Uudised

Uut tüüpi kaheastmeline turvalisus

0

Tänapäeval maksimaalse turvalisuse tagamiseks veebis ei piisa ainult ühest paroolist. Selleks, et tagada “häkkimiskindel” konto kasutavad paljud inimesed kaheastmelist turvalisust. See tähendab seda, et kui näiteks Gmail’ile sisse logida, siis lisaks tavapärasele paroolile läheb vaja ka teie telefoni, kuhu jõudnud kood tuleb arvutis sisselogimisaknasse sisestda. Nii ei ole võimalik ilma teie telefonita kellegil kontole sisse saada. Kaheastmelisel turvalisusel on aga üks miinus. Nimelt on see protsess natuke aeganõudev ning alati ei pruugi olla viitsimist telefoni ning arvutiga askeldada niimoodi. Aja säästmiseks ning kaheastmelise turvalisuse veel lihtsamaks muutmiseks leiutasid Šweitsi teadlased midagi enneolematut- uue kaheastmelise turvalisuse uue standardi nimega “Sound- proof“.

Sound-Proof on väike rakendus, millega saab näiteks enda Gmaili kontole sisse logida ilma, et peaks telefoni kotist või taskust üldse välja võtmagi. Kui parool on sisestatud, siis hakkab arvuti kuulama ümritsevat heli ning samamoodi hakkab seda tegema ka telefon. Kui mõlemasse seadmesse jõudnud helilained on sarnased, siis saabki enda kontole sisse. Üks probleem Sound-Proof’i juures siiski on. Kui istuda arvutiga näiteks kuskil avalikus kohas, kus ligiduses on ka “infovaras”, siis võib ta pääseda teie kontole sisse juba enne, kui te ise jõuate midagi märgatagi. Kodus, kus ei ole “pahasid häkkereid” saab turvalisemalt Sound- Proof’i kasutada.

Demo video Sound- Proof’ist:

 

Allikas: Wired

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Kuula siit! Ameerika ühendriikide presidendi playlist Spotify’s

Eelmine lugu

Apple uuendab enda arvutihiirt ning juhtmevabat klaviatuuri

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised