Connect with us

Äpid

YouTube’i äpi vahendusel saab peagi otseülekandeid teha

Avaldatud:

Maailmakuulus videokeskkond YouTube hakkas otseülekannete tegemist võimaldama juba aastal 2011, mil Britid tegid 720P resolutsiooniga otseülekande kuninglikest pulmadest. 2012. aastal tõi Red Bull YouTube’i otseülekande vahendusel maailmani Felix Baumgartneri langevarjuhüppe kosmosest. Mõlemat videot on praeguseks kokku vaadatud üle 43 miljoni korra. Käesoleval aastal tehti ka esimene 360° video otseülekanne YouTube’i.

Need otseülekanded (ja üldsegi varasemad otseülekanded) on vajanud piisavalt tehnilist taipu ning varustust. On ka võimalus üsna lihtsasti teha Google+ vahendusel YouTube’i otseülekannet, aga seda ainult arvutiga ning sel puhul ei pääse Google Plus’i vesimärgist video nurgas.

Facebook ja Twitter (Periscope) on juba mõnda aega pakkunud võimalust üksnes nutitelefoniga teha otseülekannet, mis on uskumatult lihtne. Piisab vaid paarist nupuvajutusest.

Ka YouTube andis nüüd teada, et peagi lisandub iOSi ja Androidi äppidesse võimalus otseülekandeid teha, sarnaselt Facebookile ja Periscope’ile.

Funktsioon lisandub tavalisse YouTube’i äppi, midagi lisaks paigaldama ei pea. Kui otseülekannete võimalus lisandub, ilmub äpi nurka väike punane ikoon, millele vajutades tuleb lisada otseülekandele tunnuspilt (seda näeb teistes sotsiaalvõrgustikes koos video nime ja lingiga, kui jagada ning YouTube’is). Kui pilt on lisatud, saabki otseülekandega alustada.

Suurt video dünaamilist ulatust ja muud ei tasu oodata, kuna tegemist on ikkagi telefonikaameraga, kuid näiteks YouTube’is kuulsaks saanud Q&A(küsimused ja vastused)-tüüpi videote tegemiseks sobib hästi. Sarnaselt eelmainitud alternatiividele kuvatakse ka YouTube’i otseülekannet tehes ekraanile kõik video kommentaarid, et neile otse-eetris vastata.

Kui otseülekanne on tehtud, siis muutub otseülekanne tavaliseks videoks, mida saab lisada esitusloenditesse ning ka hiljem otsinguga leida ja uuesti vaadata, kui autor seda soovib.

Täpne kuupäev, millal YouTube’i otseülekanded mobiiliäpi vahendusel kõigini jõuavad, pole veel teada, kuid kindlasti juhtub see kuu aja jooksul.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Äpid

Instagrami uus funktsioon blokeerib masinõppega solvavaid kommentaare

Avaldatud:

Instagramil on uus ja kasulik funktsioon – automaatne kommentaaride sorteerimine, mis peaks solvavad kommentaarid igaveseks kaotama.

Seadistustes on nupp, millest saab kommentaaride filtreerimise aktiveerida

Uus tööriist kasutab masinõpet, et tuvastada solvavate ja pahatahtlike tekstidega kommentaare ja keelab selliste kommentaaride kuvamise nii fotode kui ka videote all.  “Me lõime filtri, mis hakkab kindlaid pahatahtlikke kommentaare blokeerima postituste ja otseülekannete juurest,” selgitab Instagram oma blogis. “Kõik teised kommentaarid ilmuvad nagu varasemaltki, ja neist saab endiselt teavitada, neid kustutada ja kommentaarium kindlate posituste all koguni välja lülitada.”

Automaatne kommentaarifilter on hetkel saaval vaid USAs ja Suurbritannias, kuid tugi kaheksale keelele, näiteks prantsuse ja hispaania, lisatakse lähitulevikus.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Äpid

Twitter tuvastab kuritegusid kuni tund aega enne politseid

Avaldatud:

Twitter on ennast korduvalt tõestanud kui suurepärase keskkonnana, kust saada kiiresti infot sotsiaalsete kriiside ja katastroofide kohta. Uuring näitab, et Twitteri kaudu on võimalik kuritegusid tuvastada palju kiiremini kui politseisse saabunud teadete põhjal.

Londoni 2011. aasta rahutuste andmeid analüüsides leiti Cardiffi Ülikoolis, et kui arvutisüsteemid suudaksid automaatselt Twitteris olevat skaneerida ja tuvastada potentsiaalselt ohtlikke olukordi, näiteks süüdatud autod või lõhutud aknad, saaks taolistest sündmustest kuni tund aega varem teada kui seda saab kohalik politsei. Süsteem suudaks tuvastada inimeste ennustusi ja kuulujutte, kus rahutused aset leiavad ning informatsiooni asukohtade kohta, kus rahvamassid kogunevad.

Teadlased kasutasid mitmeid masinõppe algoritme, et analüüsida igat säutsu, mida kokku oli 1,6 miljonit, arvestades mitmed detaile, nagu näiteks postitamise aeg, asukoht ja mõistagi ka säutsu sisu. Algoritmid tuvastasid intsidente kiiremini kui politsei peaaegu kõikide juhtumite puhul.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: ACM

Jätka lugemist

Äpid

Microsofti uus fotoäpp kasutab tehisintellekti (ja on suunatud noortele)

Avaldatud:

Microsoft tegi valmis uue iOS-ile mõeldud fotorakenduse Sprinkles, mis on loodud noorematele kasutajatele. Äpp sisaldab loomulikult palju emotikone, tekste ja  kleebiseid fotodele panemiseks, sisaldab see ka Microsoft masinõpet ja tehisintellekti, mis võimaldab tuvastada nägusid, tuvastada pildil oleva inimese vanust ja emotsiooni, leida kõige sarnasema kuulsuse, soovitada tekste jne.

Kõiki eelmainitud fotode redigeerimise võimalused pole uues äpis esmakordselt, vaid neid on varasemalt eksisteerinud ka mitmetel veebitööriistadel, mille tegemisse on Microsoft panustanud, näiteks How-Old.net. Nüüd on lihtsalt hunnik rumaaid funktsioone ühes lihtsasti kasutatavas äpis koos.

Näotuvastustehnoloogia võimaldab äpis lisada mütse ja vuntse, ning näoilmete järgi saab äpp aru, millist pealkirja võiks pildile lisada. Lisaks sellele oskab Sprinkles lisada kleebiseid vastavalt pildistamise ajale ja asukohale.

Kui soovitud tobe foto on valmis, saab seda muidugi kohe jagada ka Facebookis, Twitteris, Instagramis, e-kirjaga jne. Äpp on eksklusiivne vaid Apple’i nutiseadmetele ning selle saab allalaadida siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: