Connect with us

Uudised

Nõgusate ekraanide areng läbi aja

Avaldatud:

Paaril viimasel aastal on turule tulnud mitmed kaardus ekraaniga tooted – nutitelefonid, telerid, arvutid ja isegi nutikellad. Kaardus ekraan on muutunud Samsungi toodete juures üheks olulisemaks neid teistest brändidest eristavaks tunnusmärgiks. Lisaks kaunile välimusele lisab uuenduslik ekraan toodetele ka funktsionaalsust.

Kaardus ekraan jaguneb kaheks – eristatakse 2.5D ja 3D klaasiga ekraane. Kui 2D ekraaniga mudel on klassikaline, mõlemalt poolt tasase servaga mudel, siis 2.5D mudeli üks servadest on kaardus (nt Galaxy Note Edge). 3D ekraaniga telefonil on mõlemad servad kaardus. Sellise ekraani saamiseks kuumutatakse klaas 800 kraadini Celsiuse juures ning painutatakse. Kaardus ekraani mõõdetakse kahe parameetri alusel – R tähistab raadiust vabalt valitud punktist klaasil ning Sag tähistab kurvi kõrgust.

Esimesed kaardus ekraaniga telefonid

2010. ja 2011. aastal tulid müügile esimesed kaardus ekraaniga telefonid Samsung Nexus S ja Galaxy Nexus.

Samsung Galaxy Nexus ja Google Nexus S

Kuigi mõlema mudeli esiküljel on vaid vaevunähtav kurv, oli selle uuenduse taga põhjalik arendustöö eesmärgiga muuta telefon mugavamaks käes hoida. Esimesel kurvil oli veel teinegi eelis – maha kukkudes ei läinud selle ekraan nii kergesti katki.

Esimene tõeliselt märgatava kurviga telefon

Samsung tutvustas 2013. aastal telefoni, millel oli tolle aja kohta tõeliselt uuenduslik välimus, tegemist oli esimese vertikaalse nõgususega telefoniga Samsung Galaxy Round. Selle 5,7-tollisel ekraanil oli pehme kurv, mis parandas oluliselt selle käes hoidmise mugavust.

Samsung Galaxy Round

Kaardus ekraanid muutuvad õhemaks

2014. aastal tutvustatud tahveltelefonil Galaxy Note Edge’il oli seni kõige õhem kaardus ekraan. Ühtlasi oli see esimene toode, mille ekraanis oli muutuva väärtusega R, mis tähendab, et erinevalt eelkäijatest oli selle ekraani klaas mitmete kõverustega. See telefon pani aluse kahe kaardus servaga telefoni Galaxy S6 Edge loomiseks.

Nutikellad, mis kaarduvad ümber käe

2014. aasta aprillis tuli turule Gear Fit, Samsungi esimene katsetus tuua kaardus ekraan ka kantavatesse seadmetesse. Sellel kellal oli kitsas 1,84-tolline ekraan. 2014. aasta novembris tutvustas Samsung uut nutikella Gear S, millel oli eelkäijast laiem, 2-tolline ekraan.

Täiesti uus segment: nõgusa ekraaniga telerid ja monitorid

Samsung muutis telerite turgu 2014. aastal, kui tutvustas esimest nõgusat UHD telerit. Nõgus ekraan suurendab vaatamisulatust ja loob panoraamilise vaatamiskogemuse. Samsungi tootedisainerid said idee Kreeka amfiteatriteatritest ja kinodest, kus lava ja ekraan on kerge kurviga. Selle aasta alguses tutvustas Samsung kaardus ekraaniga arvutimonitore, mille kurv muudab ekraani jälgimise lihtsamaks ja mugavamaks ja ei väsita silmi nii palju, kui tavaline arvutiekraan.

Kaardus ekraani tehnoloogia triumf

Selle aasta märtsis tutvustas Samsung nutitelefoni Galaxy S6 edge, mis on esimene mõlemalt poolt kaardus ekraaniga telefon, ning kasutab esimesena 3D tehnoloogiat nutitelefonil.  Selle seadme ekraaniklaas on tugevaim praegu turul olevatest, samuti on sellel siiani suurim kurv. Augustis tuli turule selle telefoni suurem versioon Galaxy S6 edge+, millel on 5,7-tolline ekraan.

Kahelt poolt kaardus ekraan ei tähenda nutiseadmete puhul vaid kaunist disaini, vaid lisab ka funktsionaalsust – Galaxy edge mudelitel on võimalik kontakte siduda viie erineva taustavärviga, mistõttu on võimalik koheselt näha, kes helistab. Lisaks on telefon varustatud pulsianduriga, mida puudutades saab loobuda sissetulevast kõnest ja saata eelseadistatud sõnum.

 

Allikas: Samsungi pressiteade

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Netipisik

Praegu on .EU domeenidel erihind: 12€ 10ks aastaks

Avaldatud:

Domeenide registreerimist ja serveriteenuseid pakkuv Zone.ee pakub vahemikus 04.04.2018-13.04.2018 Euroopa Liidu .EU domeene 10-aastase registreeringu puhul erihinnaga 12€, mis on tavahinnast enam kui 6 korda soodsam (79,90€).

Tasub meeles pidada, et kampaaniahind kehtib ainult ülalmanitud ajavahemikus, 10 aastaks ning kehtib üksnes uute domeenide registreerimisel. Lisaks pakutakse virtuaalserverit esimeseks aastaks poole hinnaga.

Info kampaania kohta on leitav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Sisuturundus

Kas mobiiltelefonid jätavad fotokaamerad minevikku?

Avaldatud:

Kerged ja õhukesed, tipptasemel tehnikaga mobiiltelefonid kipuvad järjest rohkemate kasutajate jaoks asendama suhteliselt kohmakaid ja mõõtudelt suuremaid fotokaameraid. Viimaste aastate tehnilised arengud tekitavad küsimusi, kas üsna varsti jõuab kätte aeg, mil fotokaamerad on minevikku jääv tehnika? Juba nüüd võib ju öelda, et tavakasutajale piisab täiesti asjalikuma nutitelefoni kaamerast.

Talvepimeduse ja hämarate õhtute jäädvustamine

Võttes arvesse seda, kui palju on Eestis hämarat ja pimedat aega, siis tihtipeale on vaja pilte teha olukorras, kus valgus ei ole ideaalne. Uuematele mobiiltelefonidele lisatud võimsamad sensorid tähendavad, et ka kehva valgustusega oludes saab kätte kvaliteetse pildi.

Pimedas pildistades on eriti oluline stabiilsus, et pikka säriaega kasutades oleks tulemuseks soovitud pilt, mitte ebamäärane udukogu. Telefoniga pildistades aitab seda saavutada öörežiimi aktiveerimine ning telefoni kindel fikseerimine.

Lihtsalt käes hoidmine ei pruugi selge pildi saamiseks piisav olla, vaid telefon tuleks kuskile toetada ja kasutada viitega pildistamist. Kes teab, et ta pildistab pimedas väga palju, peaks valima optilise stabilisaatoriga telefoni, mis aitab pilti stabiliseerida. Seeläbi saada terav ning selge võte.

Võrreldes fotokaameraga, on telefonide nõrgaks küljeks kiire liikumise – tipptasemel esitust tegeva sportlase või metsas oma elu elav linnuke – pildistamine. Kuigi ka telefonide kaameratele on järjest lisatud erinevaid võimalusi, siis kui kasutaja pildistab tihti kiiret liikumist, tasub kaaluda fotokaamera ostmist.

Aku kestvus võib olla probleemiks

Veel üheks mobiiltelefonide nõrgaks küljeks on olnud aku kestvus. Kui telefoniga ainult pildistada, siis ei pruugi probleemi tekkida, ent kui samal ajal surfatakse ka internetis, helistatakse või kasutatakse rakendusi, tühjeneb aku hulga kiiremini kui fotokaameral.

Üheks lahenduseks on akupankade kasutamine, mis võib tunduda küll tüütuna, ent tõtt öelda ei pääse akudele mõtlemisest ka fotokaameraid kaasaskandvad professionaalsed fotograafid. Eriti märgatav on akupanga või lisaaku vajalikkus külma ilma korral, kus aku tühjeneb märgatavalt kiiremini.

Mobiiltelefoni kasutamine on kaamera kaasaskandmisest mugavam

Alates esimestest kaameravõimalusega mobiiltelefonidest on nende vaieldamatuks eeliseks olnud aga mugavus. Telefoniga pildistades ole vaja kaasas vedada mitte ühtegi lisavidinat ega mõelda sellele, kas laadija ning data kaabel kotti mahuvad. Kasutada saab tehnikat, mis juba nagunii taskus on.

Mobiiltelefoni vahendusel on ülikerge tehtud fotosid ka koheselt jagada, samas kui kaamera kasutamine tähendab fotode arvutisse laadimist, töötlemist ja alles seejärel teistele näitamist. Kuigi tehakse kaameraid, kust saab foto otse pilve laadida, ei ole need siiski sedavõrd tavapärased kui nutitelefonid.

Tänu rakendustele on ka piltide telefonis töötlemine võrdlemisi lihtsaks muutunud. Enamike  rakenduste kasutamine ei nõua mingeid eelteadmisi ning vaid paari liigutusega saab suvalisest klõpsust tõeliselt professionaalse väljanägemisega foto.

Kui seda fotot soovitakse aga välja trükkida, et näiteks elutuppa seinale panna, siis võib telefoniga tehtud pildi kvaliteedist küll väheseks jääda. See on ka üheks põhjuseks, miks nutitelefon ei suuda praegusel ajal asendada professionaalset fotokaamerat. Kokkuvõtlikult võib öelda, et olulisi mälestusi jäädvustades tasub eelistada heal tasemel kaameraga professionaali, ent igapäevaseid pilte tehes piisab täiesti taskus olevast telefonist.

Vali telefon vastavalt tegelikele vajadustele

Inimesel, kelle jaoks on oluline võimalus ise pildistamise iga nüanssi kontrollida, tasub kaaluda pigem kaamera ostmist, mis pakub pildistamisel rohkem paindlikkust ning rohkem võimalusi.

Kui on aga kindel soov kasutada pildistamiseks ainult telefoni, siis on vaja ostes erilist tähelepanu pöörata just telefoni kaamerale ja jälgima seda, et seadeid saaks manuaalselt muuta.

Kuigi automaatrežiim on suureks abiks, siis tõsisemale pildistajale ainult sellest ei piisa. Võimalus säriaega, valgustundlikkust ja ava ise muuta, on hea pildi saamisel olulise tähtsusega. Seetõttu ei saa fotokaameraga tehtava pildiga võistlevat kvaliteeti oodata igalt telefonimudelilt.

Võimalik et mõne aasta pärast, kui telefonide kaamerad on veelgi rohkem fotokaameratele järgi jõudnud, on ka kõige odavamate mudelitega võimalik ilma liigselt vaeva nägemata teha  tipptasemel pilte. Seni tuleb aga mõelda sellele, miks sa pilte teed, mis nendega pärast pildistamist edasi saab ning seejärel valida hoolikalt sobiv telefonimudel või investeerida siiski korraliku fotokaamera soetamisse.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: