Connect with us

Uudised

BMW uus mootorrattakiiver muudab tavalise mootorratturi nuti-mootorratturiks

Avaldatud:

Lisaks paljudele ideeautodele, tutvustas suurtootja BMW enda uhiuut HUD mootorrattakiivrit, mis toimib koos BMW ConnectedRide sõiduplatvormiga. Kiiver muudab mootorratturi sõidukogemuse märgatavamalt nutikamaks ja mugavamaks.

Kiivri klaasist seespool asub väike ekraan, kust näeb mootorrata hetkest kiirust, praegust sõiduki konfiguratsiooni, navigeerimisjuhiseid, teateid teetööde ja sissetulevate kõnede kohta. Telefonikõnesid saab ka sõidu ajal vastu võtta.

0106-bmw-bike-10-1

Ekraanil kuvatava kiiruse ja teavituste suurust saab kiirelt muuta, muutes kiivri sobivaks peaaegu igaühele.

Kiiver ühendatakse sobiva mootorrata vasaku käepideme küljes oleva juhtpaneeli külge, kust saab kiivri ekraanisätteid muuta. Mootorratas ise tuleb ühendada nutitelefoniga ning nutitelefon ühendatakse omakorda BMW serveritega, kust saab ajakohast infot teetööde ja liiklusummikute kohta.

Kiivri tehnilist poolt hoiavad kuni 6 tundi töös kaks patareid, mis käivad kiivri taha. Kiivri ees on pisike kaamerasilm, millega on võimalik filmida enda mootorrattasõite, nagu pea külge kinnitatava seikluskaameraga. Mootorrattakiivril on ka tagumine kaamera, mille kasutuse üle BMW tehnikud alles mõtlevad. Tagumist kaamerat saaks kasutada elektroonilise tahavaatepeeglina, kui lõpuks insenserid selle funktsiooni kasutusse võtavad.

BMW on üsnagi kindel, et kiivrist saab tavakasutajale kättesaadav toode juba lähiajal. Hinda ja täpset müügiletuleku aega ei oska BMW praegu täpsustada.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: