Connect with us

Apple

Apple esitles uut kahe ekraaniga MacBook Pro sülearvutit

Avaldatud:

Neljapäeva õhtul toimunud Apple’i pressiesitluse täht on uus MacBook Pro, millele on lisatud üks ekraan ning enam pole vanamoodsat laadimispesa, kuid kõrvaklapipesa siiski on.

Uus MacBook Pro tuleb 13 või 15-tollise ekraaniga, hõbedases või hallis värvitoonis. Väiksem 13-tollise ekraaniga mudel on 17 protsenti õhema (14,9mm) alumiiniumkorpusega ning 15-tollise mudeli paksus on 15,5mm (20 protsenti õhem varasemast).

Kuigi arvutid füüsiliselt suuremad pole, on kasutajate rõõmuks nende puuteplaadid ligi kaks korda suuremad ja on lisatud Force Touch’i tugi. Pisut on täiendatud ka klaviatuuri, kus on nüüd klahvidel liikumiseks rohkem ruumi ja see on väidetavalt kergemini kasutatav.

Uuel professionaalidele tehtud MacBookil 67 protsendi võrra heledam ekraan, millel on 25 protsenti rohkem värve ja ka kõike muud, mis teevad pildi üksjagu selgemaks ja teravamaks.

uus macbook pro 98940295025867953785649027583407289532576832587953

Arvuti sees on uusim Inteli Core i7 protsessor, Radeon Pro graafikakiibid ja Polarise arhitektuur. Vanemad ja aeglasemad SSD-mäluseadmed on välja vahetatud uuemate ja kiiremate vastu, mille maksimaalne suurus on 2000 GB ehk 2 TB.

Mõlemal uuel mudelil on neli Thunderbolt 3 pesa, mis toetavad ka USB C-d, nii et enam pole laadimiseks paraku mugavat MagSafe pesa. Erinevalt varasematest mudelitest saab nüüd iga arvuti Thunderbolti pesa kasutada laadimiseks, ent magneetilist kaablit – nagu MagSafe – avalikustatud uutele mudelitele pole.

Uute mudelite kõige populaarsemaks uuenduseks on tõenäoliselt teine OLED-erkaan, mis asub klaviatuuri ülaosas. Lisaks sellele, et see kuvab pilti ning erinevaid nuppe, on see ka puuteekraan.

uus macbook pro 289529059649025602789456886578795647298573Apple’i sõnul annab teine ekraan peaaegu iga rakenduse kasutamisele midagi juurde. Näiteks Safari veebilehitsejas ilmuvad sinna ekraanile lemmiksaidi, mida saab sealt kiiresti avada, kulutamata aega erinevates kaustades otsimisele või väärtusliku tavapärase ekraanipinna kulutamisele nende näitamiseks. See näitab veel näiteks Photos-äpis kiiremaid seadistusi, nii et saab lisaekraanil vastavat valikut puudutades foto värvi muuta, teravust tõsta ja nii edasi.

Apple demonstreeris Touch Bar nimelise lisaekraani kasulikkust ka rakendustes Mail ning Messages, kus ilmuksid lisaekraanile erinevad emotikonid ja lihtsad tekstitöötluse valikud -, et saaks väga kiiresti tuttavatele saata naerunägusid ning teksti panna kaldkirja.

Uue puuteekraani mugav omadus on ka sisseehitatud Touch ID ehk sõrmejäljelugeja – kui vastava sõrmega puudutada lisaekraani, oletegi arvutisse sisselogitud.

 

 

Apple lubab, et uute mudelite akud kestavad kuni 10 tundi. Üllatuseks on see, et esitleti ka kolmandat uut mudelit, mis on varasemast võimsam ja teiste pesadega, ent sellel puudub uuenduslik Touch Bar – see saab olema soodsaim baasmudel. Eelmainitud baasmudelil on Intel Core i5 protsessor, 8 GB muutmälu ja 256 GB mahutavusega SSD-seade.

Kõige lihtsam uus MacBook Pro hakkab maksma 1499 dollarit ning sellest võimsama konfiguratsiooniga mudel 1799 eurot. Keskmine ehk 13-tollise ekraani ja uue lisaekraaniga mudeli lihtsaim versioon hakkab maksma alates 1799 eurot ning 15-tolline jõuab poodidesse alates 2399-eurose hinnasildiga. Ülemaailmselt jõuavad uued mudelid müügile lähinädalate jooksul.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple kaalub MagSafe-USB adapteri valmistamist

Avaldatud:

Erinevad üleminekud/adapterid on uute MacBook Pro ja MacBooki kasutajate kurb reaalsus. Kuna kõikide pesade (välja arvatud USB-C ja kõrvaklapipesa) eemaldamine viis endaga kaasa ka mugava MagSafe pesa ja laadija, mis ühenduvad magneetilist – seetõttu on kaablit väga mugav arvutiga ühendada ja pärast lahti saada ilma arvutit kahjustamata. Apple tundub töötavat uue väikse adapteri kallal, mille saab pista arvuti USB-C pessa ning selle külge saab kinnitada tavalise MagSafe laadimiskaabli.

Tegu on hetkel vaid Apple’i uue patendiga, kuigi tundub võimalik, et selline adapter tehakse valmis ka päriselt, arvestades kasutajate pahameelt MagSafe’i puudumise osas. Kui Apple ka sellist adapterit müügile ei too, siis muretseda pole vaja, kuna mitmed teised lisatarvikutele spetsialiseerunud tootjad on juba müügile toonud samasugused adapterid.

Selline näeks lahendus välja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: