Õpetused

Kuidas valida uut pesumasinat?

0

Iga teine eestimaalane kasutab pesumasinat mitu korda nädalas, selgub Samsungi AddWash uuringust* eestimaalaste pesupesemisharjumuste kohta. See näitab, et paljudes majapidamistes on pesumasin igapäevaselt asendamatu seade. Olles pesumasinat juba pikki aastaid kasutanud, võiks aga kaaluda, kas ehk on kätte jõudnud aeg usaldada oma riided mõne moodsama ja efektiivsema mudeli “kätesse”.

Paljud uued pesumasinad on täiustatud selliselt, et nad annaks paremad pesutulemused, töötades samal ajal võimalikult energiasäästlikult, keskkonnasõbralikult ja vaikselt. Uue pesumasina valiku lihtsustamiseks pani Samsung kokku mõned praktilised nõuanded.

Hinda ruumi võimalusi

K-MB_Samsung_AddWash_Lifestyle_1

Pesumasinat valides on oluline mõelda, kus ta paiknema hakkab – köögis, vannitoas või majapidamisruumis – ning kui suure ala saab masinale eraldada. Kui ruum on piiratud, tasub kaaluda eestlaetavat pesumasinat, mille peal saab omakorda hoiustada erinevaid asju. Kui masina jaoks ettenähtud koht on kitsas, võib kompaktsemaks lahenduseks osutuda pealtlaetav pesumasin. Pesumasinate sügavus vastavalt mudelile varieerub 33 kuni 60 sentimeetrini. Seega valides pesumasinat mõõda selle sügavus ning jälgi, et kohas, kus masin paiknema hakkab, jääks piisavalt ruumi ka voolikute jaoks. Üldiselt on vajalikud mõõtmed pesumasina kasutusjuhendites kirjas, seega tasub neid lugeda.

Mõtle, kui suurt pesumasinat Sinu pere vajab

19758712462_9e8fc628fb_o

Uuringust ilmnes, et pea iga kümnes Eesti elanik peseb pesu kord päevas. Võib-olla piisaks aga vähematest pesukordadest? Et muuta pesupesemine efektiivsemaks, mõtle enne pesumasina valikut, kui tihti ja kui suures koguses riideid igapäevaselt pesed. Näiteks kui Sinu pere on suur ja pestavaid riideid on palju või puutud sagedasti kokku suurte esemete nagu vaipade, laudlinade, voodipesu või saunarätikute pesuga, võiks kaaluda suurema mahutavusega, nt 8-12 kilo mahutavat masinat. Kui pesed pesu harva ja vähe, siis on sobilik väiksema mahutavusega masin.

Uuri pesumasina programme ja võimalusi

19579887759_2cc31e490c_o

Pesumasina valik sõltub palju ka riietest, mida enim pestakse ja pere igapäevastest tegevustest. Mõnes peres tuleb igapäevaselt pesta väikelaste või noorte sportlaste määrdunud riideid, teises peres leidub palju õrnemast materjalist, nt siidist riideesemeid. Erinevast materjalist riided vajavad erinevaid pesurežiime, mistõttu tasub kindlasti uurida, milliseid programme masinad pakuvad ning kas need sobivad pere vajadustega. Mõistetavalt on paljude pesupesijate südamed võitnud masinad, mis tagavad kvaliteetsed pesutulemused minimaalse ajaga. Näiteks Samsungi AddWash pesumasin on varustatud spetsiaalse Ecobubble-tehnoloogiaga, mis kombineerib pesuaine õhu ja veega ning tekitab ühtlase mullide kihi, mis imendub kangasse ja pestub sealt ka välja 40 korda kiiremini kui tavapärane vee- ja seebisegu.

Energia- ja rahasäästlik pesupesemine

23232745941_4de56444d5_o

Pesumasinat ostes saad kaasa nö masina “passi”, kus on kirjas oluline info pesumasina parameetrite kohta – tõhusus, kiirus, tsentrifuugimine, veetarbimine ja isegi müratase. Kodumasinad jaotuvad seitsmesse energiatõhususe klassi, mida tähistatakse lühenditega A kuni G. Klass A on parim – see mitte ainult ei aita vähendada elektritarbimist, vaid on ka keskkonnasõbralikum. Uued tehnoloogilised lahendused on endaga kaasa toonud lisaks “+” märgistused, mis tähistavad lisatud eeliseid ja/või ökonoomsust. Näiteks pesumasin energiaklassiga A +++ tarbib 32% vähem energiat kui lihtsalt A-klassi pesumasin. Seega mõtle, mida pesupesemise juures väärtustad ning kas see võiks olla üks masina valikukriteeriumidest.

Vali masin, mis ei tekita liigset müra

WW70K5410WW-EU-278853-0

Samsungi uuringu kohaselt soovib umbes üheksa eestimaalasest kümnest, et pesumasin töötaks vaikselt. Selleks, et hinnata masina mürataset, tuleb uurida masina “passi”. Pesumasina juhendis on kirjas müratase detsibellides nii pesutsükli kui tsentrifuugimise ajal. Vaikseks võib pidada masinat, mis peseb müratasemega 45 kuni 65 detsibelli. Võrdluseks, et tavapärase külmkapi põhjustatud müra on 50 detsibelli. Tsentrifuugimise ajal töötab vaikne pesumasin amplituudil 60-70 detsibelli, mis on võrreldav tavalise vestlusega.

Mõtle, kuidas riideid kuivatada

Samsung-WW8500-AddWash

Pesumasinat valides on üheks oluliseks näitajaks ka masina pöörete arv tsentrifuugimisel. Maksimaalne, mis tootjad pakuvad, on 1600 pööret minutis, kuid nii võimsat tsentrifuugimist pole sageli tarviski. Kui kasutate pesukuivatit või kuivatate pesu õhu käes, ei ole riideid vaja täiesti kuivaks väänata ning seega võib soetada pesumasina, mis pakub väiksema, nt 1200-1400 pöörete arvuga tsentrifuugimist.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Õhus hõljuv ning inimest jälitav kaamera

Eelmine lugu

Viasat toob Eestisse esimese arvutimängude telekanali

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Õpetused