DroonidUudised

Droonid pole kaugeltki ainult õhus lendamiseks

0

OpenROV’i Kickstarteri kampaanial on raha kogumiseks aega veel 45 päeva, aga Trident droon on juba mitmekordselt teeninud enda 50,000 dollarilise rahasoovi Tridnet sõiduki masstootmisesse viiimiseks.

[divider]Mis on Trident[/divider]

Trident ei ole järjekordne mehitamata õhusõiduk, aga see on mehitamata kaameraga veealune sõiduk. Täpselt pole aru saada, kellele see sõiduk on suunatud, aga igatahes tegu on hea ideega, kuidas ilma ujumisoskusteta uurida veepõhja ning teha mõned videoklipid.

Trident’i pressifotod

Droon on võrdlemisi väike arvestades tema võimekusega. Kaameraga saab salvestada kuni FullHD resolutsiooniga videot, mida saab näha ka VR (näiteks Oculus Rift) peakomplektiga.

Trident'i juhtimine Oculus Rift VR peakomplektiga

Üldine drooni juhtimine käib läbi nutiseadme. Selleks, et veesügavustest signaal enda nutiseadmesse saada, tuleb kasutada komplektisolevat 25-meetrist juhet. Juhe on vajalik signaali ülekandmiseks ning muidugi kindlustamaks seda, et teie Trident ei ujuks kaugele minema. Erinevalt päris allveelaevades suudab Trident ujuda vee all üsnagi kiiresti ringi. See on kindlasti vajalik kalade jälitamiseks.

Trident kala püüdmas

Aku kestvus on Trident drooni puhul ülivalt muljetavaldav. Ühe akuga peaks saama vee all “lennata” kuni 3 tundi.

Trident Bubble Gif

Praktilisem pool Trident’ile võiks olla kindlasti abiks olemine 3D mudelite valmistamiseks näiteks merepõhjast.

Näide merepõhja 3D mudelist

 

Trident on kahtlemata väga lahe seade, mis tundub oma 750-eurose hinnalipiku tõttu natuke liiga kulukas tavainimestele veepõhjas ringi “sumistamiseks”.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Kõhe 360-kraadine video viib vaatajad Süüria “kummituslinna”

Eelmine lugu

Nõgusate ekraanide areng läbi aja

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Droonid