Uudised

Nõgusate ekraanide areng läbi aja

0

Paaril viimasel aastal on turule tulnud mitmed kaardus ekraaniga tooted – nutitelefonid, telerid, arvutid ja isegi nutikellad. Kaardus ekraan on muutunud Samsungi toodete juures üheks olulisemaks neid teistest brändidest eristavaks tunnusmärgiks. Lisaks kaunile välimusele lisab uuenduslik ekraan toodetele ka funktsionaalsust.

Kaardus ekraan jaguneb kaheks – eristatakse 2.5D ja 3D klaasiga ekraane. Kui 2D ekraaniga mudel on klassikaline, mõlemalt poolt tasase servaga mudel, siis 2.5D mudeli üks servadest on kaardus (nt Galaxy Note Edge). 3D ekraaniga telefonil on mõlemad servad kaardus. Sellise ekraani saamiseks kuumutatakse klaas 800 kraadini Celsiuse juures ning painutatakse. Kaardus ekraani mõõdetakse kahe parameetri alusel – R tähistab raadiust vabalt valitud punktist klaasil ning Sag tähistab kurvi kõrgust.

Esimesed kaardus ekraaniga telefonid

2010. ja 2011. aastal tulid müügile esimesed kaardus ekraaniga telefonid Samsung Nexus S ja Galaxy Nexus.

Samsung Galaxy Nexus ja Google Nexus S

Kuigi mõlema mudeli esiküljel on vaid vaevunähtav kurv, oli selle uuenduse taga põhjalik arendustöö eesmärgiga muuta telefon mugavamaks käes hoida. Esimesel kurvil oli veel teinegi eelis – maha kukkudes ei läinud selle ekraan nii kergesti katki.

Esimene tõeliselt märgatava kurviga telefon

Samsung tutvustas 2013. aastal telefoni, millel oli tolle aja kohta tõeliselt uuenduslik välimus, tegemist oli esimese vertikaalse nõgususega telefoniga Samsung Galaxy Round. Selle 5,7-tollisel ekraanil oli pehme kurv, mis parandas oluliselt selle käes hoidmise mugavust.

Samsung Galaxy Round

Kaardus ekraanid muutuvad õhemaks

2014. aastal tutvustatud tahveltelefonil Galaxy Note Edge’il oli seni kõige õhem kaardus ekraan. Ühtlasi oli see esimene toode, mille ekraanis oli muutuva väärtusega R, mis tähendab, et erinevalt eelkäijatest oli selle ekraani klaas mitmete kõverustega. See telefon pani aluse kahe kaardus servaga telefoni Galaxy S6 Edge loomiseks.

Nutikellad, mis kaarduvad ümber käe

2014. aasta aprillis tuli turule Gear Fit, Samsungi esimene katsetus tuua kaardus ekraan ka kantavatesse seadmetesse. Sellel kellal oli kitsas 1,84-tolline ekraan. 2014. aasta novembris tutvustas Samsung uut nutikella Gear S, millel oli eelkäijast laiem, 2-tolline ekraan.

Täiesti uus segment: nõgusa ekraaniga telerid ja monitorid

Samsung muutis telerite turgu 2014. aastal, kui tutvustas esimest nõgusat UHD telerit. Nõgus ekraan suurendab vaatamisulatust ja loob panoraamilise vaatamiskogemuse. Samsungi tootedisainerid said idee Kreeka amfiteatriteatritest ja kinodest, kus lava ja ekraan on kerge kurviga. Selle aasta alguses tutvustas Samsung kaardus ekraaniga arvutimonitore, mille kurv muudab ekraani jälgimise lihtsamaks ja mugavamaks ja ei väsita silmi nii palju, kui tavaline arvutiekraan.

Kaardus ekraani tehnoloogia triumf

Selle aasta märtsis tutvustas Samsung nutitelefoni Galaxy S6 edge, mis on esimene mõlemalt poolt kaardus ekraaniga telefon, ning kasutab esimesena 3D tehnoloogiat nutitelefonil.  Selle seadme ekraaniklaas on tugevaim praegu turul olevatest, samuti on sellel siiani suurim kurv. Augustis tuli turule selle telefoni suurem versioon Galaxy S6 edge+, millel on 5,7-tolline ekraan.

Kahelt poolt kaardus ekraan ei tähenda nutiseadmete puhul vaid kaunist disaini, vaid lisab ka funktsionaalsust – Galaxy edge mudelitel on võimalik kontakte siduda viie erineva taustavärviga, mistõttu on võimalik koheselt näha, kes helistab. Lisaks on telefon varustatud pulsianduriga, mida puudutades saab loobuda sissetulevast kõnest ja saata eelseadistatud sõnum.

 

Allikas: Samsungi pressiteade

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Droonid pole kaugeltki ainult õhus lendamiseks

Eelmine lugu

Hea mõte? Auto avamine nutikellaga

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised