UudisedGoogleÄpid

YouTube’i äpi vahendusel saab peagi otseülekandeid teha

0
Foto: YouTube

Maailmakuulus videokeskkond YouTube hakkas otseülekannete tegemist võimaldama juba aastal 2011, mil Britid tegid 720P resolutsiooniga otseülekande kuninglikest pulmadest. 2012. aastal tõi Red Bull YouTube’i otseülekande vahendusel maailmani Felix Baumgartneri langevarjuhüppe kosmosest. Mõlemat videot on praeguseks kokku vaadatud üle 43 miljoni korra. Käesoleval aastal tehti ka esimene 360° video otseülekanne YouTube’i.

Need otseülekanded (ja üldsegi varasemad otseülekanded) on vajanud piisavalt tehnilist taipu ning varustust. On ka võimalus üsna lihtsasti teha Google+ vahendusel YouTube’i otseülekannet, aga seda ainult arvutiga ning sel puhul ei pääse Google Plus’i vesimärgist video nurgas.

Facebook ja Twitter (Periscope) on juba mõnda aega pakkunud võimalust üksnes nutitelefoniga teha otseülekannet, mis on uskumatult lihtne. Piisab vaid paarist nupuvajutusest.

Ka YouTube andis nüüd teada, et peagi lisandub iOSi ja Androidi äppidesse võimalus otseülekandeid teha, sarnaselt Facebookile ja Periscope’ile.

Funktsioon lisandub tavalisse YouTube’i äppi, midagi lisaks paigaldama ei pea. Kui otseülekannete võimalus lisandub, ilmub äpi nurka väike punane ikoon, millele vajutades tuleb lisada otseülekandele tunnuspilt (seda näeb teistes sotsiaalvõrgustikes koos video nime ja lingiga, kui jagada ning YouTube’is). Kui pilt on lisatud, saabki otseülekandega alustada.

Suurt video dünaamilist ulatust ja muud ei tasu oodata, kuna tegemist on ikkagi telefonikaameraga, kuid näiteks YouTube’is kuulsaks saanud Q&A(küsimused ja vastused)-tüüpi videote tegemiseks sobib hästi. Sarnaselt eelmainitud alternatiividele kuvatakse ka YouTube’i otseülekannet tehes ekraanile kõik video kommentaarid, et neile otse-eetris vastata.

Kui otseülekanne on tehtud, siis muutub otseülekanne tavaliseks videoks, mida saab lisada esitusloenditesse ning ka hiljem otsinguga leida ja uuesti vaadata, kui autor seda soovib.

Täpne kuupäev, millal YouTube’i otseülekanded mobiiliäpi vahendusel kõigini jõuavad, pole veel teada, kuid kindlasti juhtub see kuu aja jooksul.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Risti-Virtsu maantee ristmiku kõrgepingeliini masti valimiseks korraldati konkurss, võitjaks tuli “Soorebane”

Eelmine lugu

Türgis toimunud sündmuste valguses lasevad Elisa, Telia ja Tele2 sealsetel klientidel tasuta helistada ja sõnumeid saata

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised