UudisedCanonApple

Canon tegi maailma suurima megapiksliarvuga sensori

0

Canon kuulutas välja prototüüpversiooni oma uhiuuest tavakasutajate kaameratsse mõeldud 250- megapikslisest pildisensorist. Kaameratootja ise ütleb, et uus APS-H CMOS sensor lubab fotograafil pildistada 16. kilomeetri kaugusel olevat lennukit nii, et see katab kogu kaadri ära. Sammuti lubatakse, et uus sensor on võrdlemisi kiire. Sellise sensori jaoks ei ole probleemiks pildistada maksimaalse resolutsiooni pealt üli- üliteravaid pilte umbes 5 k/s sarivõtte puhul.

Üllataval kombel liigitab Canon enda uue sensori “turvavarustuse” kategooriasse.

Maksimaalseks pildisuuruseks sellel sensoril on ülissured 19,580 x 12,600 pikslit ehk täpselt 246,7 megapikslit, aga paistab, et Canonile meeldib arvude ümardamine. APS-H sensori füüsiliseks suuruseks on 29.2mm x 20.2 mm. Kõige põnevamaks näitajaks Canoni uue pildisensori juures on selle suurus. Seda on raske uskuda, aga APS- H sensor on vaid hästi natukene suurem kui APS-C poolkaadersensoid, mida kasutatakse tavakasutajate peegelkaameras. APS- H sesnor on üsna palju väiksem kui täiskaadersensor, mis paikeb üldiselt professionaalidele mõeldud peegelkaamerate ja hübriidkaamerate sees.

Video poolelt tasuks minimist video suurused. Canoni sõnul suudab uus 250- megapiksline sensor teha 125 korda suurema resolutsiooniga videot kui FullHD (1920x1080p) ning 30 korda suuremat videot kui UHD (3840x2160p).                                                                                                                                             Meeles tuleb pidada seda, et sensor üksinda ei tee pilti. Ku hästi läheb, siis loodetavasti on paari aasta pärast saadaval ka mõni kaamera sellesama sensoriga.

Kellel praegusle ajal nii võimast sensorit vaja läheb, on suure küsimärgi all.

 

 

 

 

Allikas: Canon

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Täisautomaatne, kaugjuhitav koduloom

Eelmine lugu

LG V10 tuleb erilise ekraaniga

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised