Põhjalikud arvustused

Lenovo X1 Yoga – uue generatsiooni äriklassi sülearvuti

0
Lenovo X1 Yoga

Lenovo 14-tollise ekraaniga Thinkpad X1 Yoga sülearvuti on arvatavasti üks viimase aja kompaktsemaid, multifunktsionaalsemaid ja ilusamaid äriklassi arvuteid. Sisu poolest võiks arvuti olla võrdne paljukiidetud Lenovo X1 Carboniga, aga sellele lisanduvad veel puutetundlik ülimalt terav ekraan ning painduvus. Kaks-ühes võimsa sisuga sülearvuti on arvatavasti teerajaja tuleviku sülearvutite kirevasse maailma.

Disainilt ja välimuselt hea ning korralik

X1 Yoga kaalub umbes 1,5 kg, mis teeb selle kaasaskandmise igas olukorras väga mugavaks. Sülearvuti 14-tolline ekraan sobib ideaalselt kasutamiseks nii sülearvuti kui ka tahvelarvutina. Mulle kui inimesele, kelle jaoks on 15,6” ekraan liiga suur ja 13” ekraan liiga väike, on tegemist perfektse suurusega arvutiga. Sülearvuti on üleni musta värvi, kui välja arvata hõbedased hinged ning traditsioonilised Lenovo punased elemendid – punane TrackPoint ning üksikud punased jooned klaviatuuri all. Üks miinus, mida arvuti Yoga stiilis kasutamisel täheldasin oli see, et pannes arvuti teravnurga all lauale seisma nii, et ekraan ja klaviatuur olid suunaga väljapoole, kippus ekraanipoolne äär tihtipeale mööda lauda libisema – ekraani ülemisel äärel võiks olla näiteks kummist äär.

Arvutit käes hoides on tunda, et tegemist on kallimat sorti sülearvutiga, kuna selle korpus on valmistatud tugevast plastikust, samuti on sellel metallist hinged, mis jätab seda käes hoides väga stabiilse mulje. Sülearvuti ekraan ei logise üheski asendis, vaid püsib stabiilselt paigal. Sülearvuti tagaküljel on üks ventilaator ning pesad SIM-kaardi ning SD-kaardi jaoks. Sellise väikese arvuti kohta on tal üpris palju ühendusliideseid. Pesad on paigutatud külgede peale, enam-vähem võrdselt mõlemale poole. Vasakul küljel on vastavad pesad, kuhu saab sisestada uuema generatsiooni Lenovo toitekaabli, OneLink+ ja Mini DisplayPort juhtme ning samuti üks USB 3 pesa. Paremal küljel on pesad, kuhu saab sisestada HDMI-juhtme, kõrvaklapid ning samuti kaks USB 3 pesa. Kõlarid asetsevad arvuti all ning helikvaliteet on tegelikult uskumatult hea.

Klaviatuur on valge taustvalgusega, mis on vahel veidi liiga hele, kuid see-eest on hämaras väga mugav seda kasutada. Klaviatuuri puhul on samuti tegemist uue generatsiooni Lenovo klaviatuuriga, mille klahvid ei vaju sügavale ning liiguvad täpselt sõrmepuudutusele vastavalt. Klahvile vajutades liigub klahv täpselt sõrme järgi ning ei liigu üleliigselt. Klaviatuuri kasutamisel tekkiv klõbin on väga vaikne ning ka vaikses ruumis töötades ei häiri. Sülearvuti kasutamisel Yoga-stiilis liigub klaviatuuri ümbritsev raamistik väljapoole, takistades kogemata klahvide vajutamist, kui arvutit soovitatakse kasutada tahvelarvutina.

Puuteplaat on piisava suurusega ka suuremate kätega inimese jaoks ning oluline on ka märkida, et puuteplaadi all ei ole eraldi hiirenuppe, vaid puuteplaadi alumine külg on loodud alluma sõrmevajutusele vastavalt siis paremas ja vasakus nurgas. See võib samas jätta puuteplaadist veidi ebastabiilse mulje, selle kasutamine on aga väga mugav. Puuteplaadist üleval pool asuvad aga siiski Lenovole iseloomulikud hiireklahvid, mis on nagu klaviatuurgi stabiilsed ning ei tee vajutamisel häirivalt valjut heli. Puuteplaadi kõrval on Lenovole omane sõrmejäljelugeja, mis töötab edukalt 9 korda 10st, kui sisestatud on üks sõrmejälg.

Ekraan – see on imeline

Thinkpad X1 Yoga õpilasfirma Jätsu tooteid reklaamimas

Thinkpad X1 Yoga õpilasfirma Jätsu tooteid reklaamimas

Sellel testmudelil on uskumatult hea 2560×1440 IPS matt ekraan, mille teeb eriliseks selle puutetundlikkus. Ekraan reageeris küll hästi puudutusele, kuid ametlikult väidetud kuni 10 samaaegsele puutele reageerimine ei vastanud siiski tõele, juba kolmele samaaegsele puudutusele reageerimisega oli vahel raskusi. X1 Yoga ekraan ei tundu puudutusele nii meeldiv, kui seda on mõni kõrgema klassi tahvelarvuti, kuid väheseks kasutuseks sobib ka puutetundlik ekraan väga hästi. Üks eriline vidin, mis X1 Yogaga veel kaasa tuleb on dokitav ekraanipliiats Thinkpad Pen Pro 3, mis tootja sõnul peab laadimata vastu kuni 19 tundi. Kahjuks ma seda nii kaua testida ei jõudnud, kuid puutetundliku ekraaniga sülearvuti puhul on tegemist ühe äärmiselt kasuliku vidinaga. Pliiats on täpne ning sellega on mugav joonistada nii erinevaid jooniseid kui ka teha näiteks esitlusi.

Arvuti esmasel kasutuselevõtul tekkis probleeme ekraani draiveritega – esimese 24 tunni jooksul lakkas ekraani draiver töötamast kokku 6 korda, mis puutetundliku ekraani kasutamise puhul oli veidi ebameeldiv. Soovitan sülearvuti esmasel kasutuselevõtmisel esimesel võimalusel ekraani draivereid uuendada, et sellist esialgset probleemi vältida. Peale nende uuendamist ei ole antud probleemi enam ette tulnud.

Jõudlusest puudu ei jää

Klaviatuuri on väga hea kasutada

Klaviatuuri on väga hea kasutada

Riistvaraliselt on X1 Yoga väga võimas, minu testmudel oli erinevatest versioonidest üks võimsamaid. Sellel oli Intel Core i7 vPro protsessor ja 16 GB DDR3 muutmälu. Testmudelil oli 256 GB mahuga SSD-seade, aga saadaval on ka 512 GB SSD-ga versioon.

Igapäevakasutuses on arvuti väga sujuv ja kiire, mida võib aimata juba konfiguratsioonist. Kasutasin seda arvutit enamasti erinevate dokumentide kirjutamiseks ning presentatsioonide valmistamiseks ning esitamiseks, samuti igapäevaste meilivestluste vaatamiseks ning erinevaks uurimistööks, internetis surfamiseks. Kasutasin arvutit ka piltide kuvamiseks esitluse/reklaami eesmärgil, kus arvuti väga hea ekraan tõi esile viimasegi detaili ning värvitooni. Puutetundlik ekraan oli dokumentide ja presentatsioonide kuvamisel väga kasulik, eriti kui oli vaja midagi kiiresti lähedalt näidata. Katsetasin arvutit paar korda ka foto- ja videotöötluseks, kuid peab tõdema, et selleks antud arvuti eriti ei sobi, kuna puuteplaadi kasutamine selleks on äärmiselt ebamugav ning puutetundlik ekraan pigem häirib, kui aitab.

Arvuti temperatuur jäi kasutades normaalsuse piiridesse, kuid mind häiris veidi jahutuse ventilaatori heli, mis oli niivõrd kompaktse ja üleüldiselt vaikse sülearvuti kohta häirivalt vali. Võimalik, et viga on vaid minus, kuid vahepeal tekkis üleliigne undamine ka hetkel kui arvuti ilma erilise kasutamiseta töötas.

Ekraan14-tolli, 2560 x 1440 OLED puuteekraan
Protsessor2.6 GHz Intel Core i7-6600U
Muutmälu16 GB DDR3 SDRAM 1866MHz
Graafika128 MB Intel HD Graphics
Sisemälu256 GB, SSD
Ühenduvus802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0, 4G modem
OperatsioonisüsteemMicrosoft Windows 10 Pro

Aku on hea, kuigi mitte nii palju kui lubatud

Arvuti aku pidas see-eest üpris hästi vastu, Lenovo lubatud 11 tundi ma aga kahjuks saavutada ei suutnud. Ekraani pideva töötamise ning intensiivse kasutamise korral jäi aku kestvus keskmiselt 6 tunni ringi, kui arvuti ekraani heledus oli 100% peal ning samuti resolutsioon. Aku täislaadimine toimub üpris kiiresti – selleks läheb aega umbes 1,5 tundi.

Kokkuvõte: kõigile see pole, aga sihtgrupp on täiesti olemas

Külgvaates

Külgvaates

Lenovo Thinkpad X1 Yoga on väga hea äriklassi arvuti, mida iseloomustavad õhuke ja kompaktne disain, hea võimsus ning 2-in-1 võimaluse olemasolu. Sülearvuti sobib hästi aktiivsele inimesele, kes peab päeva jooksul jooksvalt erinevatel eesmärkidel arvutit kasutama, mis nõuavad kerguse kõrval ka võimsat sisu. Arvuti on minu arvates Lenovo selle aasta lipulaev, mis teeb silmad ette nii mõnelegi sama hinnaklassi sülearvutile. Kui puutetundlik ekraan ning igapidine painduvus ei ole arvuti ostjale elulise tähtsusega, siis ei soovitaks ma osta antud arvutit summa eest, mis jääb 1500-2000 euro vahele. Sülearvuti kõige võimsam mudel ei ole kindlasti kõigile mõeldud, kuid summa, mida võimsaima mudeli eest välja käiakse, on professionaali jaoks kindlasti seda arvutit väärt.

Plussid ja miinused

Kvaliteet – kerge, vastupidav, painduv

Mugav klaviatuur

Pikk akukestvus

Täpne puutepliiats

Võrgupesa puudub

Vali ventilaator

Kõrgemapoolne hind (kuigi notebooks.ee lehel on maailma parim hind sellel arvutil)

 

Lenovo sülearvuti andis Kuvarile testimiseks Notebooks.ee. Lisainfot ning osta saab siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Apple esitles uut kahe ekraaniga MacBook Pro sülearvutit

Eelmine lugu

Samsung avas esimese poe ehk “elamuskeskuse” Eestis

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: