Connect with us

Uudised

Apple avalikustas suure ekraanga ning suure hinnanumbriga iPad Pro tahvelarvuti

Avaldatud:

Hetkel Ameerika Ühendriikides toimuval Apple’i aasta suurimal presiiüritusel avalikustati äsja uus Apple’i tahvelarvuti nimega iPad Pro, mis on põhimõtteliselt edasiarendatud versioon iPad Air 2-st.

Apple iPad pro

iPad Pro tahvelarvuti nimest on aru saada, et midagi on sellel professionaalsema tahvelarvutiga. Esiteks on sellel tõeliselt professionaalne ekraan. iPad Pro tahvelarvuti ekraani suuruseks on üsnagi suured 12,9 tolli ning pikslite näidik on tahvelarvutil 2,732 x 2,048 pikslit. 13 tolli tahvelarvuti ekraani kohta on väga suur- isegi mõne inimese sülearvuti on väiksem või sama suur.

Suurem ekraan on eriti kasulik mitme rakenduse kasutamiseks üheaegselt, mida saab teha ka iPad Air 2 tahvelarvutiga. Ekraani äärtesse on Apple paigaldanud kõlarid, mis on hindamatu väärtusega, sest kõlarid nutiseadme tagapool ei kõla kõige paremini. Kui iPad Pro kõlarid on ka hea heliga, siis sobib suure ekraani tõttu iPad Pro filmide vaatamiseks kasvõi kogu perega.

Filmide vaatamine iPad Pro tahvelarvutiga

iPad Pro tahvelarvutit hoiab töös SoC süsteemikiip uhiuue ja võimsa A9X protsessoriga. Kahjuks iPad Pro operatiivmälu on professionaalse tahvelarvuti kohta vähe. Operatiivmälu on tahvlil kõigest 2GB.

Apple iPad Pro protsessor

Teiste tehniliste näitajate poolest on iPad Pro tahvelarvuti väga sarnane teistele iPad’idele. Sellel on taga 8-megapiksline kaamera, kodunupu sees on sõrmejäljelugeja, akukestvust lubatakse kuni 10 tundi ning tahvelarvuti on saadaval erinevates värvitoonides.

Apple iPad Pro olulisemad tehnilised näitajad

Kõige soodsam 32GB-se mälumahuga WIFI mudel hakkab maksma ligikaudu 800€ ning kallim 128GB-ne 4G andmesidega mudel hakkab maksma üle tuhande euro.

Apple iPad Pro hinnad

Apple’i nutikas puutepliiats iPad Pro tahvelarvutile

Apple iPad Pro puutepliiats

Koos iPad Pro tahvelarvutiga esitles Apple ka soovituslikku lisatarvikut- puutepliiatsit. Tegu pole tavalise paarieurose puutepliiatsiga, mida saab Hiinast osta, vaid tegu on vähe nutikama puutepliiatsiga sarnaselt näiteks Samsungi Note telefonides olevatele puutepliiatsitele. Puutepliiatsi sees on suur hulk andureid, mis mõõdavad pliitasi asendit ning liikumist.

Nutika puutepliiatsi eest küsib Apple 100 eurot.

Lisaks nutikale puutepliiatsile esitles Apple ka nutikaid kaitskaani Pro tahvelarvutile. Nutiklaviatuur on väga sarnane Microsoft Surface tahvelarvuti klaviatuuriga. Klaviatuur ühendub iPad’iga läbi uue pisikese lisaseadmete ühendusliidese ning selle klahvistik on samasugune “liblika tüüpi” nagu kõige õhemal Apple MacBook’il.

Apple'i puutepliiats ja nutikaaned

 

Uute Apple’i toodete müügiletuleku aeg on hetkel lahtine, aga arvatakse, et see juhtub novembris.

 

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
1 Comment

Sisuturundus

CEBIT tuleb taas, nüüd uues kuues

Avaldatud:

CEBIT 2012. Foto: Gunnar Wrobel / CC

Mis tuleb eestlasele esimesena meelde, kui mõelda Saksamaa peale? Autod, õlu, vorst? Midagi olulist on veel – suur infotehnoloogia mess CEBIT, mis toimub vahemikus 11-16 juuni. See on läbinud mahuka uuenduskuuri, muutunud on nii sihtgrupp, sisu kui värv.

Neile, kes on tehnoloogiaalaseid uudiseid jälginud, on ilmselt meelde jäänud sellised messid nagu CES või MWC, kuid nende kõrval ei maksa unustada ka suurema külastajatearvuga CEBIT-it. Seda külastas möödunud aastal ligi 200 000 inimest.

CEBIT 2018 katab äri, valitsuse ja ühiskonna digitaliseerimist iga võimaliku nurga alt. Messilt võib leida nii väljapanekuid, konverentse kui ka võrgustike loomist.

Alates eelolevast korrast on messil neli suunda:

  • d!conomy – seitsmes hallis saab tutvuda digitaalse transformatsiooni ning selle trendidega, koguda inspiratsiooni ning äri teha;
  • d!tec – tuleviku tehnoloogiad, alustades immersiivsete tehnoloogiatega, blokiahelaga, tehisintellektiga ja lõpetades liitreaalsusega;
  • d!talk – konverentsid ja töötoad tunnustatumate digitaalajastu liidritega;
  • d!campus – esitlused, elav muusika, tänavatoit – see on uutmoodi suhtlus teiste asjatundjatega.

Soodushinnaga messipileti saab vormistada siin. Sooduskood: PH3S2cNv8r.

Messipileteid saab soetada ka Saksa-Balti Kaubanduskojast:
Tel: +372 6276 944
E-mail: [email protected]

NB! Pileti hind tõuseb alates 28. maist.

Rohkem infot CEBIT-i kohta leiab veebilehelt www.cebit.de

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Täna 13 aastat tagasi laeti üles esimene YouTube’i video

Avaldatud:

23. aprillil 2005 laadis YouTube’i kaasasutaja Jawed Karim oma äsja loodud videokeskkonda üles selle kõige esimese video – 18-sekundilise San Diego loomaaias filmitud klipi.

Kuigi video ise on hästi lihtne, näidates taustaks elevante, siis sellel oli suur mõju loodud veebiplatvormi edasisele arengule.

„Pärast kõige esimest klippi hakkas YouTube’i populaarsus hüppeliselt kasvama ning on praeguseks jõudnud nii kaugele, et selles keskkonnas vaadatakse iga päev umbes viis miljardit videot,“ ütles Tele2 Eesti klienditeenindusdirektor Sirli Seliov.

Seliov toob välja mõned põnevamad faktid YouTube’i kohta:

YouTube’i keskkonnas vaadatakse ligi 1 miljard tundi sisu iga päev.

  • Kõige enam vaadatud video on Luis Fonsi ja Daddy Yankee lugu Decpacito, mida on tänaseks vaadatud kokku üle viie miljardi, täpsemalt 5 068 980 605 korda.
  • PSY – Gangnam Style oli põhjus, miks YouTube’il tuli ümber teha vaatamiste numbri loendamine. Enne seda oli võimalik vaatajanumbreid koguda ühele videole kuni 2 147 483 647 ehk üle 2,4 miljardi, kuid Gangnam Style oli sedavõrd populaarne, et purustas esialgse vaatamiste piirangu ning tänaseks on antud videot vaadatud juba 3,1 miljardit korda.
  • Korraga veedetakse YouTube’is keskmiselt 40 minutit.
  • 62 protsenti videokeskkonna kasutajatest on mehed ning nende lemmikvideoteks on jalgpall ja strateegiamängud.
  • YouTube’il on üle 30 miljoni aktiivset kasutajat iga päev; ühes kuus külastab lehte umbes 1,53 miljardit kasutajat.

Kõige esimene YouTube’i video on nähtav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: