Uudised

BMW uus mootorrattakiiver muudab tavalise mootorratturi nuti-mootorratturiks

0

Lisaks paljudele ideeautodele, tutvustas suurtootja BMW enda uhiuut HUD mootorrattakiivrit, mis toimib koos BMW ConnectedRide sõiduplatvormiga. Kiiver muudab mootorratturi sõidukogemuse märgatavamalt nutikamaks ja mugavamaks.

Kiivri klaasist seespool asub väike ekraan, kust näeb mootorrata hetkest kiirust, praegust sõiduki konfiguratsiooni, navigeerimisjuhiseid, teateid teetööde ja sissetulevate kõnede kohta. Telefonikõnesid saab ka sõidu ajal vastu võtta.

0106-bmw-bike-10-1

Ekraanil kuvatava kiiruse ja teavituste suurust saab kiirelt muuta, muutes kiivri sobivaks peaaegu igaühele.

Kiiver ühendatakse sobiva mootorrata vasaku käepideme küljes oleva juhtpaneeli külge, kust saab kiivri ekraanisätteid muuta. Mootorratas ise tuleb ühendada nutitelefoniga ning nutitelefon ühendatakse omakorda BMW serveritega, kust saab ajakohast infot teetööde ja liiklusummikute kohta.

Kiivri tehnilist poolt hoiavad kuni 6 tundi töös kaks patareid, mis käivad kiivri taha. Kiivri ees on pisike kaamerasilm, millega on võimalik filmida enda mootorrattasõite, nagu pea külge kinnitatava seikluskaameraga. Mootorrattakiivril on ka tagumine kaamera, mille kasutuse üle BMW tehnikud alles mõtlevad. Tagumist kaamerat saaks kasutada elektroonilise tahavaatepeeglina, kui lõpuks insenserid selle funktsiooni kasutusse võtavad.

BMW on üsnagi kindel, et kiivrist saab tavakasutajale kättesaadav toode juba lähiajal. Hinda ja täpset müügiletuleku aega ei oska BMW praegu täpsustada.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

TOP 5: Samsungi põnevaimad tooted CES 2016 tehnikamessil

Eelmine lugu

Uut äratuskella saab välja lülitada ainult selle peale astudes

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised