UudisedDroonid

Uus drooniaku võimaldab lennata kuni kaks tundi

0

Droonid on head mänguasjad ja paljudele ka tööriistad, kuid peale ohtlikkusele on neil veel üks miinus, selleks on akukestvus. Soodsamate droonide akud kestavad 5 minutit ning profidroonide akud üle poole tunni ei kesta.

Lihtne moodus lennuaja pikendamiseks on lisaakud, kuid neidki peab lennumasinal vahetama ehk vahepeal peab ta maapinda uuesti katsuma. Leidub mitmeid valdkondi, kus drooni maapinnale naasmine ei ole mõistlik ning masinalt oodatakse pikemat lennuaega.

Ettevõte Intelligent Energy sõnul suudavad vesinik-kütuseelemendiga akud pikendada droonide lennuaega paarist minusti kuni lausa paari tunnini.

Intelligent_Energy_Drone_FINAL (1)

Uus vesinik-aku on väga kerge ning droonile kinnitub see rihma abil. Ettevõtte sõnul on ta lennumasina küljes piisavalt tugevalt, et see ei kukuks sealt niisama ära.

Lisaks sellele, et uue akuga saab kauem lennata, on selle laadimine ka kordades kiirem – varasema paari tunniga saab uue aku täis laadida ainult kahe minutiga.

Kahjuks ei ole tootja avalikustanud infot uue aku hinna ja saadavuse kohta, sest tegu on alles prototüübiga. Akut lubatakse demonsteerida jaanuaris toimuval maailma suurimal tehnoloogiamessil CES 2016.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Apple on valmistamas uusi OLED ekraane telefonidele ja tahvelarvutitele

Eelmine lugu

LG uus sülearvuti on kergem kui MacBook Air

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised