TOP 5

TOP 5: Nipid WiFi võrgu kiiruse ja leviala parandamiseks

0

WiFi ehk traadita internet on saanud miljonite kodude vaieldamatuks osaks, täna WiFile saab internetti kasutada nii nutitelefonis, tahvelarvutis, sülearvutis ja veel teisteski seadmetes. Alati aga ei pruugi WiFi signaal ning kiirus olla kõige paremad. WiFi kiirust ja signaali mõjutavad mitmed tegurid, millega täna tutvust teeme.

Muuda ära WiFi kanalid

Kõige lihtsam ja tihti kõige praktilisem nipp leviala ja signaali parandamiseks on WiFi ruuteri kanalite vahetamine. Kanalite vahetamine on tänapäeval nagu lapsemäng. Ruuteri kanalite vahetamine on kasulik ainult neile, kelle WiFi leviala sees on ka mitmete teiste ruuterite signaalid. Kas sinu ümbruses asub veel mõni ruuter, mis kasutab sama sagedust saab teada mõne äpi kaudu, mille leiab äpipoest. WiFi kanali vahetamine on väga lihtne, vaid paar hiireklikki. Nii saab täiesti tasuta parandada WiFi signaali tugevust.

Lisa WiFi võrgule parool ja vaheta ära nimi

Nii üllatav, kui see ka pole, mõjutab WiFi signaali ka selle parool ning võrgu nimi. WiFi nime tasub muuta sellepärast, et algnimega ruuteri parool on palju lihtsamini kättesaadav, kui muudetud nimega võrgul. Teiseks on ülimalt soovituslik lisada WiFi võrgule parool. Kui sa pole seda veel teinud, siis tee see kohe ära! Ilma paroolita WiFit võivad kuritarvitada halbade kavatsustega inimesed.

Muuda ruuteri asukoht

wifi ruuter

Kui eelnevad kaks nippi paremaid tulemusi ei toonud, siis pika internetikaabli ja mitmete voolupesade olemasolul, tasub mõelda ruuteri füüsilise asukoha muutmisele. Sellega tagatakse parim raadius ja kiirus. WiFi ruuter oleks mõistlik paigaldada maja keskele, et signaal ulatuks igale poole. Samuti tuleks jälgida, et ruuter oleks teistest toas olevatest objektidest kõrgemal, et need signaali ei segaks. Kui WiFit on vaja kahekorruselise maja mõlemal korrusel, siis oleks mõistlik ruuter paigaldada esimese korruse lakke.

Meisterda ise signaalivõimedi, soeta uus ja parem antenn või osta WiFi võrgu laiendaja

WIFI võrgulaiendaja

Kui traadita interneti leviala on ikka halb, siis võivad abiks olla töökad käed või rahakott. Internetis on tohutult erinevaid videoid, kus õpetatakse fooliumist lisaantenni valmistamist ruuterile, mis peaks võrgu leviala parandama. Seda ei saa iga ruuteri puhul garanteerida aga kindlasti tasub proovimist. Mõnel ruuteril on võimalik antenni või lausa antenne vahetada. Reegline on ruuteril ostes küljes näiteks 2dB signaalitugevusega antenn, mis on üsna nõrk. Kui olete kindlaks teinud, et ruuterile saab antenni lisada või olemasolevat vahetada, siis võib uue antenni kasutusse võtmine tuua märgatavaid tulemusi. Tunduvalt kulukam variant oleks WiFi võrgulaiendaja soetamine, mille hinnad algavad 60 eurost. Laiendaja peaks paigutama sinna kuhu WiFi levib veel, nagu nimi viitab püüab ta olemasoleva signaali kinni ning jagab seda edasi.

Osta uus ruuter

ASUS RT-AC87U AC2400 ruuter, millega pole ülisuurte kiiruste ja väga suure leviala saavutamine probleemiks

ASUS RT-AC87U AC2400 ruuter, millega pole ülisuurte kiiruste ja väga suure leviala saavutamine probleemiks

Kui ükski teine moodus ei aita siis võib-olla on asi ruuteris, mis on juba aastaid vana ja maksimum kiirused on väga väikesed. Ruuterid maksavad poes üsna palju. Soovitav oleks osta selline ruuter, mis toetaks suuri kiiruseid (näiteks 300MBs) ning korralikke antenne oleks mitmeid ja samuti oleks antennide dB väärtus suur, et signaal oleks hea.

Loodame, et leidsid nende nippide hulgast ka endale sobiva, mis aitas Sul WIFI signaali ja kiiruseid parandada. Kui tead ise mõnda head nippi, siis võid selle jätta kommentaaridesse, et ka teised saaksid selle järgi enda kodust traadita interneti kiirust ja leviala parandada.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

TOP 5: Soovituslikud lisatarvikud LG G4 nutitelefonile

Eelmine lugu

Aceri uus sülearvuti on põrutuskindel ja ülisoodne

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in TOP 5