ning Quad-core 2.1 GHz Cortex-A57 protsessorid tagavad telefoni maksimaalse kiiruse. Kuna sõnadest, et kiirus on hea, jääb tihti väheks, tegin seadmega mõned jõudlustestid, et saaksite punktisummasid võrrelda näiteks enda telefoni omaga või teiste mudelitega.

Jõudlustestide tulemused:

AnTuTu: 62919 punkti

Geekbench 3 Single-Core: 855 punkti & Geekbench 3 Multi-Core: 3722 punkti

Vellamo Mental: 1632 punkti & Vellamo Multicore: 2430 punkti

Quadrant Standard: 26813 punkti

GPUbench: 22509 punkti

Kodunupud

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (14 of 34)

Kuna S6 Edge+ on Samsungi kõige vingem mudel, siis on sellel otse loomulikult sõrmejäljelugeja, et telefon ilma koodideta lahti lukustada. Sõrmejäljelugeja asub üsna tavalises kohas – kodunupu sees. See töötab väga hästi ning seadme saab lahti väga kiirelt ja sellised probleeme pole esinenud, et tuleks sõrme asendit veidi muuta, et sõrm tuvastataks.

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (13 of 34)

Telefonil on kolm nuppu alumisel äärel – see on hea, sest nii saab võimalikult palju väärtuslikku ekraanipinda, mida paljude teiste uute mudelitega ei saa, sest neil on ekraani alumises osas puutetundlikud nupud. Need röövivad ära väga palju ekraanipinda.

Aku

LifeStyle 11

Muidugi toetab Edge+ ka juhtmevabat laadimist / foto: tootja

Mitmete testijate väitel on Samsung Galaxy S6 Edge+’i aku väga pika kestvusega. Mina saan väita, et aku on tõesti korralik, aga midagi väga erilist see pole. Aku mahutab 3000 mAh-d ning mina sain hommikul täislaetud akuga täpselt ühe päeva hakkama – hommikust õhtuni. Väike täpsustus: minu igapäevane kasutus hõlmab iga tunni tagant meilide lugemist ja 10 minutit veebisirvimist, õhtupoole umbes üks tund veebisirvimist ja mõne video vaatamist. Tihti tuleb   telefoniga ette ka WIFI jagamist. Kahjuks kahte päeva akuga välja ei venitanud.

Kuhu kadusid MicroSD mälukaardipesa ja vahetatav aku?

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (11 of 34)

Samsungi telefone on alati teistest eristanud võimalus vahetada akut ja mälukaarti, aga millegipärast otsustas Samsung alates Galaxy S6 tooterivist eemaldada telefonide mälukaardipesad ja muuta akud eemaldamatuks. Kui on suur soov laiendatava sisemälu ja võimaluse järgi akut vahetada, siis sobib teile LG G4, mille arvustust saab lugeda siit.

Kõlarid

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (22 of 34)

Samsung S6 Edge+’i kõlar või siis kõlarid asub/asuvad seadme allääres. Helitugevuselt on kõlar pigem keskmine, aga helikvaliteedilt jõuab see kõrgliigasse. Heli kõlab puhtana ja pole kuidagi summutatud.

Kõige olulisem osa

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (29 of 34)

Ah jaa, oleksin muu jutu kõrval peaaegu unustatud S6 Edge+’i kõige erilisema funktsiooni. Inglise keelsest sõnast “Edge” võib aru saada, et telefoni nimes on millegipärast sõna “äär” või “serv”. Selline sõna pole telefoni nimes ilma asjata, sest Edge mudelitele omaselt on mõlemad ekraani servad n-ö valgunud telefoni äärtele.

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (20 of 34)

Tekib küsimus, miks oli üldse mõtet sellist innovaatilist lahendust välja nuputada. Vastus on väga lihtne. Tänu mitmetele mini-rakendustele saab kumeratest ekraaniäärtest kasu lõigata. Näiteks minu lemmiklahendus on erinevate värvidega sissetulevast kõnest märku andmine. Kui telefon on ekraan allapoole laual ja keegi helistab, siis hakkab kumer ekraaniserv (ehk telefoni külg) vilkuma värviga, mis  on sellele kontaktile määratud. Nii saab helistajast teada ilma telefoni laualt võtmata või telefoni peal olevat ekraani vaatamata. Teiseks on võimalik kasutada “öökella” rakendust, mis tähendab, et telefoni enda kõrvale kapile jättes kuvatakse kumeral ekraanil kellaaega.

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (33 of 34)

Kolmandaks meeldib mulle kumera ekraani juures veebisirvimist teha, sest kui küljelt-küljele lehti keerata, siis ei peagi sõrm kokku puutuma telefoni äärega.

Alguses tundub kumer ekraan veider, aga 10 minutiga harjusin sellega päris ära. Peale harjumist tunduvad eest vaadates videod ja muu sisu üsna tavaline, aga kui ekraani taas küljelt vaadata, tundub see ikkagi pisut veider.

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (24 of 34)

Kui väikeseid rakendusi kumeral ekraanil kasutada ei soovi, siis ei anna Edge ekraan tavakasutusele midagi erilist juurde ja oleks mõistlikum soetada tavaline Galaxy S6 telefon. Ekraan on 5,7-tolline, mis minu jaoks on piisav suurus, aga paljude kasutajate jaoks on see liiga suur. Ekraani resolutsiooniks on 2560×1440 pikslit, mis on võimsamate mudelite seas saamas juba standardiks.

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (30 of 34)

Ekraanil olev pilt on väga terav ja selge.

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (16 of 34)

Plussid ja miinused

  • Fantastiline ehituskvaliteet
  • Hea kaamera
  • Terav ekraan
  • Kumer ekraan on praktiline 
  • Jõudlus
  • Tarkvara (igaühele ei meeldi, aga mulle meeldib)
  • Sõrmejäljelugeja

 

  • Hind
  • Aku pole vahetatav ning pole võimalust mälumahtu laiendada, lisades MicroSD mälukaardi

Kokkuvõte

Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (25 of 34)

Telefon on väga hea, kuid sellel on minu meelest vaid üks miinus, milleks on hind. See aga on tavaliselt telefoni valiku puhul üheks olulisemaks ostuargumendiks. Kui rahas pole küsimust ja lemmikoperatsioonisüsteemiks on Android ning ehituskvaliteet on oluline ja tahaksite midagi innovatiivset, siis on Samsung Galaxy S6 Edge+ kahtlemata parim valik. Olles hiljuti testinud LG lipulaeva, ei saa ma tunnistada, et Samsungi kaamera oleks parem, aga Samsungi ehituskvaliteet on kordades parem LG ja Sony uusimatest mudelitest. Teised tootjad – võtke õppust meisterlikust ehituskvaliteedist, aga ärge kindlasti seda otse maha kopeerige. Usun, et Samsung Galaxy S6 Edge+’i koos HTC One A9-ga võib kutsuda parima ehituskvaliteediga android seadmeteks. Samsung Galaxy S6 Edge+ nutitelefon tehnikapilk omand (28 of 34)

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Vaata videost: Elisa võrgujuht tutvustab Elisa serveriruumi

Eelmine lugu

Uber katsetab valgusteid, et sõitja leiaks eratakso kiiremini üles

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: